Rusya, Rus malı yazılım olmadan gadget satışını yasakladısteemCreated with Sketch.

in #technology3 years ago

Rusya, Rus yazılımı ile önceden kurulmamış bazı cihazların satışını yasaklayan bir yasa çıkardı.

Kanun Temmuz 2020'de yürürlüğe girecek ve akıllı telefonları, bilgisayarları ve akıllı televizyonları kapsayacaktır.

Yasa savunucuları, Rus teknolojisini teşvik etmeyi ve ülkedeki insanların satın aldıkları araçları kullanmalarını kolaylaştırmayı hedeflediğini söylüyor.

Ancak, sürveyans konusunda endişeler var ve firmaların Rusya pazarından çıkabileceği endişeleri var.

Yasa, diğer ülkelerden gelen cihazların normal yazılımlarıyla satılamayacağı anlamına gelmeyecek - ancak Rus "alternatifleri" de kurulmalı.

Yasalar Perşembe günü Rusya'nın alt parlamento binası tarafından kabul edildi. Etkilenen cihazların ve önceden kurulması gereken Rus yapımı yazılımın tam bir listesi hükümet tarafından belirlenir.

Rusya ulusal internet üzerindeki kontrolünü sıkılaştırdı
Rusya internetten 'çıkarma' düşünüyor
Rus sanatçılar kültür, kimlik ve sansür konusunda
Tasarının ortak yazarlarından Oleg Nikolayev, Rus kullanıcılarına nasıl yardım edebileceğini açıkladı.

Interfax haber ajansına göre, "Karmaşık elektronik cihazlar satın aldığımızda, zaten üzerlerinde önceden kurulmuş olan bireysel uygulamaları var," dedi.

“Doğal olarak, bir kişi onları gördüğünde… yerel alternatiflerin olmadığını düşünebilirler. Önceden yüklenmiş uygulamaların yanı sıra, Rusça olanları da kullanıcılara sunacak olursak, seçme hakkına sahip olacaklar. "

Ancak mevzuat Rusya'daki üreticilerden ve distribütörlerden gelen eleştirilerle karşı karşıya kaldı.

Ticaret Şirketleri ve Elektrikli Ev ve Bilgisayar Ekipmanı Üreticileri Birliği (RATEK), bazı yazılımlara Rus yapımı yazılım yüklemenin mümkün olmayacağını ve araçların arkasındaki uluslararası şirketlerin Rusya pazarından ayrılabileceğini belirtti. kanun.

Diğerleri Rus yapımı yazılımın kullanıcıları gözetlemek için kullanılabileceğine dair endişelerini dile getirdi.

Rusya, son beş yılda, arama motorlarının bazı arama sonuçlarını silmelerini istemek ve şifreleme anahtarlarını paylaşmaları için mesajlaşma servislerini çağırmak da dahil olmak üzere daha sert internet yasaları getirmiştir.

En son mevzuat, ülkenin "egemen internet" yasasıyla internette yeni kontroller uygulamaya başlamasından birkaç hafta sonra geldi. Teoride, yasa yetkililere Rus ağındaki trafiği kısıtlama konusunda geniş yetkiler veriyor.

corecrossfitfisioterapiafitfitnessfitnessmotivationgymhealthmotivationpersonaltrainerpilatespilatesbodypilatesbrasilpilatesfitpilatesinstructorpilateslifepilatesloverspilatesreformerpilatesstudiopilatesteacherreformersaudestretchingtrainingwellnessworkoutyogazumba

Erenköy Pilates
Pilates Nedir Sizce
Erenköy Pilates Web Site
Pilates Uzun Ömür Verir
Erenköy Pilates Salonları
Pilates Kursları
Pilates Studio
Erenköy Pilates
Pilates Studio
Pilates Kursları
Erenköy Pilates Salonları

Kremlin, siber güvenliği artıracağını açıkladı, ancak eleştirmenler hükümetin Çin'deki gibi bir internet güvenlik duvarı oluşturmaya çalışacağından korkuyor.

Coin Marketplace

STEEM 0.21
TRX 0.07
JST 0.028
BTC 28425.24
ETH 1820.90
USDT 1.00
SBD 2.76