Meksika dahil Mormon’a saldırıda çocuklar dahil dokuz ABD vatandaşı öldürüldü

in #technology2 years ago

Meksika'nın kuzeyindeki uyuşturucu kartel silahlı saldırganlarının saldırısında en az dokuz ABD vatandaşı, üç kadın ve altı çocuk öldürüldü.

Kurbanlar, LeBaron ailesinin üyeleriydi, birkaç on yıl önce Meksika'ya yerleşen parçalanmış bir Mormon topluluğuyla bağlantılıydı.

Kurbanlar bir taşıt konvoyunda seyahat ediyorlardı.

Güvenlik bakanı, grubun hatalı kimlik nedeniyle yanlışlıkla hedef alınabileceğini söyledi.

Meksika'nın kuzeyindeki Sinora eyaleti iki büyük çeteyle, daha büyük Juárez karteliyle bağlantısı olan La Línea ve Sinaloa kartelinin bir parçası olan "Los Chapos" tarafından dövülüyor.

New York Times gazetesiyle konuşan aile üyeleri , öldürülen çocukların ikisinin bir yaşından küçük olduğunu söyledi .

Bir tweet’te Başkan Donald Trump, kurbanları “birbirlerini vuran iki kısır uyuşturucu karteli arasında yakalanan“ harika bir aile ve arkadaş grubu ”olarak nitelendirdi.

Bir dizi görevde, ABD'nin kartel şiddeti sorunuyla mücadeleye destek vermeye ve "işi hızlı ve etkili bir şekilde yapmaya" destek vermeye hazır olduğunu "söyledi.

Meksika cumhurbaşkanı Andrés Manuel López Obrador, Meksika’nın saldırının arkasındaki suçluların takibinde "bağımsızlık ve egemenlik" ile hareket edeceğini söyledi.

Saldırı hakkında ne biliyoruz?
Saldırının haberi yayıldıkça, ölüm ücreti ilk başta belirsizdi.

Ancak, aile üyeleri ve Meksikalı yetkililer şimdi en az dokuz kişinin öldürüldüğünü doğruladılar.

LeBaron ailesi üyeleri, üç anne grubundan oluşan bir grubun ve 14 çocuklarının Sonora eyaletinde Bavispe'den bir araba konvoyuna gittiğini ve komşu Chihuahua eyaletinde La Mora'ya gittiğini belirtti.

Meksika'nın en güçlü kartelleri
Meksika cinayet oranı tekrar yükselişe geçti
Bavispe'deki silahlı adamlar tarafından pusuya düştüler.

Daha sonra bazı kurbanların kalıntılarıyla birlikte yolun kenarında yanmış bir SUV bulundu ve kaçmaya çalıştıkları sırada diğer aile üyelerinin de vurulduğunu bildirdi.
Üç kadının kuzeni Julian LeBaron da, yedi çocuğun daha saldırıdan kaçmayı başardığını söyledi.

Saldırının iki devlet arasında faaliyet gösteren bir uyuşturucu karteli tarafından gerçekleştirildiği düşünülüyor.

Chihuahua ve Sonora hükümetleri, soruşturma başlatıldığını ve bölgeye ek güvenlik güçleri gönderildiğini söyleyen ortak bir bildiri yayınladı.

Sonora eyaletinin valisi Claudia Pavlovich Arellano, Twitter'daki failleri "canavar" olarak nitelendirdi.

“Bir anne olarak, Sonora ve Chihuahua arasındaki dağlarda korkakça davranan korkakça ve derin bir acı hissediyorum,” diye yazdı İspanyolca.

Kurbanlar kimler?
Aile, bir yaşın altındaki ikizlerin ölüler arasında olduğunu söyledi. Diğer çocuk mağdurlar 11, dokuz, altı ve dört yaşlarındaydı.

Kurbanlar, ABD'deki Son Gün Azizleri İsa Mesih Kilisesi'nin çok eşliliğe başladıklarından sonra 20. Yüzyılın ilk yarısında bir ayrılıkçı Mormon grubu tarafından kurulan Colonia LeBaron adlı bir topluluğun üyeleridir.

Ana akım Mormon Kilisesi, eşzamanlı olarak, aynı anda birden fazla eşe sahip olma geleneği olan çok eşliliği reddetti ve o zamandan beri, uygulamaya devam etmek isteyen bazı gruplar dağıldı.

Colonia LeBaron topluluğu şimdi oraya yerleşmiş hem Mormonları hem de Katolikleri içeriyor. Üyelerin yerel uyuşturucu çetelerine karşı durdukları ve kartel şiddetinin yüksek seviyeleri hakkında konuştukları bilinmektedir.

