British Museum'un yeni gişe rekorları kıran gösterisini gözden geçirdisteemCreated with Sketch.

in #technology4 years ago

Troy: British Museum'daki Mit ve Gerçek, çalışkanlığı ödüllendiren bir sergidir. Hazırlıksız olmak, Game of Thrones'i Sezon 7'de yarı yolda izlemeye başlamak; Yine de bir anlam ifade edecek, ancak genellikle Prens Andrew'un bu röportajı yapma kararından daha şaşırtıcı olacak.

Bunu biliyorum çünkü görmeye gittiğimde yeterince uğraşmamıştım ve şovun adı olan ilk engelden düştü.

36 Link Erenköy Pilates

Efsane neydi ve gerçeklik neydi? Hiç Homer diye bir adam oldu mu? Yunanlılarla hiç destansı bir savaş oldu mu? Hiç tahtadan bir at var mıydı? Truva bile var mıydı?

Bu şeyleri bilmen gerek.

Şimdi bana çok üzülen ve bana 294 nesnelik sergileri için eşlik eden Alexandra Villing ve Victoria Donnellan’ın iyi ofisleri sayesinde teşekkür ediyorum.

Beni derhal temele soktular.

Truva vardı.

Öyle oldu, ama buna bile itiraz edildi. En azından tamamen ortadan kalktığını bildiren Homer tarafından değil, "Etiam periere ruinae" yazan Roman şairi Lucan'ın paylaştığı bir görüş - Çok yıkıntıları bile yok edildi.

Bu küçük çekişme kemiğini bir kenara bırakırsak, kenti Ilion (veya Latince Ilium) olarak da adlandırdığımızı bilmek yararlıdır - bu nedenle İlya - şimdi Hissarlik olarak adlandırılır ve Türkiye'nin güneyindeki güney batı kıyısında bulunabilir. Çanakkale Boğazı, Ege Denizi yakınlarında.

10 yıllık Truva savaşına gelince, pek emin değiller. Muhtemelen bir buluş - en azından Homer tarafından tarif edildiği şekilde.

Aynı şey, tahta Truva atı ve muhtemelen geçmişin büyük şairi Homer için de geçerli.

O bir erkek, ya da tamamen bir başkası olabilirdi ya da Homer'ı tek bir dahi olarak şekillendiren bireyler topluluğu, çünkü bizim büyük sanat paketlememizi bu şekilde seviyoruz.

Gerçek şu ki bilmiyoruz, hepsi efsane.

70 Link ErenköyPilates
71 Link Erenkoypilates
72 Link erenkoypilates
72 Link erenköypilates

Aşil'in mezarı üzerinde durdum.

Ve Troy’un şüphe duyduğunu duydum: zaman Roma’dan şüphe edecektir.

Lord Byron, Don Juan, Canto 4, 101

Ve sonra bu ansiklopedik sergiyi oluşturan sanat ve el sanatlarından oluşan gerçeklik var.

Bunların çoğu, M.Ö. 1200 yıllarında Geç Tunç Çağı'na girdiği düşünülen Truva Savaşı'nın masalını takip eden yüzyıllardan gelenlerin çoğunluğuyla 5000 yıllık bir dönemi kapsamaktadır.

Bu kaplar, resimler, oymalar, el yazmaları ve çeşitli parçaların hepsi, destansı masalla ilgili yazı ve tasvirlere sahiptir. Bunlardan en erken olanları, güney İtalya'daki eski bir Yunan kolonisi olan Pithekoussai'den küçük, dövülmüş küçük bir içki bardağıdır (yaklaşık 715 BCE). Şovun başlangıcında ortaya çıkıyor ve geometrik süslemesinde karalanmış bu üç ayet çizgisiyle, uygun bir şiirsel tonu veriyor:

“Ben Nestor'un kupasıyım, içmesi iyi; bu kupayı kim içerse, hemen derhal garip bir Afrodit arzusu ona çarpacak” dedi.

Mutlaka bilemezsin, ama bu bir şaka.

Homer İlyada'da yer alan bir Yunan kralı olan Nestor'un, bu küçük kil kaptan herhangi birinin yüzebileceği bir altın kadehten, yalnızca kaldırabilecek kadar güçlü olduğunu vurguladı.

