İngiltere hükümeti OneWeb uydu firmasında 400 milyon sterlin hisse aldısteemCreated with Sketch.

in #technology3 years ago

İngiltere, AB'nin Galileo uydu navigasyon sisteminin kullanımını değiştirme planının bir parçası olarak başarısız uydu şirketi OneWeb'in hissesine 500 milyon dolar harcıyor.

OneWeb, geniş bant sağlamak için bir uzay aracı ağı kurmaya çalışırken Mart ayında iflas etti.

İngiltere, Hindistan için teklif savaşı kazanan Bharti Global ile bir konsorsiyumun parçası.

İş Sekreteri Alok Sharma "İngiltere'nin ilk egemen alan kabiliyetini" sunmaya yardımcı olacağını söyledi.

İngiltere kendi uydu sistemi satın almak için çalışmaya başladı
GPS çalışmayı durdurursa dünya başa çıkabilir mi?
İngiltere endüstrisi Avrupa uydu tekliflerinde kaybediyor
Sayın Sharma, yaptığı açıklamada, "Bu anlaşma İngiltere'nin küresel sahnedeki isteklerinin ölçeğinin altını çiziyor.

"Küresel bir uydu filosuna erişimimiz, dünya çapında milyonlarca insanı ilk kez genişbantla bağlama potansiyeline sahiptir ve anlaşma, Birleşik Krallık'ta güçlü gelişmiş üretim tabanımızı daha da geliştirme fırsatı sunuyor."

İngiltere hükümetini içeren konsorsiyum iflas eden şirket için bir açık artırmada en yüksek teklif veren oldu.

Süper hızlı geniş bant
Olaylar, 10 Temmuz'da New York'un Güney Bölgesi ABD İflas Mahkemesi'nin satışa karar vermesiyle açıklanacak.

Bharti Global liderliğindeki seçenek yürürlerse, İngiltere hükümeti yeni operasyonda% 45'lik bir hisse senedine sahip olacak.

İngiltere hükümeti uyduları süper hızlı genişbantın kullanıma sunulmasıyla ilgili taahhütleri yerine getirmenin bir yolu olarak görüyor ve OneWeb takımyıldızının sat-nav olarak da bilinen hassas bir Konumlandırma, Navigasyon ve Zamanlama hizmeti verebileceğine inanıyor.

İkincisi, Ocak ayında AB'den ayrılırken Avrupa'nın Galileo uydu navigasyon sistemine üyeliğini kaybettiği için No 10 için siyasi bir zorunluluk haline geldi.

tiktok fenomenleri
tiktok fenomenleri
tiktok fenomenleri
tiktok fenomenleri
tiktok fenomenleri
tiktok fenomenleri
tiktok fenomenleri
tiktok fenomenleri
tiktok fenomenleri
tiktok fenomenleri
tiktok fenomenleri
tiktok fenomenleri

Galileo'nun serbest ve açık sinyallerinin İngiltere tarafından erişilebilir olmasına rağmen, PRS olarak bilinen ve askeri ve devlet kurumlarının kullanımına yönelik daha güvenli sinyalleri sadece üye devletler tarafından kullanılabilir. İngiltere bakanları bu kapasiteyi evde yetiştirilen bir sistemle değiştirmek istiyorlar.

OneWeb çalışanları için son derece iyi bir haber olsa da, Birleşik Krallık hükümetinin şirkete katılma kararı, daha geniş alan sektöründeki kaşları artırdı.

Daha köklü aktörlerden bazıları genişbant mega-takımyıldız projelerinin finansal uygulanabilirliğini sorguladı.

SpaceX daha da büyük bir ağ kuruyor ve Amazon uzun zamandır kendi versiyonunu sunmaktan bahsetti.

Bunlar çoklu roket fırlatmalarını içeren son derece pahalı çabalardır ve bu sürekli bir taahhüttür.

Yaşlanan ve arızalı ünitelerin yerini almak için uyduların yenilenmesi, aynı zamanda yeni teknolojik gelişmelerden faydalanması için yenilenmesi gerekir.

arifcorlu
arifcorlu
arifcorlu
arifcorlu
arifcorlu
arifcorlu
arifcorlu
arifcorlu
arifcorlu
arifcorlu
arifcorlu
arifcorlu
arifcorlu

Bu tür büyük yatırımlar OneWeb'i vergi mükellefleri için büyük bir kumar haline getiriyor.

500 milyon dolar (400 milyon sterlin), daha az riskli İngiliz uzay projelerine yayılırsa daha verimli bir şekilde harcanabileceğine inanıyorlar.

İlginç açı, elbette, OneWeb ağının bir uydu navigasyon hizmeti olarak iki katına çıkabileceği fikri.

