Hołownia zażądał nakazu udzielania Komunii Świętej na rękę

in #reakcja3 years ago


Kandydat na prezydenta Szymon Hołownia, za pośrednictwem portalu społecznościowego Twitter, zażądał od polskich Biskupów wydania nakazu udzielania Komunii Świętej na rękę.

Hołownia w swoim wczorajszym internetowym wpisie usiłował wywrzeć presję na polski episkopat by ten wprowadził proponowany przez niego nakaz. Argumentował to walką z szalejącą epidemią ,Korona wirusa SARS-CoV-2, twierdząc że Komunia na rękę jest bardziej higieniczna i przyczyni się do zmniejszenia wzrostu ilości zarażonych w śród wiernych. Oznacza to także że wymaga od księży by ci wzieli na siebie odpowiedzialność za ewentualną profanację Najświętszego Sakramentu.

https://twitter.com/szymon_holownia/status/1237737163413913603 Warto także wspomnieć że Szymon Hołownia jest za całkowitym rozdziałem państwa od kościoła, a taka interwencja w sprawy kościelne jest zaprzeczeniem wiarygodności tego postulatu . Na wpis kandydata odpowiedział także ksiądz Mateusz Markiewicz, który zwrócił uwagę na to iż komunia do ust jest o wiele bardziej higieniczna od komunii na rękę, ze względu na to iż kontakt z Najświętszym Sakramentem ma tylko ksiądz, który w razie dotknięcia ust wiernego może zdezynfekować dłonie i wrócić do wydawania komunii. Wierny natomiast przyjmujący komunię na rękę może spowodować przeniesienie się zarazków z rąk do ust. https://twitter.com/mateuszmwroc/status/1237786197554073602

Źródła: Twitter, pch24.pl

Tekst opublikowany pierwotnie na portalu narodowcy.net

Narodowcy.net

Sort:  

TVN Nada w niedzielę transmisję mszy św. zastanawiam się czy celebransem będzie ksiądz Sowa czy ksiądz Lemański. Bo ministrantem to na 99% będzie właśnie Szymoszek ;)

Oj tam, oj tam.
Cóż to z tymi księżmi, co mają na imię Mateusz, że tak prawdy się doszukują...
Żeby tak podważać "mądrości" niedoszłego prezydenta 🤭

Ależ mnie ten człowiek irytuje.
Prosta logika, że rękami wiąże się buty, dotyka klamek, daje na tacę, itd.
Ale on się uparł, w nawoływaniu o blokowanie funkcjonowania Kościoła w tym czasie, idzie łeb w łeb z Robertem Biedroniem, człowiekiem, co to niedawno chciał lecieć do Chin bo tanio.

But the end of all things has drawn near. Therefore be sober-minded and be sober unto prayers.(1 Peter 4:7)

Question from the Bible, What does the Bible Say About Tithing?

Watch the Video below to know the Answer...
(Sorry for sending this comment. We are not looking for our self profit, our intentions is to preach the words of God in any means possible.)


Comment what you understand of our Youtube Video to receive our full votes. We have 30,000 #SteemPower. It's our little way to Thank you, our beloved friend.
Check our Discord Chat
Join our Official Community: https://steemit.com/created/hive-182074

My name is Jesus Christ and I do not approve of this spamming @hiroyamagishi / @overall-servant and your endless army of spam-bots like @florianopolis... You will certainly go to hell if you keep spamming. Now is the time to repent.

If anybody seeing this agrees with me, please consider upvoting my comment or delegating to @the-real-jesus

My name is Jesus Christ and I do not approve of this spamming @hiroyamagishi / @overall-servant and your endless army of spam-bots like @florianopolis... You will certainly go to hell if you keep spamming. Now is the time to repent.

If anybody seeing this agrees with me, please consider upvoting my comment or delegating to @the-real-jesus

Głosowanie na siebie. Down-vote.

SPAM! =Down-vote

Coin Marketplace

STEEM 0.18
TRX 0.05
JST 0.022
BTC 16977.44
ETH 1270.60
USDT 1.00
SBD 2.15