Erenköy PilatessteemCreated with Sketch.

in #sport3 years ago

Web Sitesi - https://www.pilatesfit.club - Erenköy Pilates

20 yüzyılın başlarında Alman bir fiziksel antrenör tarafından geliştirilmiştir. Top bale dansçıları ve sporcular, duruşlarını ve kas tonusunu iyileştirmek için yıllarca kullandı. Ünlü taraftarların listesi Madonna ve Jennifer Aniston'dır. Bununla birlikte, son yıllara kadar, Pilates vücut tonu geliştirme sistemi halk arasında nispeten bilinmiyordu.

Şimdi dünya genelinde Pilates stüdyoları kurulmakta ve bu sistemin faydalarının herkes tarafından tecrübe edilmesine olanak sağlanmaktadır. Dublin'deki Pilates Bodytone Stüdyosu sahibi Audrey Power'a göre, buranın çok popüler olduğunu kanıtlıyor ve “insan” olarak görülmemeli, sağlıklı insanlara sağladığı faydaların yanı sıra, sistem artan sorunları olan insanlar tarafından giderek daha fazla kullanılıyor ve çeşitli yaralanmalar.

Pilates Alman doğumlu Joseph Pilates tarafından geliştirilmiştir. 1880 yılında doğan ve çocukken, Joseph sık sık hastaydı, diğerlerinin yanı sıra raşitizm, romatizmal ateş ve astım hastasıydı. Ancak vücudunun zayıf ve kırılganlığının üstesinden gelmeye kararlıydı ve jimnastik, vücut geliştirme ve yoga dahil olmak üzere bir dizi Batı ve Doğu fiziksel egzersiz formunu incelemeye başladı. Bunlardan, genel sağlığını iyileştiren ve mükemmel bir zindelik seviyesine ulaşmasını sağlayan bir dizi egzersiz geliştirdi.

Joseph 1920'lerde Amerika'ya göç etti ve kısa sürede oyuncular, dansçılar, jimnastikçiler ve diğer sporcular arasında popüler olan bir egzersiz stüdyosu kurdu. Geliştirdiği sistem basitçe Pilates olarak tanındı ve Joseph, 1968'de 87 yaşındayken ölümüne kadar yüksek bir zindelik seviyesini sürdürdü.

Temel prensipler

Zindelik üzerine birkaç kitap yazarken, Joseph hiçbir zaman resmi bir eğitim programı oluşturmadı. Sonuç olarak, Pilates öğretimi taşa konmamıştır ve uygulanan birçok varyasyon vardır. Ancak bugünün sistemi, Joseph'in orijinal öğretilerinde sıkı bir şekilde dayanıyor. Bunun özü sekiz ilkedir: Erenköy Pilates

  • Gevşeme.

Konsantrasyon.

-Koordinasyon.

-Alignment.

-Breathing.

-Dönüş hareketi.

  • Merkezi güçlendirmek.

-Stamina.

Joseph Pilates 87 yaşında ölümüne kadar mükemmel fiziksel formda kaldı.

Pilates bu ilkeleri kullanarak şunları yapmanıza yardımcı olur:

-Güçlendirmek ve kas tonusu.

-Geçmiş duruş.

  • Koordinasyonu geliştirin.

  • Esneklik ve denge sağlayın.

-Gresim ve gerginlikten kurtulun.

Fizyoterapistler, kayropraktörler, osteopati ve bazı doktorlar Pilates'i güvenli bir egzersiz şekli olarak önermektedir.

MS Gücü'ne göre “iyileştirici” ve “saf” olmak üzere iki ana Pilates tipi vardır. Pilates'i ilk kez almayı ümit edenlere, iyileştirici tavsiye edilir. Aslında, kayropraktörler ve osteopatlar tarafından bir araya getirildi ve özellikle sırt sorunları olan insanlara öneriliyor. Bayan Power, stüdyosuna katılan her beş kişiden üçünün bu tür sorunları olduğunu tahmin ediyor. İhtiyacınız olacak ana ekipman parçası paspas. Bire bir veya bir sınıf yoluyla öğretilebilir.

Dansçılar

Saf Pilates daha fazla kardiyovasküler tabanlıdır. Genellikle sporcu ve dansçı gibi fiziksel olarak zinde olan kişiler tarafından kullanılır, çünkü performansı arttırır ve yaralanma riskini azaltır.

Pure Pilates genellikle itme ve çekme için kayar taşıyıcılı bir egzersiz makinesi olan 'Reformer' gibi daha fazla ekipman kullanır. Bu, dünyadaki en popüler Pilates ekipmanlarından biridir.

Reformer - Pilates ekipmanlarının en popüler parçalarından biri

Genel olarak, bir kişi Pilates'in temellerini öğrenmek için en az altı ders alacaktır, ancak 20 derste, bir kişi bedenlerinde farklılıklar görecek ve 30 sınıfa kadar bedenlerinde tam bir değişiklik görecektir.

Motivasyon

Katılanlar haftada üç kez Pilates yapmayı tavsiye ediyorlar, bu nedenle haftada bir sınıfa katılıyorsanız, haftada en az iki kez evde bir seans yapmaya çalışıyorsunuz. Açıkçası, herhangi bir aşamada derslere katılmaktan vazgeçmeyi seçebilirsiniz, ancak herhangi bir egzersiz programında olduğu gibi, bazı insanlar derslere katılamazlarsa kendilerini motive etmeyi daha zor bulabilirler.

Power, "Pilates'in herkes için olmadığını belirtmek önemlidir. Bu, yavaş ve kontrollü bir egzersiz şeklidir, bu nedenle hızlı sonuçlar arayanlar veya çok fazla fiziksel egzersiz yapmak isteyenler için uygun olmayabilir", dedi.

Pilates, daha önce çok az egzersiz yapan ya da hiç egzersiz yapmayanlar bile, her yaştan ve her fitness seviyesinden insan tarafından uygulanabilir. Ancak, herhangi bir egzersiz programında olduğu gibi başlamadan önce doktorunuz gibi bir tıp uzmanına danışmanız önerilir.

Sort:  

Hi @pilatesfit,
Thank you for participating in the #travelfeed curated tag. To maintain a level of quality on the project we have certain criteria that must be met for participation. Please review the following: https://travelfeed.io/@travelfeed/updated-how-to-participate-on-travelfeed-io
We require at least 250 words in English.
Thank you very much for your interest and we hope to read some great travel articles from you soon!
The language of your post was automatically detected, if your English text is at least 250 words long or you have updated your post to fit our criteria, you can ignore this comment for it to be considered for curation. For further questions, please contact us on the TravelFeed Discord.
Regards, @travelfeed

Did you know that you get larger upvotes when posting through TravelFeed.io?

We are continuously working on improving TravelFeed, recently we introduced new content tiles that make discovering awesome destinations and topics even easier.


Learn more about TravelFeed by clicking on the banner above and join our community on Discord.

Coin Marketplace

STEEM 0.23
TRX 0.06
JST 0.030
BTC 21462.54
ETH 1241.40
USDT 1.00
SBD 3.29