Why is this trade robot software 1000 USD? 😨steemCreated with Sketch.

in technology •  6 months ago

Geçtiğimiz günlerde #Binance borsasında robotlardan kaynaklı bir sorun yaşanmıştı. #Binance hesabında bot kullanan bir grup , bu botu insanlara pazarlayarak sinsi bir plan yapmışlardı. Sayı belli bir seviyeye ulaşınca düşük hacimsiz bir coine tüm paraları yönlendirerek insanların bitcoinlerini kötü bir coin'e yatırtmışlardı ve bunu başarmışlardı.

Bunun üzerinde Binance borsası durumu çabucak fark etti ve bu hileli alışı ters satış yaparak tüm kullanıcıların parasını iade ederek, Binance borsası bir kere daha güven kazandı. Bot yazılımcıları ise bir daha botlarını satamadılar ve Binance borsasından bitcoinleri alamadılar.

Şuanda günümüzde aktif olan bir çok robot hala binance ve diğer borsalarda çalışmaktadır. Tek server'dan yönetilmeyen , ama tek ip den yönetilen tüm robotları binance borsası veya diğer borsalar tarafından engellenmektedir.

PicsArt_05-27-05.34.00.jpg

Yapay zekanın gün geçtikçe hayatımıza giren , ve belki de bir nesil sonra aynı internet gibi hayatımızda olmazsa olmaz bir inovasyon teknolojidir diyebiliriz.

Yapay zeka fikri, 1950 de ilk temellerini Alan TURİNG ( Yapay zekanın Babası olarak kabul ediliyor ) tarafından ortaya çıkmıştır. Günümüzde bir çok şirket bu inavosyonu takip etmektedir.

Hayatımızı kolaylaştırmaya yarayan ve bize zaman kazandıran yapay zekalardan bir sürü örnek verilebilir, bunlardan birisi "Sophia"

PicsArt_05-27-05.19.17.jpg

Geçtiğimiz günlerde Türkiye'ye getirilen Sophia robotu, günümüz teknolojisi ile her dili konuşabilen ve sohbet edebileceğiniz bir insan modelidir. Bir çok insani faaliyetleri yerine getirebilmektedir.

Yine diğer bir örnek Apple uygulaması "Siri"

PicsArt_05-27-05.24.49.jpg

Bu tip uygulamalar hayatımıza yavaş yavaş girmeye başladı , orta gelecekte bu teknolojiler bize kolaylık sağlayacak ve belki de modern insan tipinin olmazsa olmazlarından olacaktır. Bunu zaman gösterecek elbette.

Peki trade botları yapay zeka mıdır ?

Elbette yapay zekadır. Her yapay zeka aynı işi yapacak diye bir şey diyemeyiz , her yapay zeka bize farklı alanlarda yardımcı olmak için yapılmaktadır. Trade botları ise , bize acemi olduğumuz ve çoğu zaman kâr elde etmek istedikçe zarar da ettiğimiz "altcoin" borsalarında bitcoin artırmaya yaramaktadır.
Bazı trade botları başında yine zaman harcamanız ve bilgi sahibi olmanız gerekmektedir.

Peki projectx robotu bize diğer yapay zeka botlardan farklı olarak ne yapıyor ?

PicsArt_05-27-06.07.39.jpg

Benim yaklaşık 3 aydır test ettiğim ve aynı zamanda çevreme tavsiye ettiğim , projectx robotunu objektif pencereden sizlere şöyle anlatayım;

*Öncelikle herhangi bir coin belirlemenize gerek yok , robot kendi algoritmasına göre sinyal aldığı coini kendi belirliyor ve doğru zamanda giriş yapıp %2-10 arası kâr yakalıyor .

PicsArt_05-27-04.51.51.jpg

*24 saat boyunca takipte kalıyor ve siz uyusanız da , bilsayarı telefonu açık tutmasanız bile sizin adınıza Al-Sat yapmaya devam ediyor .

*Aylık bazda , %15-45 arası bitcoin artırıyor diyebilirim. Bu miktarlar borsa hareketine göre değişiklik gösterebilir .

PicsArt_05-27-04.54.43.jpg

*Bir kaç arkadaşım ile ortak çalıştırdığımız 3 bitcoin 13 günde 3.43 btc'ye yükseldi. Tabi bu kesin olacak diye bir durum yok, piyasanın durumuna göre robot kâr elde eder. Piyasa durgunsa robot alış yapmaz ve btc de bekler.

PicsArt_05-27-04.59.57.jpg

*Çalıştırmak istediğiniz bitcoin miktarını borsanıza atarsınız ve robot ilk 24 saatte işlem yapmaya başlar.

*Stop loss ve rate ayarlarını siz belirlersiniz. Burada rate'yi bilmeyenler için kısaca ; bir altcoini alır iken btc nizin yüzde kaçı ile alış yapsın . Örneğin rate ayarını %10 yaparsanız , btc miktarınızın yalnızca %10 u ile o coini alır. Kalan kısmı diğer sinyaller için beklemede tutar.

*Günlük kazanç alt veya üst kâr limiti kesin miktarı yoktur. Bunu piyasanın durumuna göre robot sınırsız işlem de yapabilir , hiç de yapmayabilir. Ama günlük ortalama %1 bandında btc miktarınızın arttığını söyleyebilirim. Daha yukarısı olursa size kâr olarak kalır.

PicsArt_05-27-05.00.24.jpg

Bu işe başladığımız günden beri sayımız 168 e ulaştı ve bu dünyada 3000'e yaklaştı. Memnuniyet yüksek oldukça katılımda buna bağlı olarak artmaktadır.

Türkiye/İzmir Bayraklı da ofisimiz bulunmaktadır ve sık sık toplantılar düzenlemekteyiz.

IMG_20180527_165625_800.jpg

Dünyanın birçok noktasında yaygınlaşmaya başlayan "Projectx" botu hakkında bilgi almak için ,

WhatsApp grubuma katılabilir.
https://chat.whatsapp.com/FcBoBpuf1mp9jxgUCBXHTc

Detayları oradan bizzat benden öğrenebilirsiniz.

Sağlıcakla kalın .
Ömer BAĞCI

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Merhaba, ben @kusadasi ve @try-market küratörü olarak #tr ve #cointurk etiketlerinindeki kaliteli yazıları inceliyorum. Sonrasında bu yazılar @kusadasi veya @try-market tarafından upvote ediliyor. @kusadasi ve @try-market #tr etiketinin daha yukarılara çıkması için çok büyük bir çaba içerisindedir. Tabii ki bu ilerleyişin kaliteli yazılarla olması yönünde çaba harcıyoruz.Paylaşımlarınıza 'cointurk' etiketini ekleyerek @kusadasi ve @try-market tarafından desteklenmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca, sürekli olarak @kusadasi tarafından düzenlenen projeler ve discord kanalımızda anlık yarışmalar mevcuttur.
Katılmak isterseniz discord kanalımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Elinize sağlık güzel bir yazı olmuş. Bir sonraki yazınızda tercih ederseniz, 'cointurk' etiketini kullanmanız ailemizi daha da büyütecektir.