Kraków wspiera abp. Jędraszewskiego. Wierni zebrali się pod oknem papieskim

in reakcja •  last month 


Po licznych atakach na abp. Jędraszewskiego, 5 tysięcy wiernych zebrało się pod oknem papieskim na Franciszkańskiej w Krakowie, by okazać swoje wsparcie.

Dariusz Walusiak, jeden z organizatorów modlitewnej akcji, tak zwracał się do kapłanów:
- Z tego miejsca wołamy do polskich księży nie bójcie się głosić prawdy zgodnie z Ewangelią, mówcie głośno o tym, co dzisiaj zagraża naszym dzieciom, rodzinom, Kościołowi, a przez to Polsce i jej chrześcijańskim wartościom!
Wierni zwrócili się też do biskupów. Mówili, że oczekują od nich konkretnych działań – „natychmiastowego wypowiedzenia genderowej konwencji stambulskiej, szybkiego, jeszcze w tej kadencji przyjęcia ustawy o zakazie szkodliwej edukacji seksualnej, uchwalenia prawa zakazującego promowania dewiacji na polskich ulicach oraz bezwzględnego ścigania i karania tych, którzy bezczeszczą polskie świętości”. Arkadiusz Stelmach, wiceprezes Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi, tak mówił o obecnej sytuacji:
- Widać wyraźnie, że rewolucja antychrześcijańska wchodzi w nową, agresywną fazę. Był czas, kiedy katolików się ośmieszało, podważało się podstawy naszej Wiary. Dziś narasta antykatolicka agresja – w wymiarze symbolicznym, w postaci bluźnierstw – ale również leje się krew. Mamy w pamięci ostatnie przerażające ataki na kapłanów.
Zgromadzenie miało charakter religijny – wierni modlili się i śpiewali pieśni. Według szacunków pod papieskim oknem zebrało się od 3 do 5 tysięcy osób. https://twitter.com/PCh24pl/status/1160178343318343680 Źródło: pch24.pl Zdjęcie: TVP Kraków

Tekst opublikowany pierwotnie na portalu narodowcy.net

Narodowcy.net

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!