Środowiska LGBT+ chcą zakłócić pielgrzymkę na Jasną Górę

in reakcja •  last month 


16 Czerwca na Jasnej Górze odbywać się będzie Pielgrzymka Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci, organizowana przez środowisko Radia Maryja. Tego samego dnia, środowiska LGBT+ zapowiedziały tak zwaną "Paradę Równości" która wyruszy spod stóp Jasnej Góry.

„Marsz równości” w tym samym dniu, kiedy zaplanowana jest przybywająca od lat tradycyjna pielgrzymka dzieci na Jasną Górę, nie jest przypadkiem. To celowa prowokacja wymierzona w dzieci, w całą katolicką Polskę

- Mówił na ten temat arcybiskup Wacław Depo, metropolita częstochowski. Przypomina także że:

poprzedni „marsz równości”, pierwszy w Częstochowie, odbył się przed rokiem w lipcu, w dniu, gdy na Jasnej Górze miała miejsce ogólnopolska pielgrzymka Rodziny Radia Maryja
W zaproszeniu na paradę można zobaczyć określenia, takie jak: „Matka Boska Tęczochowska”, „pod Tęczową Górę". Zorganizowano także "nagrodę" za finansowe wsparcie marszu, między innymi „pamiątkową przypinke z niepowtarzalną Matką Boską Tęczochowską”. W zapowiedziach na portalu Facebook, organizatorzy „gwarantują”, że w tym roku zapewnią „miastu jeszcze większą dawkę energii” i sami będą „bawić się jeszcze lepiej”.
To, jak potrafią się „bawić” środowiska LGBT, pokazał m.in. ostatni marsz w Gdańsku, który stał się symbolem totalnego braku szacunku i tolerancji wobec katolików, jawnym przejawem agresji. Potrzebna ekspiacja Akcja Katolicka Archidiecezji Częstochowskiej podejmuje działania, aby zatrzymać marsz, zwróci się w tej sprawie m.in. do wojewody śląskiego. – Podejmiemy wszelkie możliwe środki prawne, aby nie dopuścić do kolejnych profanacji i demoralizacji dzieci. Wyślemy w tej sprawie pismo do wojewody śląskiego oraz Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.
- Zapowiedział dr Artur Dębski, prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej. https://twitter.com/CzestPride/status/1134874084054118402 Środowiska katolickie, żądają od prezydenta miasta Częstochowy aby zabezpieczony został teren w przestrzeni alei Sienkiewicza, gdzie mieści się pomnik Niepodległości oraz bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
Domagamy się, aby ten teren podczas marszu został zabezpieczony przed możliwą ze strony środowisk LGBT profanacją.
- Zaznaczył Artur Dębski
Marsze równości są perfidnym atakiem na wartości chrześcijańskie. W czasie tych marszów ostatnio dochodzi do strasznych profanacji przedmiotów kultu, które są najświętsze dla katolików. Organizacja marszu w dniu i czasie pielgrzymki Podwórkowych Kół Różańcowych, w której co roku uczestniczy kilkanaście tysięcy dzieci, to celowe działanie gorszące. Takie działanie ma też na celu cała seksedukacja, którą propaguje już od kilku dekad WHO, a co możemy określić seksdeprawacją.
- Powiedział prof. Mieczysław Guzewicz. Źródła: Niedziela.pl, Twitter, Facebook

Tekst opublikowany pierwotnie na portalu narodowcy.net

Narodowcy.net

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!