Bu Yılın En Popüler Yazılım Dili "Python"

in #steempress3 years ago


Her sene sıklıkla çeşitli kaynaklarda en popüler yazılım dili olarak Python'u görmek artık sürpriz değil. Geçtiğimiz günlerde yine popüler bir kaynağın yaptığı araştırmada zirveye oynayan yazılım dili bilin bakalım hangisiydi?

IEEE Spectrum'un hazırlamış olduğu "Interactive: The Top Programming Languages 2018" başlıklı yayında listenin başını her zaman olduğu gibi Python çekiyor. Yayınlanan bu raporda sıralamayı belirlemek için toplamda 11 farklı kriter göz önünde bulunduruluyor. Rapora verdiğim bağlantıdan erişerek genel sıralamaya bakabileceğiniz gibi "WEB, Gömülü" vb. bir çok sıralama seçeneğine de erişebiliyorsunuz.


Raporda bir çok dalda başarıyı Python elinde tutuyor. Ayrıca geçen seneye göre başarısını da kesinlikle katlamış gibi görünüyor. Python'u daha çok gömülü sistemler dalında başarılı bulsak da özellikle Django gibi web kütüphaneleri olması dili tercih sebebi haline getiriyor. Görünüşe bakılırsa Python her geçen gün gelişmeye ve popülaritesini arttırmaya devam edecek. Sizce Python'un bu başarısının sebebi nedir? Programlamaya yeni başlayacak birisinin Python dili ile başlangıç yapması sizce uygun mudur? Görüşlerinizi belirtirseniz sevinirim. :)

Görsel Kaynağı: 1 | 2


Posted from my blog with SteemPress : http://blogiatr.com/2018/08/07/bu-yilin-en-populer-yazilim-dili-python/

Coin Marketplace

STEEM 0.67
TRX 0.10
JST 0.075
BTC 57076.76
ETH 4733.10
BNB 631.61
SBD 7.25