Status Security Token ICO Proje İncelemesi

in #status2 years ago

Screenshot_399.jpg

Merhaba sevgili kripto para dünyası bu makalemde sizler için kripto para dünyasındaki fiyatların yüksek iniş çıkış hareketliliğini azaltma amacıyla yola çıkmış olan; kendi tokenları üzerinde başarılı olursa tüm kripto para dünyasında bir devrim gerçekleştirebilecek olan Status Security (STS) ICO Projesini sizler için incelemek istiyorum.

Status Security (STS) Token, borsaları, aracıları, tüccarları ve yatırımcıları merkezi olmayan güvenli, istikrarlı ve şeffaf bir ağ üzerinde bir araya getirmeyi hedeflemektedir. Bu devrim niteliğindeki kripto para birimi, işlemlerde güvenlik ve verimlilikten daha fazlası üzerine odaklanmış bulunmaktadır. Bu kapsamda kripto para temelli finans piyasasına dünya çapında kullanılabilirlik ve istikrar sağlamak için eşler arası teknolojiyi kullanacaktır.

BLOCKCHAIN DEVRİMİNE EVRİLEN SÜREÇ

Sanayi devrimleri her zaman dünyayı büyük ölçüde domine etti ve değiştirdi. Bunlardan ilki, 18. yüzyılda, kömürle çalışan özel amaçlı makinelerin yükselmesiyle, tekstil ve tarım endüstrilerinin mekanizasyonuna olanak sağladı.
İkinci sanayi devrimi, yaklaşık iki yüzyıl sonra, 20. yüzyılda meydana geldi ve yeni enerji kaynaklarının ortaya çıkmasıyla başlatılan teknolojik ilerlemeleri gördü: elektrik, gaz ve petrol. Henry Ford’un hareketli montaj hattının ustalaşması ve seri üretim sisteminin faaliyete geçmesi damgasını vurdu.

Üçüncüsü, nükleer enerjinin ortaya çıkışıyla birlikte, yaklaşık yarım yüzyıl sonra, 1969 civarında gerçekleşti. Bu, transistör ve mikroişlemci gibi elektrikli cihazların yükselişine, telekomünikasyon, bilgisayar, uzay araştırmaları ve biyoteknoloji çağında başladı.

Dördüncü sanayi devrimi sadece otuz yıl içinde gerçekleşti. Bu dönemde internet ortaya çıktı. İlk üç dönem gibi yeni bir enerji türüne kök salmak yerine, bu endüstri devrimi yeni bir teknolojik fenomen doğurdu - dijitalleşme. Fiziksel olanı yönlendirebileceğimiz sanal bir dünyanın inşası olarak ifade edebiliriz. Bu dönüşümler gerçekleştiğinde, beşinci bir sanayi devrimi bizi bekliyor! Ve bu blockchain teknolojisiyle gerçekleşecek gözüküyor.

Blockchain teknolojisi sağlamış olduğu benzersiz blok ve node ekosistemiyle tüm işlemlerin silinemez ve değiştirilemez şekilde zincir ağına eklenmesini, tüm işlemlerin şeffaflaşmasını ve izlenebilmesini; ayrıca banka gibi aracıların ve komisyoncuların ortadan tamamen kaldırılmasını ifade etmektedir. Bu bakımdan tüm dünyada büyük bir devrimsel hareket olacağı değerlendirilmektedir.

GELECEK: DURUM GÜVENLİĞİ (STS) TOKEN

Status Security (STS) Token, hem ilk kez kripto para dünyasına giren hem de deneyimli yatırımcıların gönül rahatlığı ile kripto paralarla ilgili işlemleri yapabileceği stabil ve güvenli bir ortam oluşturmak niyetindedir.

Peki Nasıl? Proje Ekibi, kripro para cüzdanlarına dair aplikasyonların hızla artması ve teknolojik olarak da gelişmesine paralel olarak , daha önce benzeri yapılmamış bir Durum Tabanlı Teşvik Programı (SBIP) uygulama geliştirmek istemektedir. Bu modeli kullanarak STS Token sahiplerine de çeşitli teşvikler verilecektir.

SBIP programı, STS token sahiplerine tokenının piyasa değerinin sürekli yükseleceği konusunda güven ve cesaret verecektir. Bu metodoloji ile piyasadaki belirsizlikler de giderilmiş olacaktır. Ama tabiyki şunu da unutmamak gerekmektedir. Kripto para dünyasıdna insanların davranışlarını ve piyasadaki değer hareketlerini tam olarak tahmin etmenin maalesef tam bir yolu yoktur.

