Dolar/Euro Kazanabileceğiniz 5 Freelancer Sitesi

in #steempress4 years ago

Biliyorsunuz ülke son zamanlarda bir ekonomik kriz içerisinde. TL, Dolar ve Euro karşısında ciddi bir değer kaybı yaşıyor. Her kriz fırsatları da beraberinde getiriyor tabi. Aşağıda 5 tane freelance işler yapıp Dolar ya da Euro kazanabileceğiniz web sitelerini bulabilirsiniz.


Kaynak

1. Upwork

En bilinen freelancer sitelerinden birisi UpWork. Global bir platform olduğu için ödemeler de genellikle dolar üzerinden yapılıyor. Uzmanlık alanınıza göre tek seferlik veya uzun soluklu işler alabilirsiniz buradan.

2. Freelancer

Domaini ilk alan eğer platform sahipleri değilse ciddi bir domain yatırımcılığı söz konusu burada. Platformun ismi sebebi ile bilinirliği de oldukça yüksek. Yine buradan uzmanlık alanınıza göre işleri alabilirsiniz. Global bir platform olduğu için de yine ödemeler genellikle dolar ile.

3. 99designs

Burası niş bir kategoriye odaklanan bir platform. Grafik tasarımcılar için aslında oldukça güzel bir yer. Çünkü diğer platformlardaki gibi kategori ayırmanıza gerek kalmadan direkt olarak grafik tasarım ile ilgili işlere erişim sağlayabilirsiniz. Ödemeler yine dolar ile.

4. GetACoder

Yine bir niş kategoriye odaklanan platform. Developerlar için biçilmiş kaftan aslında burası. İçeride bir dünya freelance işler var ve genelde işler dönemsel oluyor. Tabi tek seferlik işler de var ama dediğim gibi 5-6 ay sürecek projelerde de çalışabiliyorsunuz freelance olarak.

5. Freelance Writing Gigs

Tabi ki metin yazarlarını ve bloggerları da unutmadık. Eğer freelance olarak metin yazarlığı yapıyorsanız ve güzel bir portföyünüz var ise bu site sayesinde oldukça geniş bir iş alanına sahipsiniz. Bir çok tanıtım yazısı, blog yazısı gibi işleri bu platformdan bulabilirsiniz.Posted from my blog with SteemPress : http://kamuhuzuru.timeets.xyz/2018/08/14/dolar-euro-kazanabileceginiz-5-freelancer-sitesi/

Sort:  

Faydalı bir paylaşım olmuş. Teşekkürler.


Bu yazı Curation Collective Discord Sunucusunda küratörlere önerilmiş ve manuel inceleme sonrasında @c-squared topluluk hesabından oy ve resteem almıştır.
This post was shared in the #turkish-curation channel in the Curation Collective Discord community for curators, and upvoted and resteemed by the @c-squared community account after manual review.

Merhaba. Yazınız C² ekibi değerlendirmesi ile @trliste kürasyon kuyruğu tarafından oylanmıştır. Sevgiler.

Coin Marketplace

STEEM 0.18
TRX 0.05
JST 0.022
BTC 16983.09
ETH 1253.91
USDT 1.00
SBD 2.11