Serca wołanie

in story •  6 months ago 

Moi drodzy , moi kochani, przyjaciele, znajomi !

To będzie mój ostatni wpis w temacie, więcej nie zamierzam zabierać głosu;

W niedzielę wieczorem , podczas "światełka do nieba", na 27 finale WOŚP w Gdańsku, na scenie został zaatakowany i raniony śmiertelnie nożem prezydent miasta Gdańska Ś.P. Paweł Adamowicz.
Agresor, zamachowiec został zatrzymany na miejscu i przewieziony na komisariat policji. Czynności trwają.

To są fakty.

Faktem, również są wpisy, które ukazały się po tym ataku a także po śmierci P. Adamowicza. Wpisy pełne jadu, nienawiści, agresji, chamstwa , kompletnie bez żadnej czci dla pamięci zmarłego i jego rodziny pogrążonej w smutku i żałobie.
Jeżeli , ktoś do tej pory nie wiedział co w praktyce oznacza termin "hejt" , może sobie zaobserwować te wpisy i się dowiedzieć.

Nie wiem i chyba nie chcę wiedzieć skąd w ludziach taka nienawiść, zło, wrogość i agresja.
Jak daleko co niektórzy się posuwają w wylewaniu całego swojego szamba na zmarłego, jego rodzinę, również współpracowników, przyjaciół . To jest niewiarygodne co stało się z ludźmi ( którzy to robią) w tym kraju !
Dlaczego ?!?

Nie ma znaczenia w obliczu niewinnej śmierci człowieka , jakiej był opcji politycznej lub z jaką sympatyzował.
Zamordowano człowieka !
Tymczasem sympatycy drugiej strony sceny politycznej dają upust swej frustracji, złości, nienawiści , agresji....
Po co? Czemu to ma służyć ??!

Czy naprawdę ludzie udało się siłom politycznym , z każdej strony, tak bardzo podzielić nasze społeczeństwo, że skaczecie sobie do gardeł jak wściekłe psy ?!

Przecież na co dzień żyjecie obok siebie, mijacie się, nawet mówicie sobie "dzień dobry". Czy na każdym kroku pytacie sąsiadów , znajomych, współpracowników jakie mają zdanie na taki lub taki projekt ustawy lub sejmowe zachowanie tego lub tamtego ?
Czy naprawdę tak zatraciliście się w tej złości, w tym beznadziejnym posiadaniu racji, że jesteście gotowi obrażać, lżyć , ośmieszać z kolegi, sąsiada, pani w sklepie, za to że ma inne zdanie od was ??

Czyż nie o to walczyli na każdym froncie świata nasi bohaterowie , nasi żołnierze, znani ze swej odwagi i waleczności ; by w Wolnej Polsce każdy mógł mieć własne zdanie i czuć się z tym bezpiecznie ?
Czyż nie dlatego ginęły setki tysięcy żołnierzy, powstańców, cywilów, młodzieży, kobiet i dzieci ? Byśmy dziś mogli czuć się bezpiecznie, niezależnie, dobrze, "u siebie" ?

Czyż nie po to , latami , z gruzów , budowali nasi dziadowie Polskę, w której każdy będzie miał swoje miejsce, będzie mógł założyć rodzinę, będzie mógł pracować i żyć ??!!

Chcecie teraz zniszczyć cały ten dorobek, to poświęcenie, ten trud tylko dlatego, że nie chcecie, tak, nie chcecie, poświęcić więcej trudu na to by nauczyć się nawzajem słuchać i szanować ?

Przecież nikt nie mówi, że każdy z każdym musi zgadzać się we wszystkim. Nigdy tak nie będzie.
Ale właśnie dlatego,jako ludzie, jesteśmy na samym szczycie wszystkich zwierząt by nauczyć się tolerancji, dyskusji, empatii .
Może nie jest to łatwe ale możliwe. Można się nie zgadzać ale trzeba się szanować ! Nie trzeba od razu obrzucać się błotem.
Po co ?!! Żeby się niszczyć nawzajem ?

