Blogger Engelinin Sebebi: "Yazım Hatası"

in #steempress3 years ago


Geçen günlerde "Blogger'a Kısa Süreliğine Erişim Engeli Getirildi" başlığı altında hem blogumda hem de dolayısıyla Steemit profilimde bir yazı paylaşmıştım. Yazıda detaylar mevcut. Ancak Blogger'a getirilen bu erişim engelinin sebebinin daha tam olarak bilinmediğini de belirtmiştim.

Bugün sektörle ilgili haberler arasında gezinirken gördüm ki milyonlar blogu ilgilendiren engelin sebebi sadece "Yazım hatasa" imiş. :) Bu konuda ilk kanağı Twitter'de @cyberrights kullanıcı adıyla bulunan Yaman Akdeniz yaptı. Twitter'da paylaşılan yazıya göre hata sadece "." yerine "@" kullanılmasından kaynaklandı. Aslında yasaklanma kararı yazılım konusunda eğitim veren Bilge Adam firmasını kötüleyen bir blog olan "Bilge Adam Mağdurları" isimli blog adına çıkartıldığı da belirtildi. Bu yasaklama kararı uygulanırken yapılan yazım hatası yüzünden tüm Blogger tabanlı bloglara erişimin engellenmesi durumu ortaya çıktı.


Şuanda Blogger servislerinde herhangi bir sorun yok. Kullanacak olan arkadaşlar gönül rahatlığıyla kullanabilirler. Zira bu servisin genelini kapsayacak bir karar değildi. Ancak yine de geçmişte yaşanan engellemeler dolayısıyla insanların gözü korktu diyebilirim. Bir kaç Blogger tabanlı proje başlatacak olan arkadaşımın vazgeçmesi ile bunu bizzat söyleyebilirim. Sizin basit bir noktalama işareti sonucunda 24-25 Temmuz tarihleri arasında milyonlarca blogun engellenmesi duruma yorumunuz nedir?


Posted from my blog with SteemPress : http://blogiatr.com/2018/07/29/blogger-engelinin-sebebi-yazim-hatasi/

Coin Marketplace

STEEM 0.72
TRX 0.10
JST 0.076
BTC 57788.23
ETH 4445.11
BNB 624.09
SBD 7.12