Brittany Kaiser, Web Zirvesi'nde Facebook siyasi reklam yasağı çağrısında bulundusteemCreated with Sketch.

in #technology4 years ago

Netflix belgeselinin The Great Hack adlı olası yıldızı olarak tanınan eski Cambridge Analytica çalışanı Brittany Kaiser, Lizbon'daki Web Zirvesi'nde göründü.

Belgesel, İngiltere'deki parlamentoya, şirkette bir iş geliştirme müdürü olarak çalıştığı zaman ne bildiği konusunda şahitlik ettiği iddiasıyla kendi tarzındaki bilgi uçuranı takip etti.

Şimdi bir kitap çıkarırken, gençleri dezenformasyon konusunda eğitmeyi ve veriyi tekrar kullanıcıların kendi ellerine geri almayı planladığı bir veri gizliliği gurusu olarak yeniden keşfetti.

Cambridge Analytica skandalı, 87 milyon Facebook kullanıcısına ait verilerin, bir kişilik sınavı yoluyla toplandığı 2016'da ortaya çıktı - ve nasıl kullanıldığı tam olarak belli değildi.

Danışmanlık, Donald Trump'ın seçim kampanyasını destekledi. Ve Bayan Kaiser, bir Leave.EU Brexit basın brifinginde firmanın adına belirdi - iki kuruluş birlikte çalışmak için hiçbir zaman bir sözleşme imzalamadıklarını söylüyor, ancak Bayan Kaiser "ücretli işlerin yapıldığını" iddia etti.

BBC ile yaptığı röportajda Bayan Kaiser, Facebook'ta yasaklanan siyasi reklamları görmek istediğini söyledi.

Çok azının değişmesinden korktuğunu söyledi. Dünyanın dört bir yanındaki yüzlerce şirket hala kişisel verilerden mahrum kalıyor ve bunları insanlara siyasi reklamlar biçiminde geri atıyor.

“İnsanların manipüle edilmesini durdurmak için her türlü politik reklamcılığın yasaklanması gerektiğine üzücü. Ancak yapılması gerekiyor” dedi.

"Seçim yasalarımız amaç için uygun değil. Facebook hemen hemen aynı şekilde çalışıyor ve şimdi dezenformasyon gönderen hiçbir politikacıyı yasaklamıyor."

Twitter politik reklamcılığı yasaklamak için hareket ederken, Facebook bunu yapmadı ve zorlamak için devlet düzenlemelerine ihtiyaç duyacağını düşünüyor.

Siyasi kampanyalarda verinin "silahlandırılması" nedeniyle önemli olduğunu söyledi.

“Verilere dayalı kampanya, size bir ya da daha fazla salıncak oyu ikna etmeniz ve ayrıca bazı kişilerin sandık başına gelmelerini sağlamak için ihtiyaç duyduğunuz avantajı sağlıyor” dedi.

"Ayrıca, rakiplerinizi kapatmak ve insanların sandıklara katılmamalarını sağlamak için de kullanılabilir.

Targeted adlı kitabında, Amerika Birleşik Devletleri başkanlık seçimlerinde Cambridge Analytica tarafından kullanıldığını iddia ettiği yöntemler, özellikle de farklı kişilik tipleri hakkında bilgi topladığı ve onlara en iyi şekilde rezonansa girecek reklamları gönderdiği kitabında yeni detaylar sunuyor. Trump kampanyasında sözde psikografinin kullanılması firma çökmeden önce reddedildi.

BBC'ye verdiği demeçte, "Cambridge Analytica’dayken gördüğüm şey, bireylerin ikna edici sayılacağı, Donald Trump’a oy vermeye ikna edemediğim anlamına gelmez, ancak Hillary Clinton’a oy vermemeye ikna edilebilir demek değildi."

“Bu yüzden onları sandıklara gitmekten caydırmak oldu. Ve bu, belli insanları politik süreçten ayrılmaya ikna etmek için bu bilgiyi kullanabileceğiniz taktik türüdür.”

Taleplerinin özel örneklerini verdi: "Michelle Obama'nın, hile yapan ve muhafazakar kadınları hedef alan kocasıyla kaldığı için Hillary'yi eleştirdiği gibi görünen bir reklam haline getirilmiş eski bir alıntı olduğunu gördük. "onu desteklememelerini sağlamak için."

Facebook, Cambridge Analytica'ya İngiltere'ye para cezası ödemeyi kabul etti
Facebook gizlilik kaygılarını gidermek için rekor 5 milyar dolar ödeyecek
Netflix belgeseli: Sosyal medya 'olay yeri gibi'
Hillary Clinton'un çetelere katılan genç siyah erkeklerden bahsettiği eski bir 1996 konuşmasında Afrika kökenli Amerikalıları hedef aldığını ve Demokrat'a oy vermekten vazgeçtiğini söyledi.

