Hayattan Keyif Almanın Yolları ?

in #steempress3 years ago (edited)


Kaynak: konservelik.com

Hayattan Keyif Almak


Selam arkadaşlar. Bu makalemizde bir çok insanın en büyük problemlerinden biri olan hayattan keyif almama sorununun çözümlerinden bahsedeceğiz. Birçok insanın; evi,arabası, dolgun bir maaşı, düzgün bir ailesi, iyi durumda bir sağlığı vs. olmasına rağmen hayattan keyif alamaz. Böyle insanlara her şey sıkıcı gelir. Birçok insanın hayal dahi edemeyeceği güzelliklere sahip olsalar da yaşamaktan memnun olmazlar. Peki insan bu ruh haline neden girer ? Bunun bir çok sebebi vardır. Mesela bir insanın çok dolgun bir maaşı vardır fakat yapmak istediği iş o değildir. Ya da çok iyi bir aile vardır fakat ailesiyle yapmak istediği şeyleri yapamamaktadır. Bununla ilgili onlarca şey söyleyebiliriz. Fakat bu makalemizin konusu bizi hayattan soğutan şeyler değil, hayattan nasıl daha fazla keyif alacağımızla ilgili.

Hayattan Nasıl Keyif Alınır ?

  • Hayattan keyif almanın en önemli kurallarından birisi anı yaşamaktır. Elinizde bir pasta varsa o pastayı tadını çıkartarak yiyin ve pastayı yerken pastaya odaklanın. Olay bundan ibarettir. Anı yaşamaktan kasıt vurdumduymaz olmak değildir. İnsan her zaman için her yönlü olarak geleceğine de yatırım yapmalıdır. Fakat güzel şeyler yaşadığı anlarda o güzel şeylere odaklanmalıdır.
  • Bir başka önemli kural ise elimizdekilerin değerini bilmektir. Her zaman en iyisine en mükemmeline sahip olamayız. Bu hiç kimse için mümkün değildir. Bu yüzden elimizdekiyle yetinmeyi ve daha fazlası için gayret göstermeyi ihmal etmemeliyiz. Unutmayın sizin elinizde olan ve sizin çok da umurunuzda olmayan bir şey başkası için hayal bile edilemez olabilir.
  • Bir diğer konu kendinize vakit ayırmanızın gerekliliğidir. Hayatta bir çok sorumluluğa sahip olabilirsiniz. Aileniz için çok fazla çalışmanız gerekebilir. Fakat unutmayın kendisine hayrı olmayanın başkasına hiç hayrı olmaz. Bu yüzden mutlaka sadece kendiniz için ayırdığınız zamanlar olsun. Böyle zamanları önemseyin. Böyle zamanlarda kendinizi mutlu ederseniz diğer zamanlarda sorumluluklarınızı daha iyi yerine getirebilirsiniz.
  • Sorunları askıda bırakmayın. Askıda kalan sorunlar iç dünyamızda ve beynimizde yer yapar ve bu sebeple güzel şeyler yaparken bile kafamızın dolu olması sebebiyle mutsuz oluruz. Bu sebeple çözülebilecek hiç bir sorunu bekletmemeliyiz ve en kısa yoldan çözerek kafamızdan çıkarmalıyız.
Hayattan keyif almayı öğrenmek önemlidir. Aksi halde mutsuz bir birey olarak ailemize ve topluma da zararlı bir kişi oluruz. Bu yüzden her zaman pozitif olana odaklanmalı ve en zor zamanlarda bile mutlu olmayı öğrenmeliyiz.

Posted from my blog with SteemPress : https://hkmusic.timeets.com/2018/10/25/hayattan-keyif-almanin-yollari/

Coin Marketplace

STEEM 0.76
TRX 0.09
JST 0.072
BTC 53947.47
ETH 4040.82
BNB 583.92
SBD 7.05