Muk na ,,Old Trafordu”: Ben Jeder eliminisao Mančester junajted

in #steemitbalkan6 years ago

Mančester junajted – Sevilja 1:2 (0:0) – prvi meč 0:0
84’ Lukaku; 74’,78’ Ben Jeder

Fudbaleri Sevilje plasirali su se u četvrtfinale Lige šampiona, pošto su danas savladali ekipu Mančester junajteda na ,,Old Trafordu” rezultatom 2:1.

Sevilja je imala više pokušaja u prvom delu igre. Najviše su to bili udarci sa distsnce, ali svi osim Murijelovog, završili su van okvira gola. Finiš prvog poluvremena obeležila je prilika Maruana Felainija, ali odbranio je to Serhio Riko.

U drugom poluvremenu pretio je Junajted preko Džesija Lingarda, ali ponovo je odličan na golu Andalužana bio Serhio Riko. I onda, u 73. minutu, šok na ,,Old trafordu”. Visam Ben Jeder samo dva minuta posle ulaska na teren matira Davida De Heu, posle pasa Pabla Sarabije. Četiri minuta kasnije, novi udarac za sve pristalice ,,crvenih đavola”. Gosti su izveli korner, Hoakin Korea je glavom loptu prebacio na drugu stativu gde se našao Ben Jeder i ponovo uspeo da savlada De Heu. Bila je polemika da li je lopta završila u mreži ili ne, sudija je sačekao nekoliko momenata i priznao pogodak, ispostaviće se, opravdano.

U 84. minutu igre, Romelu Lukaku na asistenciju Nemanje Matića, koji je samo malo dotakao loptu, smanjuje rezultat i donosi nadu domaćima da mogu do preokreta, ali na tome se i završilo.Screenshot_2018-03-14-08-32-06-1-1.png