„Rolls-Royce Dawn“ apžvalga!

in rolls •  8 months ago

2016-rolls-royce-dawn-4.jpg

Kadangi Lietuvoje gan mažai žmonių, aprašančių ir išbandančių tokius automobilius, kaip „Rolls-Royce“.. tai nusprendžiau, kad gal kažkam bus smagu perskaityti apžvalgą, kurią dariau prieš keletą metų

2017 metų pradžioje prekyboje pasirodęs keturvietis kabrioletas „Rolls-Royce Dawn“ – automobilis, nepaliekantis be nuomonės ir laužantis stereotipus. Daugumos žmonių jis bus dievinamas, o pamačius gatvėje – nesukels pavydo (kokį kartais sukelia runkeliams pasidažiusi lakudra su nauju BMW). Tiesiog užplūs šiluma sielą, palydint akimis automobilio priekyje įsitaisiusią figūrėlę „Spirit of Ecstasy“. Beje, net žodžio „kabrioletas“, norint apibūdinti automobilį bendrovės atstovai siūlo nevartoti, nes jis – dropdown’as (lietuviško vertimo dar nėra).

2016-rolls-royce-dawn-5.jpg

Seras Henry’is Rollsas, „Rolls-Royce“ bendra įkūrėjas yra teigęs, kad „stiebimasis link tobulo yra viskas ką reikia daryti“. Naujasis „Rolls-Royce Dawn“ yra puikus to pavyzdys. Tai meno kūrinys be jokių kompromisų, kurį paliesti kad ir baltomis pirštinėmis gyvenime pasiseks ne kiekvienam. Bet niekas nedraudžia šliumptelėti ant suolelio priekyje ir grožėtis, grožėtis, grožėtis. Tuo pat metu motyvuojant save gyvenime siekti kažko daugiau, kad jau netrukus pavyktų įsitaisyti į šio automobilio laimingųjų pirkėjų gretas. Tarp solidžių verslininkų, itin sėkmingų startuolių įkūrėjų, mados genijų ir arabų šeichų, kurie deja dažnai įsigytą automobilį gali ir vietoje pianino pastatyti nuosavame dangoraižio aukšte. Bet juk ne apie tai mes.

Nauja dvasia

Dauguma automobilių gamintojų sulaukia mažiau dėmesio pristatę sportinį automobilį, nei „Rolls-Royce“ sulaukė paskelbusi vien tik būsimo automobilio pavadinimą – „Dawn“. Aušra. Jis ypatingas tuo, kad niekada daug skirtingų modelių neturėjusi „Rolls-Royce“ paskutiniu metu automobiliams suteikdavo antgamtinių būtybių bei dvasių vardus: „Phantom“, „Ghost“, „Wraith“ ar „Silver Seraph“. Todėl vos tik paskelbus naujojo modelio pavadinimą, šios bendrovės gerbėjų akys nukrypo į 1950-ųjų bendrovės „Silver Dawn“ modelį (kurių tebuvo pagaminta 28), bandant atspėti kokias savybes, ar dizaino linijas paveldės naujasis automobilis, tuomet stovėjęs dar po juoda širma. Šiokį tokį laiko tarpą leidusi paspėlioti, „Rolls-Royce“ vis tik atidengė uždangą, pademonstravo vaizdo įrašą su įspūdingiausiomis aušromis iš viso pasaulio ir pristatė, pasak jos pačios, pažangiausią savo kūrinį.

2016-rolls-royce-dawn-6.jpg

Pavadinimas „Dawn“, puikiai atspindi naujojo automobilio charakterį. Jis veržlus, pilnas rytmečio energijos ir aistros, išdabintas pirmųjų saulės spindulių ant pritrenkiančiai atrodančių kėbulo linijų. Tačiau tuo pat metu išlaikyta senųjų modelių elegancija, kurią turėjo „Ghost“ ir „Wraith“ modeliai. Po gale esančiu įspūdingu medžio dangčiu, atiduodančiu paveldą žaviems 1920-ųjų automobiliams ir keliančiam asociacijas su ištaigingomis jachtomis, slepiasi medžiaginis stogas, pakylantis ar nusileidžiantis vos per 22 sekundes. Pasak bendrovės atstovų, metalinis stogas jau būtų kompromisas, o „Rolls-Royce“ to (kaip jau minėjome) nedaro, todėl teko išsinerti inžinieriams iš savo skuros tris kart, bet sėdėdami automobilyje su pakeltu stogu girdėsite vien tik tylą, o ne bundančio miesto garsus dėl ypatingos garso izoliacijos. Juk būtent audinio stogas yra prabanga.

