Piyasalarda Son Durum

in steempress •  last year  (edited)

Merhaba. Ağustos ayından bu yana dalgalı bir piyasa piyasa izledik. Özellikle Eylül ayının ikinci yarısından itibaren borsada yükselişler bile oldu. Ancak ekim ayının ikinci yarısından itibaren tekrar düşüşe geçtik.


Görsel: Mynet.com
Bist 100 endeksi 99.500 seviyelerini gördükten sonra tekrar 93.000 seviyelerine geri döndü. Bu gün öğleden önceki ittifak açıklamalarından sonra borsamızda başı çeken hisselerden itibaren sert düşüşler başladı. Dolar sabah saatlerinden itibaren yükselişe geçti ve 5.86 TL seviyelerine kadar zirve yaptı. Vadeli işlem piyasalarında da Altın, ve döviz sözleşmeleri haricinde sert düşüşler oldu.

Öğle saatlerinden itibaren Bist 100 endeksinde toparlanmalar başladı. Dolar 5.77 seviyesinde ve saatlik grafikte dönüş başladı.

Önümüzdeki günlerden itibaren borsada yükselişler bekleniyor. Ancak her halükarda çalkantılı bir dönemdeyiz. Gündemimiz günlük olarak değişiyor. Neredeyse bütün piyasalarda sert dalgalanmalar görülüyor. Bu nedenle yatırımcıların fazlasıyla dikkatli olması gerekiyor.


Posted from my blog with SteemPress : http://www.bilgiblogu.com/2018/10/piyasalarda-son-durum/

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Seçimden 1-2 hafta önce; AL
Seçimden sonra; takip eden stop lossu kar kilitleme amacıyla çalıştır

bu yöntem çoğu zaman işe yarar.


Yatırım Tavsiyesi Değildir
Yapacak Olduğunuz İşlemlerin Tüm Sorumluluğu Kendinize Aittir

Siyasi belirsizlik ortamında borsanın yükseleceği ni söylemek yanlış olur. Devlet bahçelinin ittifakı bozup önğmüzdeki jaftalarda bu belirsizlik ortadan kalkana kadar borsadan ziyade nakitte kalmak. Bir miktar altın ve dövize girmek daha mantıklı olur . Ytd

Tam bir karamboldeyiz hocam. Tecrübeliler çok iyi kazanıyor. Tecrübesiz yatırımcı için geride durma zamanı.