15 sierpnia w Warszawie odbędzie się "V Marsz Zwycięstwa Rzeczpospolitej"

in reakcja •  last month 


W dzień kolejnej rocznicy zwycięstwa Wojska Polskiego nad komunistami w 1920 roku nazwanego potem ,,Cudem nad Wisłą" Młodzież Wszechpolska już po raz piąty organizuje Marsz Zwycięstwa Rzeczpospolitej. Celem jest uczczenie triumfu nad bolszewikami oraz przypomnienie, że odnosiliśmy triumfy i nie musimy jedynie świętować porażek co mamy jako naród w zwyczaju.

Marsz wyrusza spod Muzeum Wojska Polskiego, 15 sierpnia o 15:00, a zaproszeni są na niego wszyscy patrioci, jak zaznaczają organizatorzy ,,niezależnie z jakiej opcji politycznej".

Zeszłoroczny marsz rozpoczął się od słów rzecznika prasowego Młodzieży Wszechpolskiej - Mateusza Marzocha:
"15 sierpnia Wojsko Polskie walczyło przeciwko komunistom, przeciwko czerwonej zarazie, która szła na Europę i polskiemu narodowi, polskiemu wojsku udało się, po tak wielu latach w niewoli, pokonać Armię Czerwoną”.
Marsz podczas zeszłorocznych edycji spotykał się z próbą blokad ze strony "Obywateli RP" oraz innych lewicowych aktywistów. Blokady były jednak niewielkie w stosunku do liczby maszerujących i zostawały omijane, lub "rozmontowywane przez policję". Blokujący krzyczeli ,,No Passaran", maszerujący narodowcy odpowiadali z kolei okrzykami: ,,No Passaran - Krzyczeli komuniści, No Passaran - a jednak my przeszliśmy". Były to jednak krótkie epizody, a większej części marszu towarzyszyły okrzyki takie jak m.in. ,,Bóg, honor, Ojczyzna", ,,Lance do boju, szable w dłoń, Bolszewika goń, goń, goń".


Tekst opublikowany pierwotnie na portalu narodowcy.net

Narodowcy.net

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!