Gdański ratusz zamówił ,,usługę wywiadu" za blisko 50 tysięcy złotych

in reakcja •  13 days ago 


Gdański magistrat otrzymał od Ringier Alex Springer Polska (RASP) fakturę za realizację ,,usługę wywiadu i publikacji" za 49 200 złotych! O sprawie donosi Gazeta Gdańska.

RASP jest koncernem medialnym, wydawcą ,,Faktu", ,,Onetu" oraz ,,Newsweeka". Między 17 a 27 maja br. przyjął on zamówione w trybie zwykłym zlecenia reklamowe od gdańskiego ratusza na kwotę 156 600 złotych. Jak donosi Gazeta Gdańska w dniu 27 maja br. u wydawcy zakupiono ,,usługi wywiadu i publikacji" za kwotę 49 200 złotych. Zgodnie z zamówieniem usługa miała być zrealizowana między 27 maja a 4 czerwca br. Jak pisze Gazeta Gdańska - usługami spełniającymi to kryterium są publikacja w Newsweeku oraz wywiad, bez sygnatur reklamowych, red. Węglarczyka z prezydent Gdańska Aleksandrą Dulkiewicz w Radio Onet.

W rozmowie w TVP Info rzecznik prasowy prezydent Gdańska Daniel Stenzel tłumaczył, że ,,faktura została źle opisana". Jak mówi: Faktura została opisana zbyt ogólnie. Miasto nie płaciło bowiem za jeden wywiad, a za szereg działań, które grupa Onet przeprowadziła w Gdańsku podczas specjalnego, wyjazdowego wydania porannych i podróżniczych audycji. (...) Robimy dokładnie to, co inne miasta, czy firmy, w tym spółki Skarbu Państwa. Takie działania są zgodne z naszą promocyjną strategią i w naszym odczuciu mają przełożenie na wzrost zainteresowania miastem przez turystów. Gdański radny PiS oraz kandydat tej partii w nadchodzących wyborach do Sejmu Kazimierz Koralewski zapowiedział złożenie interpelacji ws. reklam zlecanych przez gdański ratusz.

źródło: tvp.info, dorzeczy.pl

Tekst opublikowany pierwotnie na portalu narodowcy.net

Narodowcy.net

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!