Unikalumas liejasi per kraštus

Naujasis „Dawn“ yra trumpesnis nei seniau buvę modeliai, o taip pat 90 tūkst. eurų pigesnis, todėl taikosi būtent į jaunųjų pirkėjų gretas, kurie įsigytus automobilius mėgsta vairuoti patys. Durys kaip ir kituose „Rolls-Royce“ modeliuose veriasi priešinga kryptimi nei įprasta tam, kad išlipantiems keleiviams suteikti daugiau komforto ir leisti gracingai pasitraukti nuo automobilio. Storo plieno durys kažkuo primena banko saugyklos seifą. Gal būt todėl, kad uždarant pasigirsta toks pats trinktelėjimas.

2016-rolls-royce-dawn-8.jpg

Pasak „Rolls-Royce Motor Cars“ vadovo Torstenas Mulleris-Otvoso, norėta kad naujajame modelyje patogiai įsitaisytų keturi keleiviai, būtų daugiau erdvės, tad galinės sėdynės neskirtos pirkiniams susidėti, kadangi bendrovė mato nemažą potencialą kabrioletų segmente. Pasak Timo Urquharto, Londone įsikūrusios tyrimų bendrovės „IHS Automotive“ atstovo, kabrioletų pardavimas nuo 2004 m. smuko 51 proc., o praėjusiais metais buvo parduota vos 410 tūkst. tokių automobilių. Tad turčiams įsigyti automobilį atviru stogu, kai aplink tokių mažėja – dar didesnis asmeninio išskirtinumo pabrėžimas. To paties tikisi ir „Rolls-Royce“.

„Dawn“ modelyje yra 80 proc. naujų dalių, pradedant važiuokle, baigiant stogu. Pristatyto modelio interjeras – ryškios raudonai oranžinės spalvos, tokios, kokią regime patekant saulei. Kėbulas nudažytas juodai-mėlyna spalva, kokia būna naktis prieš saulėtekį. O gal, taip tviska didelis safyras, mylimos moters rankose rytmety. Salone taip pat medžio, odos ir metalo fuzija, alsuojanti jaunatviškumu. Medis salonui parenkamas individualiai apžiūrint kiekvieną įsigyjama rastą (jų bendrovė per metus įsigyja apie 4 tūkst.), rankomis apdirbamas bendrovės būstinėje Goodwood’e. Visos detalės gaminamos iš to paties rastos, kad sentų taip pat.

2016-rolls-royce-dawn-3.jpg

Apibendrinant

Pirmasis „Rolls-Royce Dawn“ modelis buvo parduotas pristatymo metu. Kaip ir kiti bendrovės automobiliai, perkant šį galėsite viduje pasirinkti patys pagal skonį beveik viską: tiek spalvas, tiek interjero detales, tiek raštus, tiek panelės elementus ir t. t. Pasak bendrovės atstovų, pasitaiko ir pirkėjų, kurie automobilio saloną derina pagal šuns kailio spalvą ar mėgstamus batus. Tad rasti du visiškai vienodus automobilius, kainuosiančius po 300 tūkst. eurų – bus sunku. „Kai perki „Rolls-Royce“, tu perki ne tik automobilį. Tu perki išskirtini aksesuarą. Meną“, teigė bendrovės atstovai, kai praėjusiais metais teko pietauti su „Rolls-Royce“ atstovais viename Vilniaus restoranų. Būtent toks ir yra naujasis „Rolls-Royce Dawn“, kurį iškart įsimylėjau.

P. S. Nuotraukos iš „Rolls-Royce“, o ne mano bandyto automobilio. Bet jei kažkam smalsu, kaip aš atrodau vienam ar kitam rollse, tai štai:

10553893_10203518649300336_433245887888289407_o.jpg

10494978_10203518654900476_8772980851978359849_o.jpg

P. S. S. Ryškiai mėlynas „Rolls-Royce Wraith“ – pats šauniausias mano vairuotas automobilis, mat nuo kitų rollsų jis skiriasi didesniu sportiškumu, taip pat yra šiek tiek trumpesnis ir lengvesnis.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Hi! I am a robot. I just upvoted you! I found similar content that readers might be interested in:
https://www.delfi.lt/auto/autonaujienos/automobilis-prie-kurio-mersedesas-atrodo-kaip-karutis.d?id=69369624

·

You found my article :)