GitHub, "Learning Lab" ile HTML-CSS Eğitimlerine Başladı

in #steempress3 years ago


Yazılım sektöründe olup da GitHub'ı daha önce duymayan kalmamıştır sanırım. Eğer yazılım dünyasında değilseniz GitHub'a bu sektörün sosyal medyası diyebiliriz. Zira burada yazılımcılar kendi kodlarını insanlarla paylaşabiliyor, depolayabiliyor hatta kendisinin veya başkasının izni üzerine bunlarda değiştirmeler veya eklemeler yapabiliyor.

GitHub, bu sene Microsoft tarafından satın alındı. Microsoft'un yaptığı köklü değişimlerden benim bildiğim en önemlisi "Learning Lab" projesini hayata geçirmesi oldu. Bu sayede yazılım öğrenmek isteyen kişilere destek vermek hedefleniyor. Açıkçası Microsoft'un bu konudaki çalışmalarını seviyorum. Umarım bu projede de başarılı olabilirler.

Learning Lab üzerinde yayınlanan ilk ders "Introduction to HTML" yani "HMTML'e Giriş" ismiyle projede yer aldı. HTML ve CSS çoğu kişinin bildiği üzere web yazılımın bel kemiğini oluşturuyor. Şuanda "İçerik Yönetim Sistemleri" tarafından kişisel web site sahibi olmak isteyenler kolaylıkla çözümler üretirken, eskiden HTML ve CSS kodları ile ilmek ilmek işlenirdi. Şuanda da HTML ve CSS olmadan bir içerik yönetim sistemi düşünülemez ancak yazılım bilmeye gerek yok pek tabii.

Temel seviyede verilecek olan kursun dili "İngilizce" olarak belirlenmiş. GitHub bu şekilde HTML ve CSS ile başlangıç yaptığı yolda diğer yazılım dillerini ekleyerek devam edecektir. En azından benim beklentim bu şekilde. Ayrıca GitHub'un mantığına göre ilerleyen günlerde dersler bir çok dile kullanıcılar tarafından çevrilecektir. GitHub'un, Learning Lab isimli projesi hakkında sizlerin de fikirlerini alabilirsem memnun olurum.

Görsel Kaynağı


Posted from my blog with SteemPress : http://blogiatr.com/2018/07/31/github-learning-lab-ile-html-css-egitimlerine-basladi/

Sort:  

:/
Microsoft için bile ön yargılı olmamak gerek diyerek, neşeli bir şeydir belki diyerek tıkladım. Ancak 86 adım sonra Start'a ancak gelebildim.

Olmamış.
//ya da "tam olmuş" :) da denebilir. Tam da microsoft'tan bekleneceği gibi olmuş :)

HTML-CSS için ne kadar gereklidir? Ya da böyle bir şeyi neden yaptılar? Bende ilk başta şaşırdım. Sonuçta w3schools gibi bir kaynak hali hazırda mevcut. Bende aslında yorumsuz olarak bırakmayı tercih edip sadece haber nitelikli paylaşım yapmaya çalıştım. :)

Coin Marketplace

STEEM 0.50
TRX 0.09
JST 0.065
BTC 50700.08
ETH 4315.06
BNB 579.77
SBD 6.33