Teknik olarak imkansız değil, ama zor.

İngiltere'nin Uydu Uygulamaları Mancınık, ülkenin OneWeb takımyıldızını ülkenin güç, telekom ve finans endüstrilerinde doğru zamanlama sağlamak için kullanmanın potansiyel bir yolunu göstermek için bir teknik inceleme hazırlıyor.

Ancak uzmanlar, Konumlandırma, Navigasyon ve Zamanlama sinyallerini iletmek için kullanılan frekanslar konusunda engebeli bir yolun olduğu konusunda uyarıyor - bu, uluslararası anlaşma gerektirecek.

Batı Londra'da genel merkezi ve Virginia, ABD'de paralel operasyonları olan OneWeb, mega takımyıldızını oluşturmak için başlangıçta 3.2 milyar $ (2.6 milyar £) yatırım yapmıştı.

648 başlangıç ​​ağındaki yetmiş dört uydu, şirket iflas korumasına başvurduğunu açıkladı ve Covid krizini ek mali destek sağlayamadığı için suçladı. Çoğu uzman, tam takımyıldızı kullanıma sokmak için en azından 3 milyar dolar daha gerektiğine inanıyor.

Konsorsiyum planı yolunda herhangi bir düzenleyici blokaj bulunmadığını varsayarsak, OneWeb yakında işten çıkarılan personeli geri çekmeye başlayabilmeli ve uydularının üretimine ve lansmanına devam edebilmelidir. Uzay aracı şu anda Florida'da Avrupa havacılık devi Airbus ile ortaklaşa üretiliyor.

Yeni düzenlemelerin bir parçası olarak gelecekte bu prodüksiyondan veya en azından bir kısmının İngiltere'ye taşınmasından söz edildi.

OneWeb CEO'su Adrian Steckel şunları söyledi: "Satış sürecini, yalnızca OneWeb'in mevcut alacaklılarına değil, dünya çapındaki misyonu ve küresel bağlantı vaadiyle. "

İngiltere'de Airbus, açık artırmanın sonucunu memnuniyetle karşıladı.

Genel Müdür Richard Franklin şunları söyledi: "İngiltere hükümetinin bu projeyi destekleme vizyonu, yeniliğin ve alanın İngiltere ekonomisine ve ülkenin savunma gereksinimlerine nasıl daha fazla katkıda bulunabileceğinin yanı sıra geniş bant dağıtımında rol oynayabileceği yeni düşünme yollarını yönlendirecektir. ülke genelindeki topluluklara.

Diyerek şöyle devam etti: "OneWeb'i işlerinin bir sonraki aşamasında desteklemeyi ve İngiltere'nin bu pazar değiştiren işletmeye katkısını artırmayı dört gözle bekliyoruz."

Lockheed Martin İngiltere CEO'su Peter Ruddock, OneWeb yatırımının çok beklenen İngiltere ulusal uzay politikasını veya daha geniş bir ulusal uzay programı planlarını etkilemeyeceğini umduğunu söyledi.

"Umarım, Birleşik Krallık hükümeti Lockheed Martin gibi şirketlerden uzay sektöründeki gelecekteki büyüme fırsatlarını desteklemek için ek yatırım sağlamayı beklediğinden, bu beklentinin düzeyinin bir göstergesidir.

"Sanayi, İngiltere uzay sektörü ve gelecekteki ticari ve savunma alanı programlarına olan güveni sürdürmek için bizimle birlikte çalışacak olan Sağlık Bakanlığı da dahil olmak üzere hükümeti arayacak."

Labour'un bilim bakanının gölge bakanı Chi Onwurah Milletvekili yorumladı: "Hükümetin bu şirkette hisse satın almak için 400 milyon sterlin harcama kararı konusunda ciddi endişeler var. Galileo'nun İngiltere merkezli bir programla değiştirileceğine söz verildi, ancak bu değil söyledi.

Diyerek şöyle devam etti: "İngiltere'deki işlere lazer benzeri bir odaklı 'İşe Geri Dönme Bütçesine' ihtiyacımız var. Hükümetin bu kararın nasıl ve neden alındığını acilen açıklaması gerekiyor."

Bharti, Bharti Airtel aracılığıyla, 425 milyondan fazla müşterisi ile dünyanın üçüncü büyük mobil operatörüdür.

OneWeb'in Cuma günü yaptığı açıklamada, Bharti Airtel'in ağlarının gelecekte tüm uydu şirketinin yeni ürünleri, hizmetleri ve uygulamaları için bir test alanı olacağını söyledi.

Coin Marketplace

STEEM 0.21
TRX 0.07
JST 0.028
BTC 28425.24
ETH 1820.90
USDT 1.00
SBD 2.76