SOCİAL WALLET Sosyal Medyada Para Transferi Yapmanın En Güzel Yolu

in #socialwallet6 years ago (edited)

Bugünki yazımda sizlere Social Wallet yani sosyal cüzdanı tanıtmaya çalışacağım.Hepmizin bildiği üzere günümüzde insanların iletişim için en çok kullandıkları argüman sosyal medyadır.Dünyanın bir ucundaki bir haber 5-10 dk içinde sosyal medya sayesinde tüm dünyaya yayılabilmekte,insanlar sosyal medya sayesinde geniş kitlelere düşüncelerini aktarabilmektedir.Avantajları kadar dezavantajları da olsa sosyal medya olmazsa olmazımızdır.İnsanlar bunun değerini kullandıkları sosyal medya da iletişim kesilmesi olduğunda çok daha iyi anlayabilmektedirler.

Hepimiz biliyoruzki çağımızda internet ve sosyal medya gibi devrim niteliğinde ve çağ atlatan gelişmeler gibi blokzincir de günümüzde en polüler kullanılan sistemlerden biridir.Hızlı,güvenilir,objektif ve en önemlisi merkezi olmayan bir sistem olduğu için günümüz sorunları blokzincir teknolojisi ile çözülmeye çalışılmaktadır.
Social Wallet de sosyal medya üzerinde gördüğü bu eksikliği blokzincir teknolojisi kullanarak çözmek için harekete geçmiştir.Sosyal cüzdan sosyal medyayı ve blokzinciri birleştirerek kullanıcıların sosyal medya ağı üzerinden kripto para yollamalarını sağlayan orijinal bir projedir.Sosyal cüzdan platformunun en önemli ilkeleri hızlı,güvenilir ve basit oluşudur.Günümüzde blokzincir teknolojisi nekadar hızla öğrenilmeye başladıysa da 2 milyar sosyal medya kullanıcısının %1 i ancak blokzincirden haberdardır.Sosyal cüzdan ile birlikte sosyal medya kullanıcıları blokzincir teknolojisini görecek,inanacak ve daha çok kullanmaya başlayacaktır.

SOSYAL CÜZDAN NASIL ÇALIŞIR?

Sosyal cüzdan insanların facebook,twitter,e-posta aracılığıyla birbirlerine herhangi bir ekstra kurulum ve işlem yapmadan hızlı,güvenilir ve basit bir şekilde kriptopara yollamalarını sağlıyor.Kriptoparanızı sosyal medya üzerinden 4 adımda istediğiniz kişiye gönderebileceksiniz.
1- Alıcının kriptoparayı almasını istediğiniz sosyal medya platformunu seçin
2- Alıcının sosyal medya kullanıcı adını girin
3- Göndermek istediğiniz kriptopara miktarını girin
4- Gönder tuşuna tıklayın.

Evet yanlış okumadınız bukadar basit…
Blokzincir teknolojisi ve kriptoparalar bilmeyenler için çok zor ve karışık görünen kavramlardır.Bu yüzden kullanım kolaylığı insanların bu kavramları anlamasını veya öğrenebilmelerini sağlamak için sempatik bir kanal oluşturacaktır.
Sosyal cüzdan insanların twitter,facebook,e-posta ve diğer sosyal platformlar üzerinden birbirlerine kriptopara yollamalarını sağlayan tek platformdur.

Sosyal cüzdan; paypal,venmo,wechat gibi platformlar arasında dünya lideri olmayı hedeflemiştir.
Social Wallet ile ilgili tanıtım videosunu aşağıdaki linkten seyredebilirsiniz:

Sosyal Cüzdanı bir örnekle açıklayalım
Örneğin bir arkadaşınız arabasıyla kaza yapmış ve arabasını tamir ettirecek parası yok.Sosyal medya hesabından arabasının resmini paylaşıyor.Arabasının kazalı halini gören sosyal medya arkadaşları ona hem geçmiş olsun diyor hemde sosyal medya cüzdanına girerek yardım amacıyla ona kriptopara gönderiyor.Bunu gören diğer ortak arkadaşlar da sosyal cüzdana girerek o arkadaşa kriptopara gönderiyor.

Başka bir örnek;Diyelim takip ettiğiniz bir twitter kullanıcısı şu hisse senedi değerlenebilir diye bir tweet atmış.Sizde onun bu önerisine uyarak o hisse senedinden alıyosunuz ve cidden o hisse senedi değerleniyor.İyi para kazanıyosunuz .O kişiye teşekkür etmek için twitter üzerinden o kişinin sosyal cüzdanına erişip gönlünüzden geçen kriptoparayı gönderiyosunuz.

