Apple, App Store ücretlerini aştı 123789steemCreated with Sketch.

in #technology3 years ago

Apple, geliştiricilere dijital ürünlerini App Store üzerinden satmalarını talep ettiği ücretleri savundu.

İPhone yapımcısı, yaptığı bir araştırmanın içerik üreticilerinin düzinelerce diğer çevrimiçi pazara benzer bir kesintiyi ve mallarının çevrimdışı satılması durumunda daha da büyük bir pay verdiğini söyledi.

Apple, Atlantik'in iki yakasındaki konuyla ilgili şikayetlerle karşı karşıya.

AB Haziran ayında bir yarışma soruşturması başlattı ve genel müdür Tim Cook Pazartesi günü Kongreye tanıklık edecek.

Amazon, Facebook ve Google'dan emsallerin yanı sıra Meclis Yargısı Antitröst Alt Komitesi önünde görünecek. Teknoloji devleri pazar lideri konumlarını kötüye kullandıklarını iddia ediyorlar.

Duruşmadan önce Microsoft'un başkanının, firmasının Apple'ın App Store'u kullanma şekli hakkında endişeleri olduğu paneline bilgi verdiği ortaya çıktı.

Bilgilerdeki bir rapora göre, Brad Smith aşağıdakileri içeren konulara dikkat çekti :

uygulamalar başka yollarla iOS cihazlara kolayca yüklenemez
moderatörlerin uygulamaları onaylama veya reddetme hakkındaki kararları bazen keyfi görünebilir
geliştiriciler bir dizi uygulama içi ücret paylaşmalıdır ve ürünleri içinde alternatif ödeme yöntemleri sunamazlar
Herkese açık satır
Apple iki ay içinde ikinci kez Analiz Grubu'ndan dijital mağazasıyla ilgili bir rapor yayınladı.

Haziran ayında Boston merkezli danışmanlık App Store'un 2019'da "yarım trilyon dolarlık ticareti kolaylaştırdığını" ileri sürdü .

Ancak bu rapor, Avrupa Komisyonu'nun müzik akışı hizmeti Spotify ve e-kitap mağazası Kobo'dan gelen şikayetleri araştırdığını duyurmasıyla hızla gölgede kaldı. Apple'ın kurallarının kendi dijital ürünlerine haksız bir avantaj sağladığını iddia ettiler.

Konuları birleştirmek için Apple, abonelik ücretlerinden bir pay vermeyi reddeden Hey e-posta uygulaması yapımcılarıyla halka açık bir spat'a katıldı.

Apple'ın yıllık geliştirici vitrini, uygulama satırının gölgesinde kaldı
Apple 'düşman' uygulama ücreti politikalarıyla suçlandı
Microsoft, Slack'in güven karşıtı iddiasıyla karşı karşıya
Apple, daha sonra bir imtiyaz olarak uygulama inceleme sürecindeki değişiklikleri açıkladı . Ancak son rapor, uyguladığı suçlamalardan ödün vermek istemediğini gösteriyor.

Analiz Grubu, Apple'ın App Store'unu diğer 37 dijital ve e-ticaret pazarıyla karşılaştırdı.

Firmanın% 30'luk bir satış indirimi talebinin standart talebinin Microsoft, Google, Amazon ve Samsung'un aldığı ile aynı olduğunu buldu.

Ancak bazı istisnalar vardı. Grup şöyle dedi:

Epic Games video oyunları pazarı% 12 pay alıyor
TaskRabbit ve Upwork dahil serbest çalışma platformları% 5 ile% 20 arasında
Amazon Prime Video, satın alma ve kiralama satışlarının% 50'sini alıyor
Kobo'nun sesli kitap platformu% 55 ila% 68 oranında kesim yapıyor
Çin uygulama mağazaları genellikle% 50 veya daha fazla ücret alır
Çalışma ayrıca, geliştiricilerin ve yayıncıların mağazaların ve diğer aracıların tipik olarak aldığı çevrimdışı "tuğla ve harç" kanallarından daha küçük bir pay aldığını öne sürdü:

video oyunları satışlarının% 55'i
gazete satışlarının% 50'si
dergi satışlarının% 60'ı
Telif hakkıGETTY IMAGES
Resim yazısı
Facebook, Google, Apple ve Amazon liderleri ABD'nin gelecek hafta anti-tröst duruşmasına tanıklık edecek
Raporda ayrıca, diğer e-ticaret pazar yerlerinin, satıcıların ücretlerden kaçınmak için alıcıları dışarıda ödeme yapmaya yönlendirmelerini yasaklayan kurallara sahip oldukları da vurgulandı. Verilen örnekler:

