PilatesFit ClubsteemCreated with Sketch.

in #sport3 years ago

Web Site : https://www.pilatesfit.club - Erenköy Pilates

Pilates Nedir ?
Joseph Pilates’in öncülüğünde Pilates, zayıfları güçlendirmek ve güçlülere meydan okumak için tasarlanmış bir zihin bedenli egzersiz sistemidir. Pilates (1880-1967), savaş esirlerinin güçlülüğünü ve hareketliliğini tekrar kazanmalarına yardımcı olmak için bir dizi egzersiz ve yenilikçi ekipman geliştirdiği sırada, Birinci Dünya Savaşı sırasında İngiltere’de izini süren bir Alman gurbetçiydi. Joseph Pilates New York’a göç ettiğinde, yerel profesyonel dans topluluğu, koşullandırma tekniklerinin uzun, hatta kas tonunu korurken yaralanmayı önlemeye ve gücü arttırmaya yardımcı olduğunu keşfetti. Bu, egzersiz yönteminin geniş bir şekilde takip edilmesine neden oldu.

“Sadece dikenlerimiz kadar yaşlıyız” Joseph Pilates

Pilates neden en hızlı büyüyen egzersiz yöntemlerinden biri?
İnsanlar, stresi hafifletmeye yardımcı olan ve vücuda daha duyarlı olan spor modelleriyle daha fazla ilgilenmeye başladı. Ayrıca, yaşlandıkça bile devam edebilecek programlar nedeniyle yaralanmaların önlenmesiyle daha fazla ilgileniyorlar. İnsanlar formda ve işlevsel kalmak istiyor ve mümkün olduğu kadar iyi görünmeye devam ediyor. Pilates, birçok geleneksel çalışma biçimini tamamlayıcı niteliktedir. Her yaş için, fitness seviyeleri ve hedefler için mükemmel. Zihin-beden yönünün, kalp hastalığı gibi strese bağlı hastalıkları önlemede faydalı olduğu söylenir.

“On seansta farkı hissedeceksiniz, yirmi yaşta farkı göreceksiniz ve otuzda yeni bir vücuda sahip olacaksınız” Joseph Pilates

STOTT PILATES Yöntemi nedir ?

Stott PilatesSTOTT PILATES, Pilates Joseph Pilates’in öncülüğünü yaptığı orijinal egzersiz yöntemine çağdaş bir yaklaşımdır. Kurucu ortaklar Moira ve Lindsay G. Merrithew, bir fizyoterapist ekibi, spor hekimliği ve fitness uzmanlarıyla birlikte, STOTT PILATES egzersiz ve ekipman yöntemini rafine ederek yirmi yıldan fazla bir süre geçirdi. Bu, modern egzersiz bilimi, fasiyal zindelik ve spinal rehabilitasyon prensiplerinin dahil edilmesiyle sonuçlandı ve onu mevcut en güvenli ve en etkili yöntemlerden biri yaptı. Bu açık ve ayrıntılı yaklaşım, STOTT PILATES eğitim ve sertifikasyon programlarının temelini oluşturur. Rehabilitasyon, rehabilitasyon sonrası ve doğum öncesi müşterileri, sporcular, ünlüler ve aradaki herkes tarafından kullanılır.

STOTT PILATES egzersizleri, her yaştan kadın ve erkeğin toplu veya stresli ek yerleri oluşturmadan optimum güç, esneklik, dayanıklılık ve duruş geliştirmelerine yardımcı olur. Kardiyovasküler egzersiz, atletik antrenman veya rehabilitasyon için mükemmel bir tamamlayıcı olan STOTT PILATES vücudunuzu tonlandırmanıza, canlanmanıza ve kolaylıkla hareket etmenize yardımcı olabilir.

STOTT PILATES ve diğer Pilates teknikleri arasındaki fark nedir ?

STOTT PILATES, omurga rehabilitasyonu, fasiyal entegrasyon, kas kondisyonu ve atletik performans geliştirme hakkında çağdaş düşünme gibi modern egzersiz prensiplerini içerir. Örneğin, bazı yaklaşımlar düz bir sırt oluşturabilirken, STOTT PILATES egzersizleri, omurganın doğal kıvrımlarını eski haline getirmek ve eklem çevresindeki kasları yeniden dengelemek için tasarlanmıştır. Skapular stabilizasyon, lümbo-pelvik yerleştirme ve postural uyum üzerinde güçlü bir vurgu vardır. Repertuar, birçok farklı vücut tipine ve yeteneğine uyan kapsamlı bir dizi hazırlık egzersizi ve modifikasyonunu içermektedir. STOTT PILATES yöntemi ayrıca günlük yaşam için geçerli kılan fonksiyonel zindelik üzerine odaklanmaktadır.

STOTT PILATES’ın faydaları nelerdir ?

