Unia Europejska nie pomaga!

in #reakcja3 years ago


Włosi bezradni wobec epidemii koronawirusa wytoczyli prośby o pomoc ze strony krajów, głównie Unii Europejskiej, pomoc nadeszła z Dalekiego Wschodu.

- Wielu ministrów z zagranicy okazywało nam swoją solidarność i chce do nas wyciągać dłoń… Jednak dzisiaj chciałem wam pokazać pierwszą pomoc, której udzielono nam z Chin - to słowa włoskiego ministra spraw zagranicznych Luigi Di Maio w wideo opublikowanym w czwartek na Facebook. Następnie pokazał chiński samolot wypełniony sprzętem medycznym, a ponadto ChRL wysłała dziewięciu specjalistów od chorób zakaźnych.
Apele o pomoc ze strony UE pozostają bez odzewu i dla nas to wystarczający przekaz, że gdy przychodzi do realnego zagrożenia to wspólnota europejska przestaje się liczyć, w takim momencie każdy dba tylko o siebie. Należy tutaj oczywiście wspomnieć o pomocy finansowej równej 2,3 miliarda euro, widać eurokraci chcieliby wyleczyć ludzi we Włoszech za pomocą pieniędzy podczas kiedy prezydent Sergio Mattarella próbuje zaczerpnąć realnej pomocy.

Pomoc ta jest jednak efektem fali krytyki, która spadła na Christine Lagarde, czyli prezes EBC, po tym jak uznała, że nie wyśle pomocy żadnemu z państw dotkniętych pandemią.

- Nie wydaje mi się, aby ktokolwiek powinien oczekiwać po banku centralnym, że będzie pierwszym punktem pomocy. - powiedziała Szefowa Europejskiego Banku Centralnego. Ostrzegała również o złym wpływie epidemii na gospodarkę, jednak pod presją społeczeństw państw członkowskich żyjących w strachu ugięła się i EBC podjął decyzję o wykupieniu części długu państwowego członków wspólnoty, które przeżywają teraz kryzys.
Dyplomaci włoscy jednak wprost krytykują Brukselę porównując wypowiedzi i działania tamtejszej kasty politycznej do rzeczywistej pomocy ze strony Pekinu.
- Włochy wystosowały wszelkie działania potrzebne do uruchomienia europejskigo mechanizmu ochrony ludności […] Żadne państwo UE nie odpowiedziało na zawołanie - Maurizio Massari wypowiedział się w taki oto sposób.
Tymczasem to Chińczycy ratują Italię przed pogłębieniem i rozrostem katastrofy, która ich spotkała. To odpowiedni czas żeby poważnie zastanowić się nad naszą dalszą obecnością w Unii.

Źródło: AUTONOM.PL politico.eu

Zdjęcie: morningstaronline.co.uk

 

Tekst opublikowany pierwotnie na portalu narodowcy.net

Narodowcy.net

Sort:  

Głosowanie na siebie. Down-vote

SPAM! =Down-vote

Coin Marketplace

STEEM 0.18
TRX 0.05
JST 0.023
BTC 17363.62
ETH 1301.86
USDT 1.00
SBD 2.17