Redukcja czy masa?

in sport •  last year 

Niewątpliwie jednym z podstawowych pytań podczas początkowych zajęć na siłowni jakie pada to: najpierw masa czy redukcja? Pytanie to jest o tyle istotne, iż bezmyślne machanie hantelkami nie przyniesie nam wiele korzyści i efektów co podążanie za wyznaczonym celem zgodnie z przyjętym planem.

jedzonko.jpg

Jak więc wykorzystać początkowy potencjał i odpowiednio dobrać cel?

Niezależnie czy chcemy dołożyć kilka kilogramów mięśni czy też zmniejszyć ilość tłuszczu w organizmie, nasze działania powinny być kompleksowe. Nie mogą więc ograniczać się tylko do treningu czy też tylko do diety, gdyż te dwa elementy współdziałają ze sobą i jedynie wspólnie wykorzystywane przyniosą efekt. Dodatkowo dochodzą czynniki takie jak aktywność w ciągu dnia oraz inne ćwiczenia, jak cardio czy uprawianie innych sportów.

pobrane.jpg

Kroki, którymi powinniśmy się kierować:

  • Trening powinien być intensywny.
  • Powinniśmy usystematyzować dietę.
  • Zadbajmy o regenerację.

images.jpg

Wzrost masy ciała przez zwiększenie objętości mięśni jest możliwy jedynie w przypadku dodatniego bilansu kalorycznego.

To mądrze brzmiące zdanie oznacza mniej więcej tyle, że organizm będzie w stanie rozbudować mięśnie, jeśli dostarczymy mu dostatecznie dużo energii, aby wykonał wszystkie niezbędne procesy, a dopiero nadwyżka zostanie przeznaczona na zwiększenie masy ciała. Jeżeli nie wykonamy w tym czasie odpowiednio intensywnego i ciężkiego treningu to zwiększy się ilość tkanki tłuszczowej a nie mięśni, dlatego też dieta i trening idą w parze.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Hi! I am a robot. I just upvoted you! I found similar content that readers might be interested in:
http://bonavita.pl/najpierw-masa-czy-redukcja-wskazowki-dla-poczatkujacych