Futbolsuz Geçen Günler

in #spor4 years ago

stat.png
Genelde yaz aylarında, şampiyonalar dışında futbol oynanmaz. İnsanlar yaz ayılarının tadını tatil yaparak, güneşlenerek ve değişik etkinlikler yaparak geçirir. Bu aylarda futbol daha çok sokak futbolu şeklinde amatörce gerçekleşir. Birçok insan yaz ayına gelene kadar geçen süreçte; beynen ve bedenen yorgunluğunu atmak için yaz ayını bekler.

Yaz ayının bitmesiyle birlikte tatilden dönen insanları tekrar yoğun iş ortamı beklemektedir. Bir taraftan yoğun çalışma içerisinde bulunurken, gün içerisinde mesai bitiminde, kendisini ertesi güne hazırlayacak boş zamana ihtiyaç duyar. Aynı şekilde hafta içerisinde biriken yorgunluğunu, hafta sonu tatillerinde gidermeye çalışır.

Yaz ayının bitmesiyle birlikte dünyanın birçok bölgesinde hava şartları kötüleşir. Dışarıda vakit geçirme süreleri de azalır. İnsanlar daha çok vaktini artık kapalı mekanlarda geçirmek zorunda kalır. Burada da daha çok ön plana çıkan bazı etkinlikler ortaya çıkar. Bu etkinliklerin içinde, erkekler adına en popülerinin futbol maçı izlemektir. Bir kısım futbol tutkunları maçları canlı izlemek ister, bir kısmı da televizyon ekranından. Maçları canlı izlemek isteyenler; statlara, takımlarının yada izlemek istedikleri diğer takımların maçlarına giderler.

2019-2020 futbol sezonu içinde, yaz aylarının bitmesiyle maçlar başladı. Bitime yaklaşıldığında, bu sezonun bitirilmesini engelleyen bir durumla karşılaşıldı. Bu durum tüm dünyanın başına bela olurken, insanların ölmesine ve ağır tedavi süreci geçirmelerine neden oldu. Bu belanın adına covid-19 denen bir virüsün neden olduğu ve benzerlerine göre daha fazla bulaşma özelliği taşıdığı görüldü. Bu salgın, tüm hayatı durdururken haliyle futbol maçlarını da durdurmuş durumda. İnsanlar bu sıralarda vakitlerinin çoğunu evlerinde geçiriyorlar ama futbol tutkunları yeni maçları izleyemiyorlar. Çünkü covid-19 salgını futbol maçlarınında oynanmamasına engel oldu. Birçok ülkede futbol liglerinin ertelenmesi yapıldı ve bu liglerin ne zaman tamamlanacağı konusunda kimse kesin bir açıklama yapamıyor. Dünyayı etkisine alın salgının ne zaman biteceği konusunda kimse net bir cevap veremiyor.

COVİD.png
Futbol tutkunlarının bu aylarda, sezonun futbol maçlarını izleyerek geçirmesi gerekirken evde kalmak zorunda oldukları bu günlerde, mevcut sezonun maçları da oynanamadığı için takımlarının ve merak ettikleri futbol maçlarını takip edemiyorlar. Bu zorunlu evde kalma durumunda, ellerinde sadece geçmiş yıllarda oynanmış maçlar kalıyor. Spor programı sunan TV kanalları da yeni sezon maçları yayını yapamadıklarından, geçmiş yıllarda oynanmış maçlarını, nostalji maçları olarak yayınlamaya başladılar. Evde zorunlu kalanlar, bu günlerinde sağlıklı kalmaya çalışırken, vakitlerini de eski maçları izleyerek geçiriyor.

Sağlığımızı korumak için daha fazla dikkat etmemiz gerekiyor. İlk önceliğimiz her zaman olduğu gibi sağlığımız. Ancak bu günlerde sağlıktaki önceliğimiz daha fazla önem arz ediyor. Çünkü sağlığımız için gerekli hassasiyeti göstermediğimiz zaman sadece kendi sağlığımıza olan zararımız yanında, yakınımızda bulunan yakınlarımızla birlikte, etkileşim içinde bulunduğumuz tüm insanların sağlığını etkileyebiliriz. Hatta kimilerinin hayatını kaybetmesine neden olabiliriz. Belki de kendi hayatımıza neden olabiliriz. O yüzden bu salgınla ilgili olarak hepimizin üzerine büyük görev düşüyor. Yetkililerin talimatlarına uymak ve kişisel temizliğimize her zaman olduğundan daha fazla özen göstermek olacaktır.

Tüm verilen talimatları yerine getirdikten sonra ancak kısa zamanda normal hayatımıza dönüş yapabileceğiz. Verilen talimatlarda aksaklıklar yaşanması durumunda süreç uzayacak. Hayatımızdaki olumsuzlukları daha uzun süre yaşamamıza neden olacaktır. Sağlığımızı koruyarak kısa sürede hayatımızı normal akışına dönerse, futbollu günlere de o zaman kavuşacağız. Herkese sağlıklı günler dileğimi sunuyorum.

Coin Marketplace

STEEM 0.25
TRX 0.11
JST 0.033
BTC 62903.70
ETH 3059.18
USDT 1.00
SBD 3.81