Wanchain ( WAN ) -2

in steemix •  21 days ago

1_AjpTnXSo_ZcLlBDL0Re0GQ.png

Çapraz zincir iletişim protokolü, Wanchain ile diğer zincirler arasında veri aktarımı için bir yol sağlar. Protokol üç işlevsel modüle sahiptir:

  1. Kayıt modülü: Bir işlemin oluşturduğu zinciri ve aktarılmakta olan varlığın kaydını kaydeder.

  2. Çapraz zincirli işlem veri iletim modülü: Çapraz zincirli işlem talebini Wanchain'e başlatır, validator düğümünün başarılı olup olmadığını kabul eder ve validator düğümden orijinal zincire kadar yasal işlemi kolaylaştırır

  3. İşlem durumu sorgu modülü: İşlemin durumunu izler
    Temel olarak, zincirler arası iletişim protokolü, varlıklarınızı Wanchain ile değiştirmenizi sağlamak için akıllı sözleşmelerden yararlanır.

Wanchain Ethereum'u Stake Proof (PoS) fikir birliği algoritmasına geçişinde takip edecek. Platform muhtemelen Plazma ve Raiden Ağı gibi çözümleri de uygulayacak. PoS’a dayanarak, genel ağ ve bölünmüş işlem ücretlerini koruyan üç tür doğrulama düğümü vardır:

Kuponlar: zincirler arası işlem kanıtlama düğümleri

Doğrulayıcılar: genel doğrulama düğümleri

Storemen: hesap yönetimi düğümlerini kilitledi

Kuponlar işlem ücretinden bir güvenlik teminatı alır. Buna karşılık, orijinal hesap ile Wanchain kilitli hesap arasındaki işlemin kanıtını sağlarlar. Bu ispatın yanlış olması durumunda, depozito depozito hesabından alınır ve Kupon artık işlemleri yetkilendiremez.

Doğrulayıcılar, işlem ücretinin bir kısmını karşılığında Wanchain’in blok zincirindeki işlem verilerini kaydeder.
Storemen, ücretin bir kısmını alabilmek için çevrimiçi kalmalı ve kendi ana hisse senetlerini (aşağıda daha fazlası ile) korumalıdır.

Wanchain, akıllı sözleşmelere gizlilik dahil eden ilk blockchain projelerinden biridir. Platform, işlemlerde anonimlik sağlamak için halka imzaları ve bir defalık adres oluşturma özelliğini kullanıyor.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!