[SteemNova Story] Pokłosie inwazji na Świat Ligi Izoldy

in steemnova •  7 months ago

Pewnego wieczoru podczas codziennych sesji projektowania nowego interfejsu zarządzania Imperium, na ekranach monitorów Wicekróla @mys pojawiło się coś nowego. Świecące na czerwono sygnały o nadchodzącym ataku na jednego z sojuszników! W sumie dzień jak co dzień. Prawie każdego dnia wysyłane są siły pokojowe do obrony różnych słabszych światów Ligi Szlachetnych. Co prawda tym razem sondy przekazały trochę spóźnioną informację, ale ze względu na rozmiar ataku, niemniej interesującą.

Tym razem agresorem okazał się być @jozef230, kierując swoje olbrzymie siły na Królestwo Izoldy. @izolda dołączyła do Ligi zaledwie kilka dni temu, więc należy się jej takie samo wsparcie jak reszcie sprzymierzeńców.

image.png

Na reakcję było jednak za późno. Ogromna flota była już bardzo blisko celu. Jedyne co pozostało, to wysłanie sond z ostrzeżeniem ataku do @izolda i @fifcior

Na przygotowanie obrony nie było już czasu. Sojuszniczka będzie musiała wybronić się sama. Szybka narada na szyfrowanym połączeniu z Imperatorem @sarmaticus i Księżniczką @izolda pozwaliła przygotować jednak plan ewentualnego kontrataku. Okazało się, że w zasięgu planet jozefa są czujniki falangi na księżycu izoldy. I dzięki niej da się oszacować czas powrotu floty agresora do swojej bazy!

Z @jozef230 mam od jakiegoś czasu na pieńku. Jakiś czas temu znienacka zrakietował potężne systemy obronne jednego z naszych światów. Do tego częste skany planet i kilka podjazdów. Jednak trzeba przyznać, że w ostatnim czasie sytuacja pomiędzy nami się uspokoiła i żyjemy w status quo.
Pomimo tego, postanowiono że agresja na izolde nie może ujść płazem. Wysłano całą flotyllę na złapanie sił jozefa na jego planecie.

image.png

Jak się okazało po ponownych przeliczeniach, atak był nietrafiony. Flota jozefa wracała do siebie o minutę później. Niezbędne było przeprowadzenie klasycznej operacji opóźnienia ataku sondą szpiegowską o zaledwie 1 minutę.

W kilka minut po poderwaniu się armady nadeszła odpowiedź od @jozef230. Wiedząc, że jest w potrzasku, Wolf of Wall Street wypowiedziało otwartą wojnę Lidze! W komunikacie zawarte było zaledwie proste War. Więcej pisać nie trzeba, każdy wiedział o co chodzi.
Niestety nie możemy liczyć na wsparcie naszych sojuszników z Synchronized Worlds i BuildTeam Gang, gdyż łączą ich silne więzy dyplomatyczne z Wilkami. Trzeba sprostać sytuacji samemu.

image.png

Oficjalny akt wypowiedzenia wojny Lidze Szlachetnych

Po 21:00 czasu UTC doszło do bitwy

https://steemnova.intinte.org/game.php?page=raport&raport=4a1d7dfda1b8c9eaabe7e115dd912c5d.

Cała flota jozefa została zniszczona.

Agresor wygrał bitwę, jego statki lądują w stolicy, a dowódca przyjmuje upokarzającą przegranego defiladę zwycięskich wojsk.
..
Szansa na księżyc: 20 %
Księżyc formuje się w pobliżu planety Księżyc [1:263:6]!

Jednak ze szczątków bitwy uformował się sztuczny satelita.

  • Księżyc? Mieliśmy być zarobieni z przetopionego złomu okrętów jozefa! Teraz jesteśmy na przegranej pozycji. Jak tylko rozbuduje infrastrukturę na księżycu, to będzie męczył całą okolicę. @jozef230 będzie bezkarny!

Szybka decyzja została podjęta. Postanowiono wysłać jedyną Gwiazdę Śmierci jaką @mys posiada na próbę unicestwienia zagrożenia w zarodku. Wysłano Gwiazdę na misję Zniszcz. Jak wojna to wojna.

image.png

Matematycznie szanse na zniszczenie księżyca nie są duże. Misja ma wymiar bardziej strategiczny niż dla korzyści


https://steemnova.intinte.org/game.php?page=raport&raport=86d9eca4f7906f68f3f5e9fbba908d80

Szansa na zniszczenie księżyca to: 8%
Gwiazdy śmierci skierowały swoje ogromne działa na księżyc. Potężne działa Gwiazd śmierci rozniosły księżyc na kawałki.
Księżyc został zniszczony.
Prawdopodobieństwo samozniszczenia floty to: 46%

Szczęście się do nas dzisiaj uśmiechnęło. Zagrożenie zostało unicestwione w zarodku, a sama Gwiazda powróciła cała. Uff!

Chyba za dużo tego szczęścia wykorzystanego na jeden raz. Sztab analityków sugeruje żeby przed następnym takim atakiem pomyśleć conajmniej 10 razy czy na pewno wysyłać Wunderwaffe na samobójczą misję...

Tak oto niewinny wypad na Imperium @izolda doprowadził zakończenia długiego okresu pokoju w uniwersum SteemNovy. Mało kto pamięta kiedy była jakakolwiek wojna. Chyba były to czasy rządów Imperatora @barbarossastudio.
Trzeba się zbroić i mieć na baczności. @jozef230 słynie z prowokacyjnych akcji i wojowniczego stylu gry. Ale to dopiero jutro, bo dzisiaj pijemy i bawimy się świętując pierwsze zwycięstwo Ligi.


https://steemnova.intinte.org

SteemNova Discord server

SteemNova GitHub project

"The Steem must flow"

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Z tym księżycem miałeś farta! Był duży. Nie ziewamy, nie ziewamy. Zemsta będzie słodka😀 Nanity pracują a Gwiazdy Śmierci powstają. Poszedł telefon do radzieckich sojuszników. Narazie brak odpowiedzi. Pozostane samotny z moimi 3 najeźdźcami,a niedługo wszechświat ujrzy światło. To będzie Izoldy planety😀👊💪 Pozdro dla prawdziwych wojowników!

Przypomniały mi się czasy jak kiedyś pisałem AARy z PESa. :D

·

AARy z PESa? Kojarzę tylko te z gier Paradoxu (Europa Universalis, Hearts of Iron itd.)

Congratulations @mys! You have completed some achievement on Steemit and have been rewarded with new badge(s) :

Award for the number of upvotes

Click on any badge to view your own Board of Honor on SteemitBoard.
For more information about SteemitBoard, click here

If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

Upvote this notification to help all Steemit users. Learn why here!

Congratulations @mys! You have completed some achievement on Steemit and have been rewarded with new badge(s) :

Award for the number of upvotes

Click on any badge to view your own Board of Honor on SteemitBoard.
For more information about SteemitBoard, click here

If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

Upvote this notification to help all Steemit users. Learn why here!