Mutlu Evliliğin Sırları

in #steempress3 years ago (edited)


Kaynak: sabah.com.tr

Mutlu Bir Evlilik İçin Ne Yapmalı ?

Merhaba arkadaşlar. Uzun süredir sayfamda sağlıkla ilgili makaleler paylaşıyorum. Bu gün daha farklı bir konuya değineceğim. Bugün ki konumuz mutlu evlilik. Yaşadığımız dönemde boşanma oranları oldukça artmış durumda. Bu boşanmaların büyük sebebi de mutsuz devam eden evlilikler. Severek ve isteyerek evlenen hiç bir insan mutsuz olmak ve bu sebeple de boşanmak istemez. Fakat mutlu bir evlilik gayret gerektirir ve çiftlerden her birinin üzerine düşen görevler ve birbirlerine karşı sorumlulukları vardır. Bu görevler ve sorumluluklardan en önemli ikisi şunlardır:

- Öncelikle çiftler arasında sevgi ve saygı her zaman korunmalıdır. Bu iki önemli özellik bir evliliğin temel taşıdır diyebiliriz. Sevgi azalırsa ve saygı sınırları aşılırsa evlilik bir mutluluktan öte zahmet haline dönüşür. Siz nasıl size saygı duymayan birine tahammül edemiyorsanız eşiniz de kendisine saygı duyulmamasına tahammül edemez. Bu sebeple nasıl kendinize saygı duyulmasını istiyorsanız eşinize de aynı özenle saygı duyun. Ayrıca çiftler eşinin kendisine saygısını kaybettirecek hareketlerden de kaçınmalıdır. Aynı şey sevgi için de geçerlidir. Çok mazur bir sebep olmadıkça eşinizi sevmekten vazgeçmeyin. Onun kötü değil iyi yönlerine odaklanın. Onu değiştirmeye çalışmadan olduğu gibi kabullenin sevin. En önemlisi sevildiğini ona belli edin.

- Mutlu bir evliliğin sırlarından birisi de gerektiği kadar çalışmaktır. Bütün hayatınız maddi kaygılarla sürekli çalışarak geçerse birbirinize ayıracak vaktiniz olmaz ve bu haliyle de mutsuz bir evliliğe sahip olursunuz. Bu sebeple mutlaka evin geçimini sağlayacak kadar düzgün bir kazanca sahip olmalısınız. En azından temel giderleri karşılayabilmesiniz. Aksi halde geçim kaygısı diğer güzel şeyleri düşünmenize engel olacaktır. Bunun tam tersi de tehlikelidir. Daha fazlası için sürekli çalışmak birbirinizi, çocuklarınızı ve hatta kendinizi ihmal etmenize sebep olur. Bu şekilde mutlu bir evlilikten de söz edilemez.

Bu iki madde mutlu bir evliliğin iki temel taşıdır. Mutlu bir evlilik için yapılabilecek ve yapılması gereken bir çok şey vardır. Cinsel hayat, sosyal hayat, çeşitli hobiler, çocuklar vs. bunların hepsi evliliğe farklı bir güzellik katar. Fakat bunların her biri uzun uzadıya anlatılması gereken konular olduğundan farklı bir makalede bahsedeceğiz.Posted from my blog with SteemPress : https://hkmusic.timeets.com/2018/10/23/mutlu-evliligin-sirlari/

Coin Marketplace

STEEM 0.67
TRX 0.10
JST 0.075
BTC 57196.99
ETH 4633.65
BNB 620.22
SBD 7.32