O zamanlar şakaydı, şimdiki bir alim için ölümcül derecede ciddi.

Yazıt, küçük bir eski topluluğun İlyada bulunan bir hikaye bildiğini ortaya koymaktadır. Dahası, bu kelimelerin göründüğü tencere yerel olarak yapılmamıştır, ancak Smyrna ve Chios'a yakın olan Teos'ta, iki yerleşim Homer'ın doğum yeri olarak öne sürülmüştür.

Kadehten uzak olmayan bir duvara asmak, hikayenin zirvesine çıkan harika bir mermer kabartmasıdır (c. 1. Yüzyıl BCE - MS 1. Yüzyıl). Paris (Priam'in oğlu, Truva Kralı) ve Helen (Sparta Kralı Menelaus'un karısı) arasındaki buluşmayı gösteriyor.

Buluşma, karışık tanrılar tarafından tasarlandı ve tamamen Paris yapımı değildi. Zeus tarafından üç tanrıçanın en güzelini seçmesi istenmişti: Hera, Athena ve Afrodit.

İlyada, geçen yıla konsantre olan ve tüm favori karakterlerimizi ve etkinliklerimizi içeren çekiliş savaşının sadece 51 gününü kapsıyor.

Çok fazla Aşil görüyoruz. Ve Yunanlıların, gösterinin ikinci kısmına götüren ısmarlama bir bölümde zarif bir şekilde çağrılan ünlü tahta at, bizi 19. Yüzyıla ve Heinrich Schliemann adlı bir Alman işadamının arkeolojik sömürüsüne götürür.

İngiliz ve Truva başı arkadaşı Frank Calvert (arkeoloji 1870'de hala büyük ölçüde amatör bir arayıştaydı), Homer'ın coğrafi tanımlarını, diving çubukları olarak kullanarak düşmüş şehri bulmak için yola çıktı. Şair Çanakkale Boğazı, İda Dağı, Tenedos ve Imbros adaları ve yerel nehirlerden bahsetmişti.

Hissarlik'teki bir höyüğü kazmaya başlamanın yeri olarak belirlediler. Schliemann, yalnızca Truva'nın yüzeyin altına gömüldüğünü kanıtlamakla kalmayıp aynı zamanda Truva Savaşı'nın tartışılmaz kanıtlarını bulmaya kararlıydı.

Göreceğiniz gibi, bu mükemmel sergiyi ziyaret ederseniz, ilk hedefte çok başarılı oldu, ama efsanenin gerçeğini kanıtlaması konusunda çok kısaydı.

Kazma yılları, yetenek ve kısıtlama karışımıyla sergileniyor. Çanaklar, bardaklar, baltalar ve hayvan figürleri, hafriyatın her bir katmanını temsil eden raflı bir yapı içerisinde teatral olarak aydınlatılmaktadır. Ve böylece, Truva VII'den bir obje, Troia II'den bir metreden daha yukarıda gösterilmektedir. Bu yararlı bir cihaz.

Sergi, efsanevi öykü ile Batı'nın hayranlık duyduğunu gösteren bir resim galerisi ile sona erer.

corecrossfitfisioterapiafitfitnessfitnessmotivationgymhealthmotivationpersonaltrainerpilatespilatesbodypilatesbrasilpilatesfitpilatesinstructorpilateslifepilatesloverspilatesreformerpilatesstudiopilatesteacherreformersaudestretchingtrainingwellnessworkoutyogazumba

Erenköy Pilates
Pilates Nedir Sizce
Erenköy Pilates Web Site
Pilates Uzun Ömür Verir
Erenköy Pilates Salonları
Pilates Kursları
Pilates Studio
Erenköy Pilates
Pilates Studio
Pilates Kursları
Erenköy Pilates Salonları

Afrikalı-Amerikalı sanatçı Romare Bearden'in Siren'in Şarkısı (1977) adlı Matisse'den ilham alan bir kolaj çok iyidir.

Eleanor'un Paris'ten (Rubens'ten sonra) 2007'deki Yargılaması eğlencelidir, ancak Barok ustanın yakındaki Barok Usta Ressamı (1630-35) ile karşılaştırılamaz.

Coin Marketplace

STEEM 0.26
TRX 0.11
JST 0.033
BTC 44001.77
ETH 2264.86
USDT 1.00
SBD 5.03