[Duyuru]: Timeets'e neler oluyor? (TR)

in #steempress4 years ago (edited)

Merhaba Değerli Timeets Kullanıcıları,

Sizlere haftalardır üzerinde çalıştığımız yeni altyapımız hakkında bir kaç bilgi vermek ve yapılacak çalışma ile ilgili duyuruda bulunmak istiyoruz.

Ortalama 2 hafta önce Discord sunucumuzdan sizlere duyurduğumuz üzere 1.5 ay önce tüm sitelerinizi yeni bir sanallaştırma teknolojisi üzerinde, stabilizasyon için Windows altyapıya taşımasını gerçekleştirmeye başlamıştık. Kesinti yaşamamanız için 1 ay kadar blog sitelerinizi tek tek taşıdık ve çok fazla web sitesi olduğu için açıkçası biraz yavaş ilerledik. İşlemleri bir an önce tamamlayabilmemiz eski sunucularımızdaki yayınları pasif ederek manuel bir şekilde periyodik olarak taşımalara devam ettik ve dün itibariyle tüm işlemler tamamlandı.

Peki yeni altyapımızın özellikleri nedir?
Hatırlarsanız Timeets açıldıktan kısa bir süre sonra sizlerden gelen sorular doğrultusunda altyapımıza ilişkin bilgiler yayınlamıştık, o zamanki altyapımızda 8 farklı fiziksel sunucuyu cloud yapıya alıp 7/24 erişim sağlamanızı, harici bir dns sunucumuz ile de sitelerinizdeki yanıt süresini kısaltarak son kullanıcıya yani sizin ziyaretçilerinize daha hızlı erişim sağlamayı amaçlamıştık. Tabii bunun yanında türlü güvenlik ve mallware çözümleri de sunarak güvenli bir platform elde etmiştik. Yeni altyapımızda tüm bunların yanında sizlere bir de donanımsal olarak koruma sunmaktayız, verimerkezinde henüz aktif ettiğimiz yeni router cihazımız ile sizlere yerel ağda 2gbit’e kadar ddos ve botnet attack koruması sunmaya başladık. Bununla birlikte verimerkezi ağında ise Layer3 ve Layer7 düzeylerinde ek bir koruma katmanı ve 450mbps’e kadar Voxility firewall aktif duruma alındı. Yani özetle artık Timeets’i devirebilecek hiçbir güç yok diyebiliriz.


Bundan sonra ne yapılacak?
Yukarıda bahsettiğimiz yeni özelliklerin bir kısmını devreye alabilmemiz için Timeets’in tüm sunucularını yeni kiraladığımız 12U kabinet’e yerleştirmemiz gerekiyor. Sunucuların yerleştirilmesi, kablolamanın yapılması, yeni ethernetin çekilmesi, router ve switchlerin bağlanması son olarak da tüm testlerin yapılabilmesi için Timeets ekibi önümüzdeki bir kaç gün verimerkezinde olacak. Çalışmanın gerçekleşmesi için öngördüğümüz süre ortalama 30 saat. Bu süreçte ise maalesef sitelerinize giremeyecek ve post yayınlamayacaksınız. İşlemlerin tamamlanmasının ardından yepyeni bir Timeets sizi bekliyor olacak ve sizlere kusursuz bir altyapı ile hizmet vermeye devam edeceğiz. Endişelenmenize gerek yok artık bu yeni altyapımızda bu yıl ve önümüzdeki yıl içerisinde planladığımız herhangi bir çalışma bulunmamaktadır. Çalışmayı 1-2 gün içerisinde yürürlüğe sokmayı düşünüyoruz, başlamadan hemen önce sizlere yine Discord sunucumuzun duyurular alanından bilgi vereceğiz, lütfen kanalımızı takip etmeyi unutmayın ve kargaşayı önlemek için arkadaşlarınızı da haberdar edin.

Bilmeniz Gerekenler;
Timeets, SteemPress kullanıcılarına wordpress hosting sağlamak amacıyla kurulmuştur. Timeets öncesinde steempress.net alan adıyla ücretsiz wordpress hosting hizmetleri sunmaktaydık. SteemPress’in marka değerini ihlal etmemek için Fredrikaa ile iştirakimiz sonucu ismimizi ve hizmet politikamızı değiştirerek Timeets adıyla sizlerin karşısına çıktık. Yani özetle SteemPress ilk kurulduğu zamanlarda da biz vardık ve Steemit de ki ilk hosting sağlayıcı olduğumuzu gözül rahatlığıyla söyleyebiliriz. Bununla birlikte en iyi hizmeti verdiğimiz de ortada, zira hizmetimizi sadece wordpress hosting olarak nitelendirmiyor, yukarıdaki ifadelerimizden anlayacağınız üzere sizler verimerkezi kapasitesinde bir hizmet sunuyoruz. Timeets’in hedefi her zaman bir hizmet sağlayıcıdan ziyade interaktif bir platform olmaktır, gönderilerimizden anlayacağınız üzere takipçilerimiz için güncel içerikler üretmeye de devam ediyor, diğer sağlayıcılar gibi flood ve stats paylaşımı gerçekleştirmiyoruz :) Haksız kazanca karşıyız.

Timeets 17 Ağustos 2018 itibariyle resmi bir şirkettir ve Hostral Internet Services Ltd. adıyla ve 11524271 numarasıyla Birleşik Krallığın, Swindon eyaletinden hizmet vermektedir. Sedat Yıldız ve Alperen Kırcanoğulları ortaklığı ile kurulmuş olup, ileride pek çok yeni girişimlere de imza atacak bir çatı değerindedir. Bunun duyurusunu size daha önce yapmayı planlıyorduk fakat bir kaç yasal prosedürü tamamladıktan sonra haber vermenin daha doğru olacağını düşündük.


Özetle Timeets, sizlerin steempress platformu ile kazanç sağlamanız için en uygun fiyatla, en iyi altyapıyla, en yasal şekilde siz değerli kullanıcılarına hız kesmeden hizmet vermektedir. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkürler…


timeets | düşün, yaz, kazan.
Posted from my blog with SteemPress : https://sedat.name.tr/duyuru-timeetse-neler-oluyor/

Sort:  

I upvoted your post.

Keep steeming for a better tomorrow.
@Acknowledgement - God Bless

Posted using https://Steeming.com condenser site.

Coin Marketplace

STEEM 0.22
TRX 0.06
JST 0.026
BTC 19978.21
ETH 1355.98
USDT 1.00
SBD 2.46