Steemit Nedir ? Paylaşımlar ile Nasıl Para Kazanılır ? Steemit'e Dair Tüm Bilgiler.

in #steemit3 months ago (edited)

Steemit Nedir?
Steemit, blogging ve sosyal medyanın özelliklerini kripto para birimiyle birleştiren bir blockchain veritabanıdır. Hem içerik oluşturuculara hem de küratörlere kazanç potansiyeli sunar. Reddit veya Tumblr gibi düşünülebilir, ancak ödüllerin kullanıcılarla paylaşılması dışında. İçerik yazarak, yorum yaparak veya mevcut içeriği oylayarak ‘Steem’ kazanabilirsiniz.
steemit-para kazan.png

Steemit Nasıl Para Kazanılır?
Her kategoride içerik atabileceğiniz sosyal medya sitesi olan Steemit, güzel bir platform ile normal sosyal medya sitesinden hiçbir farkı yoktur. Özel kategori listesi ile istediğiniz kategoriyi seçip orada ki gönderilere bakabilirsiniz. İlginç gönderiler barındıran Steemit ile para kazanmak birazcık daha kolaylaşıyor. Okuyucularına para kazanmasını kolaylaştıran sistemi ile gönderi atan kişilerin gönderilerine attığınız yorumlardan da para kazanabilirsiniz. Özel bir içerik üretmeden ile de para kazanma şansı sunan Steemit’te yaptığınız yorum ne kadar beğenilirse o kadar para kazanırsınız.
Tek bir dez avantajı var, normal bir gönderiden daha az para kazanma şansınız oluyor. Atılan bir gönderiden ortamla 1 dolar kazanıldıysa, okuyuculara da bu paradan pay verilir. Nedeni ise “Sen bunu okudun yükselmesine yardımcı oldun bu da senin payın” şekilde bir sebebi vardır. 1 dolar kazanıldıysa gönderiden ortalama bi 0.07 centi okuyucular arasında dağıtılmaktadır.
Steemit’te kazandığınız para çok kolay bir şekilde hesabınıza eklenir. Girdiğiniz içerikten kazandığınız para 7 gün içerisinde belirtiğiniz hesabınıza yatar. Yani bir içerik attığınız da o içeriğin parası 1 hafta içerisinde hesabınıza yatacaktır. 1 haftada ne kadar para kazanırsanız o gönderiden o kadar para alırsınız. Bu durumdan sonra akıllarda şu soru beliriyor; 7 gün sonra paramız yattığında o gönderiden para kazanamıyor muyuz? Tabii ki kazanılmaya devam ediyor. Eğer o gönderi hala beğeni alamaya devam ediyorsa orada biriken para 7 gün sonra tekrar hesabınıza yatacaktır. Gönderiden para kazanma süreci öyle bir döngü ile devam etmektedir.
Hesabınıza yatan parayı kullandığınız borsa da yatarım yatırım yapıp bitcoin kazanabilirsiniz. Steemit ile kazandığınız parayı değerlendirebileceğiniz bitcoin ile Steemit’te kazandığınız parayı artırabilirsiniz .

8SzwQc8j2KJb4ARrxQxCjX4jizub4U5CAK3WwB89pANgu4rwvAED1vHms89NkKSTKZiZV5EVJMTMng2coTz4tCMbBEBmNdGVSj7kq6mLMiJkpdDEyXL.png
GENEL OLARAK STEEMİT.
Steemit 2016 yılında kuruldu ve geliştirlmeye başlandı. STEEM coinin başlıca projeside denebilir. Birçok blog ve sosyal medya platformlarına güçlü rakip olduğu söylenebilir. Bunun başlıca sebeplerinden biri asrın teknolojisi blockchain üzerine kurulmasıdır. Paylaşılan gönderilerin metin içerikleri zincir şeklindedir. İçerikler hep kayıt altındadır ve zinciri oluşturan bir parça olduğundan paylaşımlarımızın zincir şeklinde güvenilir bir depoda olduğunuda söyleyebiliriz. Oluşturulan paylaşımlar ve bloklar çeşitli coinler ile ödüllendirilir. Paylaşım ödülleri yüksek volüme sahip STEEM ve STEEM DOLARS isimli coinler ile ödenir veya STEEM POWER ile paylaşımlarınızın geniş kitlelere yayılması sağlanır.Reklam mantığı gibi düşünebilirsiniz. Aslında biraz pratik ve benzetmeyle düşünecek olursak Steemit bu coinlerin sisteme dahil edildiği bir alandır.

images.jpg

''
Steemiti daha iyi anlayabilmek için ileride ki zamanlarda daha geniş bir çalışmayla karşınızda olacağımı belirtmek isterim ''
Sağlıcakla ve sevgiyle kalınız.

Coin Marketplace

STEEM 1.01
TRX 0.13
JST 0.119
BTC 54531.18
ETH 4085.66
BNB 642.45
SBD 6.55