Çekirdek gücü oluşturur ve stabilite
duruş geliştirir ve hizalama
esneklik, denge artırır ve koordinasyon
kas denge ve mukavemeti arttırır
dayanıklılık ve kas tonu arttırır
yaralanma önler ve vücut bilinci yükseltir
atletik performans artırır
hafifletir stres ve sırt ağrısı

Sırt ağrım var. Pilates yapabilir miyim ?
Sırt ağrısı Yeni bir spor rutinine başlamadan önce mutlaka doktorunuza danışmanız gerekmesine rağmen, Pilates egzersizi naziktir ve temel güç ve stabiliteye odaklanarak kontrol edilir. Bununla birlikte, kalifiye bir eğitmenle çalışmanız önemlidir. Collette, STOTT PILATES Sertifikalı Eğitmendir ve hareketleri doğru yaptığınızdan, kısıtlamalarınıza uyması için egzersizleri değiştirmenizi, becerilerinizde sürekli olarak size meydan okumak ve geliştirmelerinizi takip etmenizi sağlayacaktır. Kendinizi tutarlı bir egzersiz programına adamazsanız, Collette’nin kendi deneyimlerinin ifade edebileceği gibi, sonuçları kesinlikle görecek ve hissedeceksiniz.

Pilates düzenli antremanımın yerine geçmeli mi?
Pilates egzersizi kas-iskelet sistemi iyileştirme programıdır. Bir çeşit kardiyovasküler egzersiz (yürüme, koşma, bisiklet, yüzme, aerobik vb.) Ve atletik veya ağırlık antrenman programı için mükemmel bir tamamlayıcı ile birlikte idealdir.

Pilates Yoga gibi midir ?
Bazı açılardan Pilates Yoga gibidir. Her ikisi de zihin-beden hareket yöntemleri olarak kabul edilir; Her ikisi de derin nefes almayı vurgulamaktadır ve zihin-vücut bağlantısını teşvik eden yumuşak, uzun hareketler. Aradaki fark, Yoga’nın statik bir duruştan diğerine geçmesini gerektirmesidir. Pilates, daha dinamik, sistematik ve anatomik olarak temel alan, bazen direnç ekipmanı içeren bir dizi hareketten geçer. STOTT PILATES egzersizinin hedefi, optimal fonksiyonel zindeliği elde ederken postüral kasları güçlendirmektir.

STOTT PILATES ağırlık egzersizinden ne kadar farklıdır ?
Pilates üç boyutludur (yani tüm hareket düzlemlerini kullanarak egzersiz yapılabilir)
Reformcu üzerindeki yay direnci, kas kasılmasına daha çok benziyor
Yaralanmaların önlenmesi için konsantrik ve eksantrik büzülmeye vurgu yapan STOTT PILATES egzersizi özel ihtiyaçlar için özelleştirilebilir
Pilates egzersizinde, eklemlerin çevresindeki kasları yeniden dengelemeye önem verilir
Pilates, aşırı antremanı ve yaralanmaya neden olabilecek kas dengesizliklerini düzeltir
Pilates esneklikle dengeleme kuvvetini vurgular (yaralanma önleme ve daha etkin hareket için)
STOTT PILATES egzersizi duruş ve vücut bilincinde iyileşmeye yol açar
Ağırlık antrenmanı ve STOTT PILATES bir fitness programında birleştirilebilir ve birbirleri için mükemmel bir tamamlayıcıdır.
STOTT PILATES’den ne gibi sonuçlar bekleyebilirim?
iltifat hazırlıkKuvvet, esneklik, hareketlilik, denge ve vücut bilincinde bir artışın yanı sıra bel ağrısında veya diğer genel ağrılarda bir azalma bekleyebilirsiniz.

STOTT PILATES yöntemi, çekirdek stabilitesine ve kasların daha verimli çalışmasını sağlamak için yeniden dengelemeye önem verir. Bu, yaralanmayı önlemeye yardımcı olur ve atletik kabiliyeti arttırır. AKTİF PİLATES atletik koşullandırma için özel dersler sunar.

Sporcuların Pilates yaptıkları doğru mu?

Hassas, dikkatli hareketlerine rağmen, Pilates wimps için değil! Futbolcular, ragbi oyuncuları, golfçüler, kriket oyuncuları, tenisçiler, yüzücüler ve koşucular gibi sporcular Pilates eğitiminden yararlanır.

Sort:  

Hi @pilatesfit,
Thank you for participating in the #travelfeed curated tag. To maintain a level of quality on the project we have certain criteria that must be met for participation. Please review the following: https://travelfeed.io/@travelfeed/updated-how-to-participate-on-travelfeed-io
We require at least 250 words in English.
Thank you very much for your interest and we hope to read some great travel articles from you soon!
The language of your post was automatically detected, if your English text is at least 250 words long or you have updated your post to fit our criteria, you can ignore this comment for it to be considered for curation. For further questions, please contact us on the TravelFeed Discord.
Regards, @travelfeed

Did you know that you get larger upvotes when posting through TravelFeed.io?

We are continuously working on improving TravelFeed, recently we introduced new content tiles that make discovering awesome destinations and topics even easier.


Learn more about TravelFeed by clicking on the banner above and join our community on Discord.

Congratulations @pilatesfit! You have completed the following achievement on the Steem blockchain and have been rewarded with new badge(s) :

You published your First Post
You made your First Comment
You got a First Vote

You can view your badges on your Steem Board and compare to others on the Steem Ranking
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

Vote for @Steemitboard as a witness to get one more award and increased upvotes!

Coin Marketplace

STEEM 0.23
TRX 0.06
JST 0.030
BTC 21462.54
ETH 1241.40
USDT 1.00
SBD 3.29