Nie przejmuj się pan, coś się da załatwić.

in reakcja •  7 months ago  (edited)

Łódź

Społeczeństwo nasze jest tak obywatelskie, że wyrok skazujący za dokonane przestępstwo nie ma wpływu wyniki wyborów. Nie interesuje to Łodzian.
A spróbujcie sobie przyjaciele ubiegać się o pracę, gdzie wymaga się papierka o niekaralności.

Warszawa

Rodzimi mieszkańcy wyrzucani z domów w kamienicach przejętych przez 150 letnich spadkobierców, w tym jakieś zastraszania itd. Sieć prowadzi do ratusza i co?
Prezydent miasta odmawia stawienia się na obradach komisji śledczej, a jej mąż w tym czasie oddaje miliony z przejęć.
Człowiek z jej partii przejmuje władzę w mieście.

Sądy

W dobrym guście jest mieć przeszłość komunistyczną i skazywać opozycjonistów na więzienia.
Można okradać kobiety z drobnych pieniędzy, czy pobierać ekwiwalent za niewykorzystany urlop. Można uniewinniać mafiozów, czy też zmieniać daty rozpraw na telefon od rzekomej kancelarii premiera.
Ma się wtedy swoich obrońców.

Wszystkie te patologie nie eliminują z życia publicznego, kompletnie to Polaków nie obchodzi.

Gdybyście nie wiedzieli, dlaczego w Polsce jest tyle problemów, afer, korupcji, nepotyzmu, agentów obcych wywiadów i wielu innych jeszcze bolączek, to wyżej macie odpowiedź. Jesteśmy społeczeństwem akceptującym to wszystko.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Pewnie było by łatwiej zrozumieć ten wynik gdybyśmy byli mieszkańcami Łodzi. Przeczuwam że głosy prawdopodobnie zostały udzielone ze względu na efekty pracy i rozliczenie z obietnic....a Łódź przez te kilka ostatnich poszła dużo do przodu... To pewnie dla mieszkańców miało największe znaczenie...

·

Nie znam kwestii ekonomicznych i rozwojowych Łodzi, więc w tym względzie nie mogę się wypowiedzieć. Chodzi mi o zwykłą moralność. Proszę spróbować aplikować z takim wyrokiem o pracę w banku, sądzie, policji, czy innych tego typu zawodów zaufania publicznego.
Jeszcze skala tego zwycięstwa.