Christmas in Ukraine
🎄🎄Christmas in Ukraine differs from Christmas in Europe and USA not only by the date (yes, as many other orthodox countries we celebrate the religious holidays according to an old Julian calender).🎄🎄
The Ukrainian Christmas is associated with many traditions that have been established for centuries.
🌾On Christmas Eve (January, 6th) the Ukrainians used to decorate their homes with traditionally embroidered towels (Ruschnyki) and the so-called "Didukh". Didukh is a lucky charm ans actually a wheat container decorated with colored ribbons. 🌾
🍚According to an old tradition there should be exactly 12 dishes on the Ukrainian Christmas table - according to the number of the apostles of Jesus. The most traditional of those dishes is "Kutja",made of wheat, poppy, honey and nuts.🍚
However, all the delicious things on the table must not be eaten until the first star appears in the sky - it symbolizes the birth of the Christ child.👶
👭Another Ukrainian tradition is to sing Christmas carols: usually groups of young people dressed in different costumes go from home to home, sing the traditional carols ("kolyadky") and collect donations (sweets, fruits, small money or small presents).👭
Did you actually know that the Ukrainian song "Shchedryk" became the basis for the world famous Christmas carol, "Carol of the Bells"?
🎁🎁🎁🎁 🎁🎁🎁🎁
Протягом багатьох століть у різних куточках планети формувалися свої власні різдвяні традиції та звичаї. На Різдво у Великій Британії розсилають листівки друзям та близьким. В Іспанії з'їдають дванадцять виноградин, загадуючи при цьому таку ж кількість бажань, адже виноградну лозу здавна вважають символом достатку і щасливого сімейного вогнища. Різдво в Україні є також одним із найулюбленіших та найбільш очікуваніших свят.
Традиційно готуватися до Різдва починають напередодні, адже 6 січня Святий вечір, коли за пісним столом із 12 страв вся родина збирається у святковому одязі. За кілька днів господині дому прибирають й наводять лад, житло прикрашають святковими рушниками та солом'яними оберегами. Господар вносить і ставить дідуха (сніп пшениці, прикрашеного стрічками) поруч із кутею на святковому столі.
Ця традиція дуже популярна, і щороку на ялинкових базарах поряд із зеленими деревцями продають діда, колядника або коляду (інші назви). Пращури навесні спалювали солому із дідуха (пшеницю залишали), проте зараз його зберігають вдома як оберіг.
Страв на різдвяному столі в кожній хаті дванадцять. Це можуть бути і борщ з грибами, вареники з різноманітною начинкою, голубці, пампушки, рибні страви, салати із буряка чи капусти. Проте головними в цей вечір були і залишаються кутя та узвар. Кутю готують із пшениці, маку, меду, горіхів та води. В різних регіонах додають халву, родзинки, курагу, цукати, проте основа, пшениця, залишається незмінною.
Традиційно прийнято починати трапезу зі спільної молитви після сходу першої вечірньої зорі, яка символізує появу на світ Ісуса і сяйво Вифлеємської зірки.
Спочатку прийнято їсти кутю, а потім й інші страви. У деяких регіонах було прийнято першу ложку куті підкидати до стелі, бо чим дужче кутя приставала до стелі, тим кращим мав бути рік і багатшим. Померлих духів родичів вшановували, залишаючи для них на ніч кутю.
Раніше господар дому на початку трапези мусив "сховатися" за пирогами і запитати у дітей, чи видно його. На це діти повинні були відповісти, що ні, не видно. Тоді глава сімейства бажав, щоб в будинку завжди був достаток і щоб за пирогами не було видно столу. Зранку на Різдво діти віншують “ґаздам” у домі достаток. Парубки ходять колядувати до дівчат, але тільки до опівночі, бо тоді починається нічна служба у церкві.
Існує звичай, чекати на хлопців із столом накритим їжею, що свідчить про її працьовитість, а котра дівчина ледаща, ту заміж не візьмуть.
Великолепная статья. Походу, я один из первых постоянных читателей Вашего журнала. Если Вы и дальше будете писать такие интересны статьи я буду первый из тысячи:)
Дякуємо! Така реакція - найкраща мотивація!!!
Дякую за підтримку.
very interesting. thanks for sharing.