Żołnierz Wojska Polskiego potrzebuje pomocy

in reakcja •  last month


Michał choruje na Stwardnienie Zanikowe Boczne (SLA), choroba neuronu ruchowego. To nieuleczalna aktualnie choroba neurologiczna atakująca mięśnie i powodująca ich zanik. Początki choroby stwierdzono w 2016 roku.

St. szer. Michał Kamzelski Żołnierz Wojska Polskiego Korpus Szeregowych Wojsk Lądowych. Stacjonuje w 2:OREL w Przasnyszu. Wraz z zoną Basią mają sześcioletnią córeczkę Michalinę.

8 lutego 2018 roku za sprawą St. Szer. Grzegorza Całki i St. Szer. Piotra Cieślaka zapoczątkowano akcję MAYDAY MAYDAY! (KLIK) Rehabilitacja, leki i sprzęt specjalistyczny są kosztowne. Michał przyjmuje na stałe Riluzol, to tabletki, które jako jedyne w Polsce wydłużają życie o trzy miesiące i są w 100% refundowane. Dodatkowo Michał na własną rękę przyjmował Masivet, lek, którego zadaniem była ochrona neuronów ruchowych, które nie uległy jeszcze zniszczeniu. Koszt tego leku to 1700 zł. Po pewnym czasie doszedł kolejny nowy lek Ammonaps. Wraz z suplementami chroniącymi wątrobę Tudca kosztuje 5500 zł. Lek ten wystarcza zaledwie na 40 dni. Zadaniem tego leku jest zmniejszanie stresu oksydacyjnego, który być może jest przyczyną choroby. Koszty związane z chorobą Michała są olbrzymie, dlatego w miarę Waszych możliwości prosimy Was o pomoc i wsparcie. Reportaż:
POMOC DLA MICHAŁA: ZRZUTKA Aukcje charytatywne

Tekst opublikowany pierwotnie na portalu narodowcy.net

Narodowcy.net

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Hi! I am a robot. I just upvoted you! I found similar content that readers might be interested in:
https://www.facebook.com/Stowarzyszenie-na-rzecz-Rozwoju-Gminy-Krzynow%C5%82oga-Ma%C5%82a-393566830998154/