Wyjaśnianie Steem i Steemit, czyli g̶ł̶u̶p̶i̶e̶ pytania #1

in steem •  2 years ago  (edited)

pytanie.jpg

Dość często ludzie mnie pytają o różne rzeczy na temat Steem i Steemit. Od razu chciałbym podkreślić, że nie ma czegoś takiego jak głupie pytania, są ewentualnie pytania, które mogły by nie być zadane, jeżeli ktoś by lepiej poszukał.

Z drugiej strony, często nie wiadomo gdzie szukać. Wystarczyło by napisać pewnie jakiś artykuł i podsyłać go ludziom, prawda?

No nie do końca.

Indywidualne podejście

Jeden dobry artykuł, może wyjaśnić dany koncept tysiącom osób. Takie artykuły jednak nie powstają za dotknięciem magicznej różdżki. Skąd bowiem miałbym wiedzieć jaki sposób tłumaczenia jest najlepszy, by w najbardziej przystępny sposób tłumaczył dany koncept? Tego nie da się zgadnąć, tego trzeba się po prostu nauczyć - ćwicząc to setki razy.

Ponadto zauważyłem, że jeżeli komuś tłumaczę coś w sposób indywidualny, to zazwyczaj efekt jest dużo lepszy. Mogę lepiej dostosować swoją wypowiedź, bo na bieżąco widzę co rozumie a czego nie rozumie mój rozmówca.

Czasem lepszy jest 1 nowy użytkownik, który zrozumie wszystko w 90%, niż 10 użytkowników, którzy zrozumieją wszystko w 50%. Dlaczego? Bo ten pierwszy zdobywa wiedzę, którą może się dzielić dalej. Bo rozumie nie tylko jak coś działa ale i dlaczego.

g̶ł̶u̶p̶i̶e̶ pytanie, #1

Od dnia dzisiejszego, będę regularnie wrzucał skrawki moich rozmów, które przeprowadzam online, poza Steemit. Pytania te dostaje tak czy inaczej. I tak spędzam nad nimi czas i robię to ponieważ lubię szerzyć wiedzę na temat Steem. Może, ktoś tutaj także czegoś się z tego nauczy. Może ja nauczę się, jak mogę wyjaśnić coś prościej.

Dane swoich rozmówców będę anonimozował, tak na wszelki wypadek.

Dzisiaj, część pierwsza, z mojej rozmowy na FB:

screencapture-messenger-requests-t-100012728439491-1506414750649.png

To nie jest wątek, w którym będę odpowiadał na pytania odnośnie Steem i Steemit, ale

... jeżeli tak owe pytania się pojawią, zachecam innych, by na nie odpowiadali. Sam wolałbym się skupić, na opowiadaniu o Steemit, osobom, które o Steemit i Steem wiedzą bardzo mało, albo nic - często nie mają tutaj konta.

Dlaczego tak?

Chciałbym dać Wam szansę, na monetyzowanie swojej wiedzy :) Jeżeli znasz odpowiedź na pytanie, które zadał tutaj ktoś inny - odpowiedz. Jeżeli ta odpowiedź będzie dobra oraz technicznie poprawna, sam będę głosował na takie komentarze - mam nadzieję, że nie tylko ja :)


Pytanie do Was

Co powinienem według was zrobić z nagrodami z takich postów? Przychodzi mi do głowy, by przeznaczyć ją dla osoby, która pytanie zadała. Z drugiej strony, odpowiadanie takie pytania zajmuj czas... więc nie będę ukrywał, że chodzi mi po głowie podział 50/50.

Inna sprawa jest taka, że społeczność będzie miała limitowane możliwości, sprawdzenia tego wszystkiego. Osoba zadające pytanie, wcale nie koniecznie założy konto na Steem - środki tej osobie dalej chciałbym przelać, w dowolnej wybranej przez nią kryptowalucie. Co o tym sądzicie, czy to byłoby akceptowalne?

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Ja sądzę, że lepszym rozwiązaniem jest napisać artykuł wyjaśniający dany problem, a w komentarzach tłumaczyć indywidualnie.

·

tak jak pisałem. Chodzi o osoby, które konta na Steemit nie posiadają. Inna sprawa jest taka, że każdy przeczyta jedno zdanie, a jak ktoś zobaczy ścianę tekstu, to często odpada od razu.

Sztuka w tym, by każde zdanie było na tyle ciekawe, by nadal chciało Ci się nadal czytać :)

·

Problem jest taki, że tych artykułów już trochę powstało i większość z nich utonęła w natłoku nowych postów.

Jako totalny nowicjusz powiem wprost. Ludzie dowiadują się o steemit i kryptowalutach z jednej bardzo prostej i prozaicznej przyczyny... KASA. W związku z tym jestem przekonany że najbardziej pomocne i zachęcające największą ilość osób ppsty czy filmiki sa to filmy w ktorych (tak jak w jednym z twoich filmów) pokazujesz krok po kroku jak z czegoś wirtualnego, dla większości nierealnego zdobywasz REALNE pieniądze. Jak ktos zobaczy to na własne oczy to może wtedy zacząć pytać o inne aspekty. Nim więcej osób które faktycznie zarobiły REALNE pieniądze na steemit bedzie dokumentować to w podobny sposób co Ty, tym szybciej bedzie społeczność (zwłaszcza Polska) bedzie sie rozszerzac.

  1. Super inicjatywa moim zdaniem fajnie by było jak byś też nagrał kilka filmów.Krypto waluty i tak jest ciężki temat a na Steemit jest jeszcze gorzej w innej krypto mamy tylko adres i przesyłamy monety (Steem też to w miarę proste) lecz te inne klucze do czego służą,po co mi Steem power SBD Taki film jak ten co nagrałeś jak wypłacać kasę.
  2. Kasa Ci się należy jak psu zupa wiedza i czas kosztuje.A z drugiej strony dzieląc się 50/50 w ten sposób można zachęcić nowych użytkowników wybór oczywiście należy do Ciebie i tak nikt nie powinien mieć pretensji.
  3. To tylko moje myślenie może Ty lub Ktoś inny znają właścicieli BitBay gdyby oni wprowadzili Steem na giełdę (chyba że jest w planach tego nie wiem) to by także mogło pomóc platformie i z wypłacaniem był by mniejszy problem pominęło by się inne giełdy w sumie i tak wszystko lub większość trafi na BitBay a my zaoszczędzimy na przelewach

Super sprawa, według mnei nagrody z takich postów dla Ciebie. Pytajacy bedzie zadowolony z samej odpowiedzi, a jak nie to jest bucem ^^

·

Popieram +1

Bardzo ciekawa pozycja dla wszystkich nowicjuszy w tym zakresie. Vote up.