Моя рецензія на книгу "Стартап на мільйон" Тімура Ворони
Нещодавно видавництво "Віват" презентувало книгу журналіста Тімура Ворони під багатозначущою назвою "Стартап на мільйон. Як українці заробляють статки на технологіях".
Я її вже прочитав і хочу поділитися своїми суто суб'єктивними враженнями.
Про що книга
Процитую текст з обкладинки:
Нове покоління українців... Яке воно? Більшості з його представників не виповнилося й сорока, проте на їхніх рахунках — мільйони доларів, а створеними ними продуктами користуються люди в усьому світі. Джерело їхнього капіталу — не батьки-олігархи і не поцуплені на держпосаді гроші, а технології.
Depositphotos, Genesis, Jooble, Grammarly і десяток інших IT-компаній — саме вони сьогодні є гордістю країни, її обличчям, яке не хочеться ховати, за яке ніколи не буде соромно.
Як українці здобувають мільйонні статки завдяки своїм знанням, розуму, наполегливості і хисту? Дізнайтеся із цієї книжки.
Хто автор
Тімур Ворона - журналіст, якому не сидиться на одному місці. Пише про все що так чи інакше пов'язано з ІТ. Співзасновник консалтингової агенції "Simply Media", яка допомагає брендам публікуватись у закордонних ЗМІ та редактор інтернет-платформи "Marketing Challenge".
Що сподобалось
Обрана тема. Хочеться бачити більше книжок українською про українців для українців. Я дійсно вважаю, що нам є чим пишатись та про це потрібно писати й розповідати. А то можна подумати, що суцільна #зрада кругом.
Оформлення. Воно досить сміливе, сучасне і не стандартне. А ці округлі кути! Є деякі питання до вибору кольорів, але в цілому книга виглядає просто супер!
З перших вуст. Окрім історій компаній та інтерв'ю з їхніми засновниками у книзі є багато цитат та роздумів відомих людей зі світу ІТ про різні речі, що значно доповнює викладену тему.
Що не сподобалось
Стиль викладення. Коли читаєш Волтера Айзексона, Ешлі Венса, Николая Кононова ("Код Дурова") чи Дмитрия Соколова-Митрича ("Яндекс.Книга") то відчуваєш, що читаєш Книги, "Стартап на мільйон" сприймається ніби надрукована підбірка статей з ain.ua чи vc.ru. Це не дивно, адже автор досить довго працює саме у такому "форматі".
Деталі. Точніше їх відсутність. Під час читання іноді складалось враження, що все досить гладко і "рожево". Практично не піднімаються відверті чи скандальні теми, на кшталт суперечок засновників, інтриг чи нечесної конкуренції. Те, що у описаних компаній все добре, ясно з назви книги, але було б цікаво і про інший бік почитати.
Висновок
Я не пожалкував, що придбав та витратив час на цю книгу. Якщо вас цікавить все, що пов'язано з українськими інформаційними технологіями - однозначно варто почитати!
Ви тут не отримаєте точних рецептів, як розбагатіти, але на кілька цікавих думок все ж таки збагатитесь.
Дякую за увагу.