LIGA ŠAMPIONA Otklonjena poslednja dilema: Čelsi nemoćan, Mesijev jubilej za Barselonin plasman u četvrtfinale

in #steemitbalkan6 years ago

Fudbaleri Barselone poslednji su učesnici četvrtfinala Lige šampiona, pošto su u revanšu slavili protiv Čelsija sa 3:0 i ukupnim rezultatom 4:1 prošli su u narednu fazu.

Junak ubedljivog trijumfa Katalonaca bio je sjajni Lionel Mesi, za koga "plavci" jednostavno nisu imali rešenja. Već u trećem minutu je iz mrtvog ugla savladao Tiba Kurtou probacivši mu loptu kroz noge i tada je već bilo jasno u kom će smeru otići meč.

Međutim, nije se na tome Argentinac zaustavio, pošto je u 20. minutu asistirao Dembeleu za prvi gol u elitnom takmičenju u dresu Barselone, a tačku na meč Mesi je stavio u drugom poluvremenu, kada je drugim golom potvrdio ubedljivu pobedu protiv Čelsija.

I upravo je tim drugim pogotkom došao do jubileja, jer je u 63. minutu 100. put zatresao mrežu u Ligi šampiona. Postao je tek drugi igrač kome je to uspelo u istoriji ovog takmičenja, a prvi je Kristijano Ronaldo.

Mesi je potvrdio da se nalazi u odličnoj formi, odveo je ekipu u četvrtfinale Lige šampiona, a u petak će biti poznato ko će biti sledeći rival mašinerije sa "Nou Kampa".

Prvo poluvreme: Mesi razbija protivnika, Barselona - Čelsi 2:0

Navijači i fudbaleri Barselone nisu mogli da požele bolji početak utakmice! Već u trećom minutu Lionel Mesi je doneo prednost Kataloncima, i to nakon sjajne asistencije Luisa Suareza. Doduše, veliki krivac je i golman "plavac" Tibo Kurtoa, koji je gotovo iz mrtvog ugla primio gol kroz noge.Screenshot_20180314-232501.jpg