Proje kapsamında, piyasadaki dalgalanmalar boyunca bile paranızı korumak için teşvik edilen bir yatırımcı topluluğu oluştulac aktır. Bu yatırımcı topluluğu sayesinde STS tokenlarla ilgili piyasada bir stabilasyon sağlanması hedeflenmektedir. Nitekim hatırlayın, Bitcoin kripto para pazarının aşırı oynaklığının kurbanı oldu. 17 Aralık'ta BTC başına 19,783,21 $ seviyesine ulaşarak, Temmuz 2018'de 5.000 $ 'a kadar düştü.

İşte STS token ekosistemindeki temel amaç piyasadaki bu kadar büyük dalgalanmaların arkasındaki yatırımcu topluluğu ile oluşmasını engellemektir.

Aslındabu tür dalgalanmaların nedeni birkaç faktör olarak gösterilebilir. Ancak, en büyük nedenlerden biri kitlesel dampingtir – yani küçük karlarla stop loss koyma taktiğidir. İnsanların HODL nasıl yapılacağını bildikleri bir dünya düşünün. Sadece al –sat işlemleriyle değil, aynı zamanda HODL yaparak da kâr elde ettiren bir sistem oluşturulması hedeflenmektedir.

Tidak+berjudul.png

STS KRİPTO PARA CÜZDANI

STS Cüzdan uygulaması, STS Token'larınızı uzun vadeli büyüme için saklamak, göndermek, takip etmek ve en önemlisi bunların hepsini bir araya getiren bir portaldır. Android, iOS ve Microsoft işletim sistemleri için pratik olarak herkesin kullanabileceğibir uygulama olacaktır.

ICO ve Token Bilgileri

Projenin tokenı ERC 20 standardındaki STS tokenıdır. Toplamda 10 milyar token olacaktır. Bu tokenları cüzdanlarında bulunduranlar hani HODL yapanlar; HODL süresine göre STS tokenlarıyla ödüllendirilecektir (stake). Bu ödüllerin oranlarıyla ilgili örnekleri projenin whitepaperı üzerinden ulaşabilirsiniz.

Screenshot_400.jpg

Proje token satışlarının ilk aşaması 15 Ağustos 2018 tarihinde sona erdi. İkinci aşama da 31 Ağustos 2018 tarihinde bitti. Şimdi 1 – 30 Eylül 2018 tarihleri arasında % 3 bonu imkanıyla token satışlarına katılabilirsiniz. Satışlara ilişkin kafanızdaki soru işaretlerini [email protected] mail adresine sorularınızı yazarak giderebilirsiniz.

Proje Ekibi

Projenin CEO’su Orlando Untayao II’dir. Kendisi halen Schneider Electric isimli şirkette iş analisti; Status Security isimli girişimde de teknoloji danışmanı olarak faaliyet göstermektedir.

Projenin diğer üyeleri de blockchain, kripto para ticareti, bilgi ve iletişim teknolojileri ve piyasa uzmanlığı alanlarında kendisini geliştirmiş kişilerden oluşmaktadır. Ayrıca proje yöneticisi olarak Tuncay Aktürk isimli bir Türk'ün de proje ekibinde bulunduğunu sizlere ifade etmek isterim. Tuncay Aktürk ile ilgili ayrıntılı bilgilere de https://www.linkedin.com/in/tuncay-akt%C3%BCrk-742653147/ üzerinden ulaşabilirsiniz.

Screenshot_402.jpg

Genel Değerlendirme

Projenin en önemli kısmı SBIP modeli diyebiliriz. Bu model STS tokenı üzerinde başarılı olduğu takdirde tüm kripto para dünyası için uygulanabilecektir.

Bu bakımdan projenin özellikle kripto para dünyasındaki fiyat hareketliliklerinde stabizasyonun sağlanması; aşırı dalgalanmaların önlenmesine yönelik güzel ve gelecek vadeden bir proje olduğunu değerlendirmekteyim.

Screenshot_1dsds.jpg

Ayrıntılı Bilgi İçin Aşağıdaki Linkleri İnceleyebilirsiniz:
Website: https://ststoken.com/
Whitepaper: https://ststoken.com/STS White Paper 2018 v2.0.pdf
Twitter: @STSToken
Telegram: https://t.me/STStokenCommunity
Bitcointalk ANN thread: https://bitcointalk.org/index.php?topic=4935781.0

Author:
BTT Username: techno99
BTT URL: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=2034249
MEW: 0x68AAb7e8AD08ebfB91bB44f66Ec38fDe9602c2cB

Sort:  

Hi @technobody, I'm @checky ! While checking the mentions made in this post I noticed that @ststoken doesn't exist on Steem. Did you mean to write @hatstoken ?

If you found this comment useful, consider upvoting it to help keep this bot running. You can see a list of all available commands by replying with !help.