SteemPress İçin Ücretsiz WordPress Sitesi Açmak

in steempress •  8 months ago

Merhaba, bildiğiniz üzere kısa bir süre önce SteemPress adında bir WordPress eklentisi yapıldı. Bu eklentiyi WordPress sitenize kurup STEEMIT hesabınıza ait kullanıcı adı ve post key bilgilerinizi girdiğinizde bir entegrasyon sağlanıyor ve WordPress blogunuzda yazdığınız içerikleri otomatikmen STEEMIT hesabınızda da paylaşabiliyorsunuz. Bu paylaşım neticesinde de @steempress-io kullanıcısından bir miktar ödül kazanıyorsunuz. WordPress kurabilmek için bir adet domain(alan adı) ve hosting(barındırma hizmeti) almanız gerekiyor. Ortalama yıllık 30$ gibi bir ücrete bu materyalleri edinebiliyorsunuz fakat en azından WordPress kurulumu için bile başlangıç aşamasında bir yazılım bilgisine sahip olmanız gerekiyor. Hem de henüz yeni deneyeceğiniz bir sistem için ilk etapta 30$ civarında bir ödeme yapmak gereksiz olacaktır. Bu yüzden araştırdığım kadarıyla .tk uzantılı ücretsiz domain ve free hosting üzerinden kullanım sağlanmaya çalışıyor fakat free hosting üzerinde de bir türlü randıman alınamıyor. İşte tam da burada SteemPress.Net yardımımıza koşuyor. Peki ne işe yarar?

SteemPress.Net, WordPress altyapısı ile tasarlanmış gayriresmi bir blog oluşturma sitesidir ve SteemPress eklentisini kendi içerisinde barındırır. Sadece 3 adımda kolay bir şekilde kayıt olarak, kendi WordPress sitenizi oluşturup, SteemPress eklentisini aktif ederek hemen blog yazmaya başlayabilirsiniz ve @steempress-io üzerinden ödül kazanabilirsiniz. Üstelik bu sistem tamamen ücretsizdir!

Kurulum Adımları:

1. Adım: https://www.steempress.net adresine giriş yapıyoruz ve sayfanın en üstündeki Register butonuna tıklıyoruz.

2. Adım: Register butonuna tıkladıktan sonra bizden, kullanıcı adı, e-posta adresi ve şifre isteyen bir alan açılıyor. Kullanıcı adı kısmına steemit.com ile aynı kullanıcı adınızı yazmanızı öneririm.

3. Adım: Kullanıcı adı ve şifrenizi yazdıktan sonra, tercih ettiğiniz domain isteniyor yani test.steempress.net şeklinde olacak, test yerine dilediğiniz bir şeyi yazabilirsiniz yine kullanıcı adınız olarak kalmasında fayda var. Hemen altında ise Site Tittle yani web sitenizin başlığında yazacak açıklamayı belirliyorsunuz. Ardından Signup'a basarak kayıt işlemini tamamlıyorsunuz.

4. Adım: Signup butonuna bastıktan sonra e-posta adresinize bir doğrulama e-postası iletiliyor, açılan sayfada e-postayı düzgün bir şekilde alabilmeniz için bir yönerge mevcut. Genellikle anında düşüyor onay maili.

5. Adım: E-posta adresinize gelen bilgiler ile giriş yaptığınızda direkt admin paneliniz açılıyor. Giriş yaptıktan sonra solda bulunan Ayarlar kısmına tıklayıp, SteemPress'i seçerek entegre sayfasına ulaşabilirsiniz. Aşağıdaki şekilde nick ve post key yazıp kaydettiğinizde işlem tamamlanıyor. Akabinde yazılarınızı paylaşmaya başlayabilirsiniz.

Ek olarak sistem İngilizce yapılmış fakat, admin paneline giriş yaptıktan sonra sağ üstte Merhaba yazan kısma tıklayıp, profilinize girerek panel dilinizi Türkçe olarak değiştirebilirsiniz.

Okuduğunuz için teşekkürler, bol kazançlar.


Posted from my blog with SteemPress : http://sdtyldz.steempress.net/steempress-icin-ucretsiz-wordpress-sitesi-acmak/

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

çok faydalı ancak fotoğrafları büyütürseniz daha iyi olur. çok net görünmüyorlar.

·

Teşekkür ederim, gözden kaçmış düzelteyim :)

Teşeklür ederim faydalı anlatımınız için 😄

·

Ben teşekkür ederim okuduğunuz için

Congratulations!
As a virtual prize, we gave an average of 100 different upvote.
Thank you for using SteemPress.Net

Hocam öncelikle emeğinize sağlık. Bu anlattığınız 5 adımı uygulamadan önce bilgisayara WordPress i indirmiş olmamız gerekli mi ?

·

Teşekkür ederim, wordpress indirmenize gerek yok direkt siteye kayıt olduğunuzda içerisinde steempress olan bir wordpress siteniz oluyor.

Hocam sürekli post atıyor...
Ne yapmamız lazım?

·

Merhaba, sistem kapandığı için artık atmaz ama şifrenizi değiştirmenizde fayda var.

steempress.net sitesine ulaşamıyorum