Başka bir örnek; Diyelim sosyokültürel ve ekonomik açıdan kötü bir ülkeye geziye gittiniz orda karşılaştığınız yardıma muhtaç insanların fotoğrafını çekip facebook üzerinden paylaşıyorsunuz.Bunu gören arkadaşlarınız o kişilere oraya gidemeselerde yardım edebilecekleri arkadaşının sosyal cüzdanına girerek bağışta bulunuyor.Böylece dünyanın öbür ucu da olsa anında sosyal cüzdan aracılığıyla o kişilere yardımcı olabiliyorsunuz.
Evet görüldüğü üzere sosyal medyada bir kişinin paylaşımını sosyal cüzdan ile kriptopara aktarımınaçok kolay bir şekilde getirmiş oluyoruz.

SOSYAL CÜZDAN DEBİT CARD(sosyal cüzdan banka kartı):

Sosyal cüzdan platformu 3. Taraf bir banka kartı sağlayıcısıyla anlaşarak bireylere sosyal cüzdan banka kartı oluşturmuş olacak.Kurulumu ve kullanılması sosyal cüzdan kadar kolay.Bireyler Sosyal cüzdanlarındaki kriptoparaları bu banka kartları sayesinde istedikleri para birimine anında çevirebilecek.Ayrıca Sosyal cüzdan banka kartınızla dilediğiniz gibi alışveriş yapabileceksiniz.

WIRE TOKEN EARN PROGRAMI:

Sosyal cüzdanın temel özelliklerini ortaya koyan bir program.Sosyal cüzdan platformu EARN boton sekmesi içerir.Bir kullanıcı sosyal medya hesabını platforma bağladığında WIRE jeton kazanma fırsatı sağlayan EARN özelliğini kullanabilir.Bu özellik sponsor reklamlar,haber yayınları,sosyal medya ağları ve web sitelerini içerebilecek.Bu platform sayesinde yeni kullanıcılar sisteme kazandırılabilecek.Diğre taraftan platformda bulunan sosyal cüzdan kısmı ise kişilerin beğeni,retweet,paylaşım ve yorumlarıyla jeton kazanabildikleri kısımdır.Platform bu beğeni,retweet gibi eylemleri doğrudan tanıyacak ve WIRE jetonlarını doğrudan kullanıcının sosyal cüzdan hesabına dağıtacaktır.

WIRE JETONU

WIRE jetonu Bitsend geliştiricileri tarafından kurulan XEVAN algoritmasını kullanır.XEVAN karma algoritması 128 bitlik bir uzantıya sahip benzersiz bir algoritmadır.
Jeton sahipleri cüzdanlarını açık tutarak veya bir masternode oluşturmak için 35.000 wire jetonu kullanarak ağ ödülleri kazanabilirler.

WIRE JETON SATIŞI:

Jeton satışı / şubat 2018 de başlayıp 27 Nisan 2018 de bitecek.
Bonuslar şu şekilde olacak;
WIRE jeton bitcoin,ethereum ve litecoin ile alınabilecek
Minumum yatırma tutarı: 100 dolar
Maximum yatırma tutarı: 150.000 dolar
1 WIRE token= 0.15 dolar
Wıre tokenları 28 Nisan 2018 de dağıtılacak
25.000.000 jetona kadar satılmayan jetonlar sosyal cüzdan tarafından saklanacak.25 milyondan fazla jeton kalmışsa 25 milyonu sosyal cüzdanda tutulup gerisi imha edilecek.

YOL HARİTASI:

2017 4.çeyrek: Twitter,facebook ve email ile platformun tamamlanması
2018 1.çeyrek: Jeton satışı
2018 2.çeyrek: Platformun başlatılması
2018 3.çeyrek: Wechat,ınstagram,youtube,twich tv entegrasyonları
2018 4.çeyrek: Debit kart oluşturulması,android ve ios app uygulamaları
2019 1.çeyrek: Steem entegrasyonu
2019 2.çeyrek: LınkedIn,Google entegrasyonları

TAKIM:

SOSYAL MEDYADA SOCİAL WALLET

Web: https://socialwallet.io/
Facebook: https://www.facebook.com/SocialWalletInc/
Twitter: https://twitter.com/SocialWalletInc
Discord: https://discordapp.com/invite/7XmUvHf
Telegram: https://t.me/officialsocialwallet
Instagram: https://www.instagram.com/socialwalletinc/
Steemit: https://steemit.com/@socialwallet

BOUNTY PROGRAM VE REFERANS LİNKLERİM:

https://bountyhive.io/r/medlucky
Bitcointalk: http://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1710051

Sort:  

inanılmaz bir yaklaşım. sosyal medya platformlarının para transferi için kullanılabileceği hiç aklıma gelmezdi. Takıma teşekkürler böyle bir fikir ve proje için. yazınız da son derece bilgi dolu ve açıklayıcı.. ellerinize sağlık..

Güzel, mantıklı ve umut vaat eden bir proje. Umarım istenilen başarı elde edilir. Çünkü böyle bir projeye ihtiyaç var.

Coin Marketplace

STEEM 0.19
TRX 0.14
JST 0.030
BTC 60078.84
ETH 3197.52
USDT 1.00
SBD 2.45