PRZECIEŻ WSZYSCY POMIMO RÓŻNIC JESTEŚMY JEDNĄ WIELKĄ RODZINĄ . JESTEŚMY BRAĆMI, LUDŹMI , POLAKAMI !!

Kochani, błagam zrozumcie to i na Boga przestańcie już być dla siebie wrogami , wewnątrz naszego pięknego kraju !!

Po co nam nienawiść, ksenofobia, nietolerancja, złość, agresja ?? Z tego nic nie wynika, to nic nie buduje , szkoda na to czasu, te uczucia tylko niszczą, powodują choroby i śmierć w konsekwencji .

Mamy wspaniałe tradycje, znanych i szanowanych rodaków na całym świecie, nasze osiągnięcia , wynalazki i dzieła są powszechnie znane. Polak znaczy dumny, pracowity, z wartościami, pomysłowy, odważny, otwarty , dobry.

Proszę Was , wszyscy , którzy przeczytacie ten post , abyście przypomnieli sobie lub powołali w sobie do życia wartości , których uczyli Was rodzice : odwaga, radość, optymizm, pomysłowość, nadzieja, wiara, MIŁOŚĆ !!

I błagam ; nie dajcie się skłócać , szczuć , napuszczać na siebie tylko po to by taka czy inna grupa takich lub innych ludzi uzyskała z tego jakieś korzyści .
Bo póki co tak to wygląda.

Apeluję też do wszystkich polityków, wszystkich partii politycznych a szczególnie tych zasiadających w rządzie ; Panie, Panowie, proszę Was ,przestańcie toczyć walkę między sobą, kłócić się, przepychać i obrażać.
Polacy mają tego DOSYĆ !
Chcą żyć w państwie stabilnym, mądrym, tolerancyjnym, rozwijającym się, pięknym ! Wolnym od wzajemnej nienawiści ! Wy, politycy jesteście odpowiedzialni za organizację naszego codziennego życia; sprawcie byśmy zaczęli Wam ufać-wszystkim, byśmy mogli się szczycić mężami stanu, którzy znajdują najlepsze dla swego narodu rozwiązania, którzy potrafią swój naród zrozumieć, podtrzymać na duchu, pracować z nim.

Błagam Was , zaniechajcie tej wojny polsko-polskiej i wybaczcie sobie nawzajem wszelkie bolączki . Pracujcie zgodnie z naszym wyborem dla naszego wspólnego dobra !! Będę się o to modlił ; o mądrość, rozwagę, szacunek i rozsądek dla naszych polityków.

Na koniec pragnę wspomnieć o Jurku Owsiaku, jeszcze do niedawna Prezesie Fundacji WOŚP, co rocznemu organizatorowi zbiórki na rzecz zakupu sprzętu medycznego dla setek polskich szpitali.

Moi drodzy, ja rozumiem ,że kogoś można lubić lub nie i każdy ma do tego prawo. Ale nie można człowieka latami szykanować, grozić mu, kłamać na jego temat , myśląc, że takie działania w taki czy inny sposób nie obrócą się kiedyś w jakiś sposób przeciwko nam.
Między innymi w wyniku takich działań , w kimś ,gdzieś rodzi się złość , agresja, przemoc , które wcześniej czy później będą miały gdzieś swe ujście.

Teraz akurat miały swe ujście, w Gdańsku, na scenie, podczas finału WOŚP...następnym razem może dotknąć kogoś z nas.

Nie oskarżajmy nikogo bezpodstawnie !

Błagam ; OPAMIĘTAJCIE SIĘ , NIE CZYŃCIE INNYM NIC CZEGO SAMI NIE CHCIELIBYŚCIE DOŚWIADCZYĆ !

#KOCHAJCIESIĘISZANUJCIE

Niech Was Bóg błogosławi.

44759941_2118335821552173_2792906121784852480_n.jpg

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Hello @marek.bogacz! This is a friendly reminder that you have 3000 Partiko Points unclaimed in your Partiko account!

Partiko is a fast and beautiful mobile app for Steem, and it’s the most popular Steem mobile app out there! Download Partiko using the link below and login using SteemConnect to claim your 3000 Partiko points! You can easily convert them into Steem token!

https://partiko.app/referral/partiko