Michael Jackson kimdi Nasıl bir Hayat Yaşadı ?

in #steempress2 years ago

Michael Jackson Solo Albümleri

Orada Olmalı’ (1971)

Jackson, 13 yaşındayken Jackson 5 ile yaptığı çalışmaların yanı sıra 1971’de “Got to Be There” ile aynı adı taşıyan albümde solo bir kariyer başlattı.Ben’ (1972)
Jackson’ın 1972 tarihli albümü Ben , bir sıçan hakkında isimsiz bir baleye ev sahipliği yaptı. Şarkı, Jackson’ın ilk solo numarası 1 single oldu.

Müzik ve Ben’ (1973)
Michael’ın üçüncü solo albümü, Music and Me onun en az başarılı oldu.Sonsuza kadar, Michael’ (1975)
Michael’ın bu dördüncü solo albümü Motown kayıtları ile son filmi oldu.

Duvardan Çık’ (1979)
Pop ve funk bir bulaşıcı harmanı, Michael 1979 yılların müzik dünyasını büyüledi Off the Wall‘Sen ile Kaya’ gibi hit ile birlikte “Till You Get Enough’ Do not Stop” Grammy tek ödüllü özellikli, “Hayatımdan Çıkmış” ve başlık parçası.Gerilim’ (1982)
1982’de piyasaya sürülen Michael Jackson‘ın altıncı solo albümü Thriller , tarihin en çok satan albümü olup, en iyi 10 şarkıyı oluşturuyor. Albüm, 37 hafta boyunca 1 numara tutarak, 80 hafta boyunca grafiklerde kaldı. Eşsiz ticari başarılarına ek olarak, Thriller 12 Grammy Ödülü’nü kazandı ve her iki rekoru da kazandı. Jackson’ın zaferleri, eserinin farklı doğasını sergiledi. Şarkı yazma yetenekleri için ” Billie Jean ” için bir Grammy (en iyi ritim ve blues şarkısı) kazandı . Ayrıca single “Thriller” (en iyi pop ses performansı, erkek) ve “Beat It” (en iyi rock vokal performansı, erkek) için onurlandırıldı. Birlikte yapımcı Quincy Jones ile Jackson, yılın albümü için ödülü paylaştı.


Bu albüm için, Jackson kaya efsanesi ile takım Paul McCartney onların 1982 düet için, neredeyse pop listelerinde üst ulaşıldı “Kız Mine, mı”. En ayrıntılı müzik videosu albümün başlık parçasıydı. John Landis , karmaşık dans sahneleri, özel efektler ve aktör Vincent Pricetarafından seslendirilen korku dolu videoya yön verdi . “Thriller” videosu çok başarılı bir başarıydı ve zaten başarılı olan rekorun satışlarını artırdı.

‘Biz Dünyayız’ (bekar, 1985)
1985’te Jackson, ABD için Afrika’ya özgü bir hayır kurumu olan “We Are the World” adlı birlikte yazarak özgecil tarafını gösterdi. Kim müzik yıldızlı bulunuyor Gerçek bir de dahil olmak üzere, projeye katılan bir çok kişi vardı.

‘Kötü’ (1987)
Michael Jackson‘ın albümü Kötü bir takibi olarak yayınlandı (1987), Thriller , “Aynadaki Adam”, “You Make Me Feel” ve Way dahil olmak üzere bir rekor beş No 1 hit ile, tablolar tepesine vardı martin vardı tarafından yönetilen bir video tarafından desteklenen başlık parçası . Jackson, bir yıldan fazla bir süre, albümü tanıtmak için konserlerde çaldı. Oldukça başarılı olsa da, Bad , Thriller’in olağanüstü satışlarını kopyalayamadı .

‘Tehlikeli’ (1991)
1991 yılında Jackson , hit “Siyah veya Beyaz” ı içeren Dangerous’ı yayınladı . Landis tarafından yönetilen bu şarkının videosu, çocuk yıldız Macaulay Culkin’in bir görüntüsünü içeriyordu . Videonun son dakikalarında Jackson, cinsel el hareketi ve şiddet eylemleri ile bazı tartışmalara neden oldu. Pek çok kişi Peter Pan gibi Jackson eylemini bu şekilde görmeye şaşırdı. Jackson’ın müziği, ilerleyen yıllarda yaygın popülerliğin tadını çıkarmaya devam etti. 1993 yılında Superbowl XXVII’nin ilk yarışı gösterisi de dahil olmak üzere birçok önemli etkinlikte sahne aldı.

Posted from my blog with SteemPress : https://fermanatmaca.000webhostapp.com/2018/06/30/michael-jackson-kimdi-nasil-bir-hayat-yasadi/
Sort:  

Congratulations! This post has been upvoted from the communal account, @minnowsupport, by Open Music from the Minnow Support Project. It's a witness project run by aggroed, ausbitbank, teamsteem, theprophet0, someguy123, neoxian, followbtcnews, and netuoso. The goal is to help Steemit grow by supporting Minnows. Please find us at the Peace, Abundance, and Liberty Network (PALnet) Discord Channel. It's a completely public and open space to all members of the Steemit community who voluntarily choose to be there.

If you would like to delegate to the Minnow Support Project you can do so by clicking on the following links: 50SP, 100SP, 250SP, 500SP, 1000SP, 5000SP.
Be sure to leave at least 50SP undelegated on your account.