Parada Równości w Gnieźnie - więcej kontrdemonstrantów niż idących w marszu

in reakcja •  last month 


Plaga LGBT za kolejne miejsce swojej parady obrała pierwszą stolicę Polski. W sobotę przeszedł pierwszy marsz równości pod hasłem "Gniezno- pierwsza stolica równości". Jak się okazało, kontrmanifestanci zebrali się w liczniejszym gronie.

Jeszcze na początku tygodnia Tomasz Budasz, prezydent Gniezna z ramienia PO, zakazał organizacji tego marszu. Na sobotę 13 marca zaplanowano aż 18 zgromadzeń. 16 z nich to kontrmanifestacje a 2 to marsze równości. Wszystkie miały odbyć się w centrum o tej samej porze. Swoją deycyzję argumentował tak:
Biorąc pod uwagę doświadczenia innych miast, a także temperaturę każdego sporu światopoglądowego prowadzonego pomiędzy tymi grupami, istnieje uzasadniona obawa zagrożenia zdrowia i życia mieszkańców oraz zniszczenia infrastruktury miejskiej, witryn sklepowych, mienia mieszkańców w tym np. parkujących aut czy ogródków kawiarnianych. Planowana trasa przemarszu przez centrum Gniezna spowodowałaby ponadto całkowity paraliż komunikacyjny miasta.
W zaistniałej sytuacji, organizatorzy parady odwołali się do sądu, a ten zdecydował, iż większość zgromadzeń może się odbyć. Prezydent Gniezna złożył zażalenie na decyzję sądu okręgowego. Po rozpatrzeniu wniosku, Sąd Apelacyjny w Poznaniu ostatecznie wyraził zgodę na marsz równości. Prezydentowi nie pozostało nic, jak tylko poprosić mieszkańców i uczestników o spokój i kulturę. W marszu dewiantów wzięło udział ok. 400 osób. Obrońców tradycyjnych wartości było 500. Zgromadzili się z licznymi banerami, widniały na nich hasła takie jak: "Konstytucja RP, Rozdział 1, Art. 18: Małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny [...]" , "Stop homopropagandzie", czy "Łapy precz od naszych dzieci". Druga strona zaprezentowała ujmujące godności stroje, roznosili również w koszykach prezerwatywy . Widok zwolenników równości przyprawiał jedynie o współczucie. Źródło: wpolityce.pl  

 

 

 

Tekst opublikowany pierwotnie na portalu narodowcy.net

Narodowcy.net

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Hi! I am a robot. I just upvoted you! I found similar content that readers might be interested in:
http://narodowcy.net/parada-rownosci-w-gnieznie-wiecej-kontrdemonstrantow-niz-idacych-w-marszu/