Kısa Zamanda Kilo Verme Yolları

in #steempress3 years ago


Kaynak: kuaza.com

Kilo Almak


Merhaba arkadaşlar bugünkü makalemizin konusu sağlıklı ve hızlı şekilde kilo vermek. Fazla kilolar bir çok insanın problemi. Özellikle son zamanlarda yayılan fast food tüketim alışkanlığı ve hareketsiz yaşam bu problemin en büyük sebebi. Artık iş algısı değişti. İnsanların çoğu bilgisayar başında çalışarak para kazanıyor. Aynı zamanda bir çok insan yemek yapmayı vakit kaybı olarak görüyor ve hazır besleniyor. Bu kişiler evinde dahi olsa hızlı şekilde hazırlanabilen paketlenmiş yiyecekleri tercih ediyor. Bu tür yiyecekler barındırdıkları şeker ve yağlar sebebiyle vücutta yağlanmaya ve kilo almaya sebep oluyor. Peki aldığımız bu hızlı kiloları nasıl kısa yoldan verebiliriz. Bu makalede bu soruya cevap arayacağız.

Kilo Verme Yolları

  • Öncelikle aç kalarak kilo verilmez bunu bilmemiz gerekli. Aç kalarak çok kısa zaman dayanabiliriz. Bunun neticesinde nefsimiz zamanla ağır basacak ve eskisi gibi hatta daha fazla tüketmeye devam edeceğiz. Bu sebeple azar azar belli bir kaloriyi aşmadan yemek yemeye devam etmeli ve aç kalmadan kilo vermeyi öğrenmeliyiz.
  • Şekeri tamamen yağları da kısmen hayatımızdan çıkarmalıyız. Vücudumuz çok az şekere ihtiyaç duyar ve bu şeker ihtiyacını günlük aldığı besinlerden zaten karşılar. Ekstra alınan şekerler vücudumuzun sağlığını bozmaktan başka bir işe yaramaz. Yağlar konusunda is daha esnek olmalıyız. Çünkü yağ sağlıklı ve aşırı tüketilmedikçe faydalıdır. Fakat kalori oranı yüksektir. Bu yüzden kilo verme ihtiyacı olan kişiler sadece zeytinyağı tüketmeli ve bunu abartmadan yapmalıdır.
  • Hareketli bir yaşam şekline geçmeliyiz. Bu hareketsiz insanlar için başta zor olacaktır ama zamanla daha zinde ve daha sağlıklı olduğunuzu gördükçe motivasyonunuz artacaktır. Hareket halinde yaktığınız kaloriden öte yaptığınız spor sayesinde metabolizmanız hızlanır ve hem yediklerinizi yakarsınız hem de durduğunuz anlarda bile hızlı metabolizmanız sayesinde kilo kaybetmeye devam edersiniz.
  • Su içmek kilo verirken çok önemlidir. Çünkü suyun bir kalorisi yoktur ve metabolizmayı hızlandırdığı için kalori yakımını artırır. Aynı zamanda kola, meyve suyu vs. içecekleri su ile değiştirmek gün içinde aldığımız kaloriyi ciddi oranda düşürecektir.
Sonuç olarak yapılması gereken en önemli şey özümüze dönmek ve daha doğal yaşamaktır. Bu sebeple kilonun ilerleyen yaşlarda ciddi fiziksel ve psikolojik sorunlara yol açabileceği unutulmamalı ve buna göre davranmalıyız.

Posted from my blog with SteemPress : https://hkmusic.timeets.com/2018/10/18/kisa-zamanda-kilo-verme-yollari/

Coin Marketplace

STEEM 0.47
TRX 0.08
JST 0.061
BTC 49039.53
ETH 4180.80
BNB 567.77
SBD 6.13