[Steemnova Story] War against Tyranny / Wojna przeciw Tyranii

in steemnova •  9 months ago

LogoWithSignHorizontal-black-trasparent.png

Ten post został napisany dla zabawy / This post is just for fun :)

ENG short version:

In the deep space in outer rim there is a pirate station. Yes it isn`t pretty, but smugglers, scavenger, and all kind of outlaws feels here like home. However, today it is quite peaceful place, and no pirate can be seen. There is ongoing secret meting on that station between rulers of empires from our young Universe. Most of them are from Synchronized Worlds alliance, but there is also a holographic representation from Esperantuloj alliance. Lets see what they are up to...

-The False Emperor is getting stronger, and stronger. If we wont stop him, there will be no hope for us. The tyranny will bloom - says @sarmaticus.
-Dont be so pesymistic, evereone can be beaten - @mys calmed him down.
Hey look at me, my fleet was smuched but i am still here - says @desteemy.
-Relax, i have best fleet in all galaxy, i am peacefull man, but if there will be no choice i will put him down - @dotevo joined discusion.

This unproductive debate was going on, but in the same time, @marsell fleets was on the move. Unprotected planets was wiped out, Dotevo suffered as many as 14 attacks just in that one night. It was secret meting, but even here this news finally come. Leader of Esperantuloj said only "Enough is enough", and his hologram disappeared. Others says goodbye, and flee to their flagships. The war machine is speeding up.
Few moments later, in entire universe on every planet where steem flow, on the steemscreen people could see post like: "The peace is no more! Esperantuloj declare war on High alliance!" But this was really quick war. One Terran day later, every transmission, every program was stopped to announce:
There was two massive battle in the space near to cookies planet. hundreds of best ships was demolished, and we just cant believe why so many debris didnt form into moon. Both sides suffered huge losses, Ruler Dotevo is probably hurt, but Marsell fleet is ruined. Is this the end of the First Emperor Marsell?

Pierwsza bitwa

Druga bitwa

On Sarmaticus flag ship when this news come emperor prepared the speech to all living beings:
To every one who love freedom. The False Emperor Marsell suffered magnificent losses, his terror for the first time in a long time can be stopped. Join us in this fight, together we can over-throne him, and live in free world. New Hope is rising. Sic semper tyrannis!

end of transmission

Wersja Polska

Na odległych rubieżach uniwersum, w głębokiej ciemnej przestrzeni, dryfuje stara stacja kosmiczna. Wyglądem przypomina raczej posklejany z wielu niepasujących do siebie elementów latający śmietnik niż piękne, smukłe ale i funkcjonalne konstrukcje cywilizowanych nacji. Zwykle ta pokraczna konstrukcja jest pełna piratów, przemytników i innych wyjętych spod prawa osobników. W tej jednak chwili zwykły dla niej zgiełk przekrzykujących się, walczących ze sobą “wolnych wszechświata” zastąpiła cisza, jedynie z rzadka przerywana salutami, pomrukami żołnierzy, krótkimi rozkazami. Wszelki ruch statków w pobliskiej przestrzeni został zablokowany przez potężne floty różnych nacji i ras tego uniwersum. Gdybyż tylko jakiś miłośnik i znawca kultur trafił tu przypadkiem chyba oczy wyszły by mu z orbit. Ileż by mógł zobaczyć i poznać i podziwiać... Spotkanie to jednak, ściśle tajne i militarne, nie miało nic wspólnego z wymianą kulturową, było to spotkanie na szczycie. W wielkiej tajemnicy i z zachowaniem wszelkich możliwych środków bezpieczeństwa, na tej niepozornej stacji spotkali się we własnej lub holograficznej osobie władcy wielkich Imperiów istniejących w naszym młodym uniwersum. Trzon spotkania stanowili przedstawiciele sojuszu Synchronized Worlds, ale gościnnie, choć holograficznie spotkanie zaszczycił również Naczelny Dowódca sojuszu Esperantuloj @dotevo. Zajrzyjmy na chwilkę do sali obrad i zobaczmy o co w tym wszystkim chodzi...

- Z dnia na dzień Fałszywy Imperator rośnie w siłę, a jego przewaga nad naszymi gospodarkami i siłami zbrojnymi rośnie. Jeśli czegoś nie zrobimy jego dominacja stanie się faktem, a wolność w całym Wszechświecie umrze… - powiedział ponurym głosem @sarmaticus - Nie bądź takim pesymistą, każdego można pokonać, @barbarossastudio też wydawał się być nie do pobicia, a jednak upadł - uspokajał @mys - to jednak zupełnie co innego, zupełnie, teraz to już naprawdę jesteśmy zgubieni! - mi już floty złomował, a jednak dalej walczę, nie poddamy się - dodawał otuchy @desteemy - Panowie, póki co, najpotężniejszą flotą dysponuje moje Imperium - włączył się do rozmowy @dotevo - ja jestem raczej pokojowo nastawiony, ale jak będzie trzeba to utrzemy nosa każdemu.

