Ruch Narodowy apeluje do imigrantów, aby oddawali krew

in reakcja •  last month  (edited)


Członkowie Ruchu Narodowego w Łodzi przeprowadzili akcję ulotkową pod Urzędem Wojewódzkim – Wydział Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców. Skierowana była do rosyjskojęzycznych cudzoziemców oraz imigrantów z Ukrainy. Zachęcali w niej, aby ci oddawali krew, która jest ratunkiem dla wielu .

W miesiące wakacyjne co roku występują duże braki krwi. Powód jest prosty- większa liczba wypadków oraz zmniejszenie liczby dawców. Często przez to odwoływane są planowane operacje w szpitalach.

Członkowie Ruchu Narodowego w Łodzi postanowili w tym wypadku zwrócić się do imigrantów.
Mieszkacie i pracujecie w Polsce. Chorujecie i leczycie się w Polsce. Zachęcamy Was do oddawania krwi. Dzięki Tobie uratujemy niejedno życie ludzkie.- napisali w odezwie do Ukraińców
Przygotowali plakaty, ulotki oraz ankiety medyczne, które zostały przetłumaczone na język rosyjski i ukraiński z pomocą Urządu Wojewody i Konsulatu Honorowego Ukrainy w Łodzi. Wypełnienie takiej ankiety jest niezbędne do oddania krwi w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, a bariera językowa zwykle mogła być utrudnieniem.
Akcja ta spotkała się z miłym przyjęciem ze strony cudzoziemców. Warto zaznaczyć, iż w Łodzi mieszka ok. 100. tys obywateli Ukrainy. Dochodzi do tego jeszcze ludność z Białorusi oraz innych krajów postradzieckich. Źródło: narodowalodz.pl  

Tekst opublikowany pierwotnie na portalu narodowcy.net

Narodowcy.net

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!