eBay
Etsy
Walmart
Amazon
Airbnb
Bununla birlikte, bu son noktaya basıldığında, raporun yazarlarından biri, alışveriş yapanların fiziksel mal satın almak için her zaman başka bir yere gidebileceklerinin farkında olduklarını, ancak bir uygulamanın dışında abonelik ve diğer dijital ürünleri satın alabileceklerinin her zaman farkında olmadıklarını kabul etti.

You tiktok is a social network for sharing takip user-generated lorengray videos, mostly charlidamelio of people lip-synching to tv popular songs. It was addisonre originally called followers (pronounced MU-zik-lee). Users can create and upload rainlox their own videos where they lip-synch, omegla sing, pewdiepie dance, or just talk.

TikTok veya Çin'de bilinen adıyla pewdiepie, video oluşturma ve paylaşmanın tiktok tv yanı sıra tiktok Türkiye canlı yayın imkanı sağlayan bir sosyal medya tiktok fenomenleri uygulamasıdır. Eylül 2016'da piyasaya sürülen, Asya'da kısa video platformunda tiktok videoları lider olan CznBurak ve başka Tiktok Kahvesi ülkelere de Arif yayılmış olan uygulama, kısa süreli müzik tiktok videoları videoları kapsamında en hızlı büyüyen uygulama haline gelmiştir.

Geliştiriciler, Apple ile ücreti bölmek zorunda olmadıkları için genellikle kendi sitelerinde daha ucuz fırsatlar sunarlar, ancak teknoloji firması, kullanıcıları kendi uygulamaları içinde bir bağlantı veya başka bir "harekete geçirici mesaj" yoluyla kullanıcıları uyarmalarını engeller .

Analiz Grubu, çoğu kullanıcının akıllı bir TV veya web sitesi aracılığıyla Netflix'e ve daha büyük markalara abone olmanın mümkün olabileceğini bildiğine inandığını, ancak bunun daha küçük yayıncılar için geçerli olmadığını kabul etti.

Apple, büyük ve küçük geliştiricilerden, politikacılardan ve düzenleyicilerden, App Store'unu çalıştırma şekliyle ateş altında.

Firma, bu raporun Bay Cook'un gelecek hafta ABD Kongresi tarafından sınandığında sunacağı ifadeyi mutlaka temsil etmediğini belirtti.

https://about.me/arifcorlu
https://www.reddit.com/r/TikTokVideolari/comments/hvzk6p/tiktok_videoları/
https://fundasayman.tr.gg/
http://tiktokfenomenleri.over-blog.com/
https://arifcolru.tumblr.com/
https://medium.com/@tiktokvideolari/tiktok-videoları-c42d64762a05
https://papaly.com/arifulroc
https://mix.com/!HdvnDvIc:arif-%C3%A7orlu-fragman-youtube-twitter-facebook-tiktok-videolar%C4%B1-payla%C5%9F%C4%B1mlar%C4%B1
https://steamcommunity.com/id/gamzesayman/

Ancak haksız uygulama iddialarını "Amazon, Google, Uber ve Microsoft'tan daha kötü ve bazen daha iyi değiliz" şeklinde çürütürse, politikacıları kazanamayabilir.

Bu argüman, Basecamp'ın David Heinemeier Hansson gibi, e-posta uygulaması Hey üzerinden Apple ile kötü bir şekilde düşmüş geliştiricileri etkilemeyecektir.

Bu anlaşmazlık giderilmiş olsa da, Bay Hansson hâlâ radikal bir değişim istiyor.

“Apple ve diğer büyük teknoloji tekellerinin gücü aşılamaz” dedi ve bazı şeyleri değiştirmek için düzenleyiciler ve politikacılarla birlikte çalıştığını açıkça belirtti.

"Kalıcı rahatlama buradan gelecek."

Apple uzun bir savaş bekleyebilir, ancak savunmasının şeklini görmeye başladık.

Coin Marketplace

STEEM 0.26
TRX 0.11
JST 0.033
BTC 44001.77
ETH 2264.86
USDT 1.00
SBD 5.03