Muhtemel uluslararası tepkiler
Will Grant tarafından, BBC News, Meksika

Meksika'nın uyuşturucu savaşı standartlarına göre bile, bu özellikle korkunç bir saldırıydı.

Bildirildiğine göre, çılgına dönmüş bir aile ferdi tarafından çevrimiçi olarak çekilen ve yayınlanan bir videoda, bir yamaçta tamamen yanmış bir araba olduğu ve La Mora yolunda olduğu söyleniyor.

Şiddetli pusu, muhtemelen ABD vatandaşları olduğu için uluslararası tepkilere de sahip olacak gibi görünüyor.

Meksika Devlet Başkanı Andrés Manuel López Obrador, güçlü kartellerle şiddet içermeyen ve çatışmama politikasını kullandığını söyledi, ancak eleştirmenleri onu her türlü tutarlı güvenlik stratejisinden yoksun olarak suçluyor.

Geçtiğimiz ay Sinaloa polisinin hapsedilen uyuşturucu lordunun oğlu El Chapo Guzmar'ın adamları tarafından vurulduktan sonra serbest bırakılmasıyla ilgili utanç verici bir olay sonrasında hükümete baskı artıyor .

Yerel basında otomobil konvoyunun rakip bir çeteyle karıştırılmış olabileceği söylenirken, LeBaron topluluğu geçmişte karteller tarafından hedef alındı. 2009 yılında, Erick LeBaron fidye için kaçırıldı. Topluluk bir tavır aldı ve serbest bırakılması için para vermeyeceğini, bunun da gelecekteki kaçırılmaları teşvik edeceğini söyledi.

Erick LeBaron sonunda bir fidye ödenmeden serbest bırakıldı. Ancak aylar sonra, Erick LeBaron'un serbest bırakılması için kampanyaya liderlik eden kardeşi Benjamin öldürüldü. Benjamin’in eniştesi de öldürüldü.

2010 yılında, Julian LeBaron, Dallas Morning News'de Meksikalıların organize suça karşı durmaları için çağrıda bulunan bir makale yayınladı .

Bay LeBaron, Salı günü Meksika radyosuna ailesinin tehdit aldığını söyledi. “Tehditleri rapor ettik ve bunlar bunlar” dedi.

Geçen yıl, aile LeBarons'u topraklarında ceviz ağaçları yetiştirmek için aşırı miktarda su kullanmakla suçlayarak yerel çiftçilerle de çarpıştı ve iddia edilen şekilde yakındaki çiftlikleri kuru bıraktı.

Colonia LeBaron topluluğu geçmişte kendi güvenlik gücünü yaratmasına izin verilmesini talep ediyordu.

Sinaloa kartelinin gücü ve etkisi, geçtiğimiz ay, üyelerinin liderlerinden biri olan Ovidio Guzán López'in tutuklanmasının ardından Culiacán'da güvenlik güçleri ile sokaklara barikat kurduklarında sergilendi.

1 Link muhammet yt
2 Link muhammet yt
3 Link muhammet yt
4 Link muhammet yt
5 Link muhammet yt
6 Link muhammet yt
7 Link muhammet yt
8 Link muhammet yt
9 Link muhammet yt
10 Link muhammet yt
11 Link muhammet yt
12 Link muhammet yt
13 Link muhammet yt
14 Link muhammet yt
15 Link muhammet yt
16 Link muhammet yt
17 Link muhammet yt
18 Link muhammet yt
19 Link muhammet yt
20 Link muhammet yt
21 Link muhammet yt
23 Link muhammet yt
24 Link muhammet yt
25 Link muhammet yt
26 Link muhammet yt
27 Link muhammet yt
28 Link muhammet yt
29 Link muhammet yt
30 Link muhammet yt
31 Link muhammet yt
32 Link muhammet yt
33 Link muhammet yt
34 Link muhammet yt
35 Link muhammet yt
36 Link muhammet yt
36 Link muhammet yt
37 Link muhammetyt
37 Link muhammet yt
37 Link muhammet yt
38 Link muhammet biroğlu
37 Link omegla
29 Link Halil Örenler
30 Link Tugay Gök
31 Link Egoist Pati
32 Link hazreti yasuo
31 Link PewDiePie DLive
32 Link muhammet yt
28 Link MegaSound Gaming
29 Link 35peri
110 Link PewDiePie
PewDiePie

Güvenlik güçleri sayıca artmış ve çevrelenmişken, Meksika hükümeti daha fazla kan dökülmesini önlemek için Ovidio Guzán'ı serbest bırakma konusunda tartışmalı bir karar aldı.

Coin Marketplace

STEEM 0.30
TRX 0.06
JST 0.040
BTC 35221.94
ETH 2432.63
USDT 1.00
SBD 3.99