I tak dalej szła ta bezproduktywna dyskusja koronowanych głów, otoczonych kordonem uzbrojonych po zęby okrętów. W tym samym czasie floty Marsella opuściły hangary i rozpoczęły rajd po światach uniwersum dokonując rzezi i łupiąc co tylko się dało z pozostawionych bez obrony planet. Najbardziej chyba ucierpiała Imperium Dotevo, które jednej nocy zostało najechane aż 14 razy! I choć spotkanie było tajne i odseparowane to jednak informacje o tych wydarzeniach i tu się powoli przeciskały. Hologram z dotevo nagle zgasł. Mys zakrzyknął “nie może być! Nawet na moje planety się zapuścił! Rozbestwił się nam ten fałszywy Imperator”. Szybko wymieniono grzecznościowe pożegnania i każdy szybkim krokiem ruszył do swojego promu by jak najszybciej znaleźć się na własnym okręcie dowodzenia.
Jeszcze w drodze powrotnej, na steemekranach we wszystkich okrętach, i na wszystkich planetach pojawiły się pilne notki: “Imperium Esperantuloj wypowiada wojnę Między-galaktycznemu sojuszowi High na czele z Marsellem. Czy to koniec dominacji Najwyższego Imperatora Uniwersum?”, “Pokoju nie będzie! Wojna między Esperantuloj a High ogłoszona” i tym podobne. Przywódcy sojuszu Synchronized Worlds natychmiast uruchomili holograficzną konferencję jednomyślnie zapewniając o wsparciu dla imperatora Dotevo, nie wypowiadając jednak oficjalnej wojny.

Wrzawa na okrętach wojennych podniosła się niesamowita, każdy gdzieś biegł, każdy coś krzyczał, wydawał polecenia albo ich słuchał. Machina wojenna wskoczyła na wyższy bieg czekając dalszego rozwoju wydarzeń.

Nie minęła nawet jedna terrańska doba, gdy w całym uniwersum przerwano nadawanie wszystkich transmisji i programów. Holograficzny redaktor, dostosowujący się wyglądem i operowanym językiem do odbiorców z nutką grozy w swoim głosie zaczął odczytywać informację: To niesłychane! To druzgocące, otrzymaliśmy właśnie informację, a także relacje wideo, które widzicie za moimi plecami, że doszło do dwóch wielkich bitew pomiędzy największymi flotami uniwersum. Na długo wszyscy zapamiętamy te obrazy, dziesiątki okrętów w tym najnowocześniejszych Niszczycieli starły się nad planetą cookies. Ilość złomu która powstała w tej bitwie była przeogromna i naprawdę trudno uwierzyć, że nie uformował się księżyc. Wielkie to szczęście, że w nowoczesnych okrętach większość załogi stanowią droidy, ale i tak tysiące poległych będą długo opłakiwane przez obie strony konfliktu…
Gdy tylko transmisja się zakończyła i na ekrany powróciły zwykłe programy. Tymczasem na okręcie dowodzenia Sarmaticusa gorączkowo zaczęto przygotowywać “studio nagrań”. Imperator usiadłszy za biurkiem, na tle flag sojuszu i swojego imperium, oraz gwiazd za oknami okrętu rozpoczął przemowę, którą rozkazał nadawać na wszystkich możliwych kanałach.

Mieszkańcy Uniwersum Steemnova! Tragiczny to dzień gdy tak wielu oddaje swe życie, ale to poświęcenie, ta walka, nie była dla chwały, dla władzy, z chciwości. Nie, to był wielki akt odwagi sprzeciwienia się fałszywemu Najwyższemu Imperatorowi, który swą polityką zagraża wolności nas wszystkich. Dziś choć krwawy to jednak wstaje nowy dzień, dzień nadziei, dzień w którym widząc poświęcenie dzielnych żołnierzy Esperantuloj możemy powstać przeciw tyranii! Iskra nadziei zapłonęła, porzućcie wasze dotychczasowe życie i przyłączcie się do wspólnej walki o wolność uniwersum. Teraz, albo nigdy. Sic semper tyrannis!

transmisja zakończona


Wanna play with us? Join in, it is rely simple
Chcesz zagrać z nami? Dołącz, to bardzo proste

Steemnova Logo by @mkdrwal

PS EN. Steemnova is a great game, but it could be even more if we would add to it some storis, liked main poor try up here, dont you think? I also want to say, that @marsell is great player and i am happy that he is with us :)

PS. czytaliście początkowe poradniki @barbarossastudio? Świetnie się je czytało, przynajmniej mi. Między innymi dlatego że miały zabarwienie fabularne. Steemnova to świetna gra (chociaż w fazie beta), ale byłaby jeszcze przyjemniejsza gdybyśmy bawili się również fabularyzując wydarzenia z gry jak moja nieudolna powyższa próba. Nie sądzicie że byłoby to piękne? I w duchu steemita.

transmisja z bitew: https://steemnova.intinte.org/game.php?page=raport&mode=battlehall&raport=4d64b5acdaa4458ba9143cdbe15ea961
https://steemnova.intinte.org/game.php?page=raport&mode=battlehall&raport=08659bb4d5b6bc84fdc416e85f52667e

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

interesting @sarmaticus :D

i am excited !

cheers
@marsell

·

Thanks, i am not best storyteller... but maybe i will inspire someone else ;> nevertheless i will try to write more.

·
·

Very enjoyable. Politics, politics, politics! A humble suggestion for the articles of this saga yet to come. Perhaps it would have been better for yourself if you had posted the English and the Polish versions in two different articles.

·
·
·

Thanks!
about two post, didnt want to spam, but yea i will think about it next time.

This gets better every day!

One small correction, though. @desteemy is no peaceful man, I can tell you that!

·

My poor editing skills, i make it better now i think. Peaceful man is @dotevo, as he claim. But well you know in this game there are not many rely peaceful people ;)

·
·

There's at least one.

No i gify znalazły zastosowanie :D

·

Nie mogłem ich nie użyć :D

Nice story telling. I like it, soon you will see the rise of the German (D-A-CH) Empire.

·

already happening !! :)

► update ◄

the Emperor's @desteemy and @dotevo wrecked (again) ♺

stop me now... please ❗

cheers
@marsell

Świetnie Ci to wyszło! Pilnuj się😎 Lece po Ciebie!✒🚀

Niezłe, gratulacje. Na Steemnova już jestem, ale powolutku lecę w górę. Dopiero 101 pozycja. Powoli rozbudowuję się. Pozdrawiam.