Bayan Kaiser, Cambridge Analytica tarafından yapılan kişilik profillemesinin "nevrotik olanları ve korku temelli mesajlaşma göndermeyi" hedeflemede iyi olduğunu söyledi.

“Dışa dönük ve açık fikirli kişilere mesaj göndermek çok etkili değildi” dedi.

Bazıları Bayan Kaiser'i güvenilmez bir şahit olarak görüyor ve bilgi uçurma işinin, kendisini korumak için çalıştığı şirketi ifşa etmekten daha fazlasını yapıp yapmadığını sorguluyor.

The Great Hack'ta da önemli bir rol oynayan bir veri gizliliği uzmanı olan Prof.Dr. David Carroll, BBC'ye “tarihe önemli bir tanık” olduğunu düşündüğünü söyledi.

Ancak kitabında “itibarını ve arkadaşlarını korumak için kilit unsurları şaşırtıp atladığına” inanıyor.

BBC röportajında ​​Bayan Kaiser eleştirmenlerine seslendi: "Bu insanların çoğunun bilgi uçurmanın ne kadar zor olduğu hakkında hiçbir fikri yok."

"Geçtiğimiz bir buçuk yılı ücretsiz olarak, dünya çapındaki hükümetler için uzman bir tanıklık yaparak bono yanlısı çalışarak geçirdim ... asla bir daha iş bulabileceğimi asla bilemeyeceğim, asla olacağımı asla bilemeyeceğim zulüm veya fiziksel şiddet tehdidi altında bulunmam durumunda.

“Gerçekten peşinden kimin geleceğini merak etmeye başladın.”

Obama kampanyasında, siyaset ve veri dünyasına girdiğinde “Obama kampanyasında“ insanları siyaset hakkında neyin heyecanlandırdığını bulmak ”çok uzun zaman aldı.

“Bana daha gelişmiş veri bilimi biçimlerini öğretecek bir şirkete katıldığımda, bunun hakkında kötü bir şey olacağına hiç inanmamıştım” dedi. "Doğru şeyi yapmaya karar vermek için asla geç değildir."

Eleştirmenler, Cambridge Analytica'daki zamanında yaptığı şeyi sorguluyor. 2015 yılında Nijerya'daki cumhurbaşkanlığı seçimini etkilemek için İsrail'in bilgisayar korsanlarını dağıtmakla suçlandı, inkar ettiği bir şey.

“Nijerya'da, aslında özel iş adamları olan müşterilerle buluştum, kampanyanın kendisi değil, harici bir kampanyayı finanse etmek istedim. Ben de yardımcı oldum, bir ekip oluşturdum ve oraya insanları gönderdim. Sadece orada üç hafta kaldılar. yaptıkları hiçbir şey gerçekten o kadar büyük ya da etkiliydi ”dedi.

Peki ya Büyük Hack'te sevgi dolu bir arkadaşlık olarak tanımlandığı eski işvereninden Alexander Nix?

BBC'ye artık onunla iletişimde olmadığını söyledi - aslında 2016'da İngiltere parlamentosuna verdiği ifadesinde şansını dile getiren bir metin mesajı ondan en son duyduğunu söyledi.

1 Link dlive tv tr
2 Link dlive tv tr
3 Link dlive tv tr
4 Link dlive tv tr
5 Link dlive tv tr
6 Link dlive tv tr
7 Link dlive tv tr
8 Link dlive tv tr
9 Link dlive tv tr
10 Link dlive tv tr
11 Link dlive tv tr
12 Link dlive tv tr
13 Link dlive tv tr
14 Link dlive tv tr
15 Link dlive tv tr
16 Link dlive tv tr
17 Link dlive tv tr
18 Link dlive tv tr
19 Link dlive tv tr
20 Link dlive tv tr
21 Link dlive tv tr
23 Link dlive tv tr
24 Link dlive tv tr
25 Link dlive tv tr
26 Link dlive tv tr
27 Link dlive tv tr
28 Link dlive tv tr
29 Link dlive tv tr
30 Link dlive tv tr
31 Link dlive tv tr
32 Link dlive tv tr
33 Link dlivetvtr
34 Link dlive tv tr
35 Link dlive tv tr
36 Link dlive tv tr
36 Link dlive tv tr

Ancak, halen siyasi danışmanlık çalışmalarında bulunduğuna inandığını söyledi.

"Umarım hatalarından ders almıştır ve daha etik çalışmaktadır.

Coin Marketplace

STEEM 0.26
TRX 0.11
JST 0.033
BTC 44001.77
ETH 2264.86
USDT 1.00
SBD 5.03