German Death Camps i izraelskie nożyczki

in #reakcja3 years ago (edited)
Po przyjęciu przez Sejm RP ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej, można by się spodziewać szeregu protestów ze strony redakcji najczęściej „popełniających błędy” polegające na używaniu terminu „polskie obozy śmierci”. Warto przypomnieć, iż rzeczona ustawa nakłada karę grzywny lub ograniczenia wolności do lat trzech na osoby przypisujące współodpowiedzialność narodowi lub państwu polskiemu za niemieckie zbrodnie popełnione w czasie II Wojny Światowej.
źródło: Albert Laurence z Unsplash
Uderz w stół, a nożyce odezwały się w … Izraelu. Żądania zmiany lub wycofania zapisów ustawy płyną ze wszystkich stron.
Premier Benjamin Netanjahu, ambasador Izraela Anna Azari, członek Knesetu Yair Lapid czy Lahav Harkov dziennikarka „Jeruzalem Post” są zgodni, że Polska nie może samodzielnie stanowić prawa i trzeba pouczyć „młodszych w wierze” w sprawie demokracji i właściwych sformułowań.
Ostatnia wspomniana przez mnie pani na swoim tweeterze przeprowadziła nawet „piaskownicową akcję” polegającą na wielokrotnym duplikowaniu wpisu „pol*** death camps”. (wygwiazdkowałem - nie będę powielał treści jej wpisu w Internecie)

Okazuje się, że akcja zorganizowana przez @fundacja miała niewłaściwego adresata. ZDF to tylko maleńki trybik w maszynie zakłamania prawdy o II Wojnie Światowej. Postawa Pana Karola Tendery, wnoszącego o przeprosiny ze strony niemieckiej stacji, zasługuje na najwyższe uznanie, wsparcie i szacunek. Jednak powyższe zachowania oficjalnych reprezentantów państwa Izrael jednoznacznie pokazują inspiratorów prowadzących medialną nagonkę zniesławiającą nasz kraj w oczach opinii światowej.

Jeżeli nie wiadomo o co chodzi … pewnie chodzi o pieniądze.
Wystarczy przypomnieć zbieżność w czasie wprowadzania Ustawy 447 Senatu USA w sprawie zwrotu organizacjom żydowskim mienia osób prywatnych, które utraciły majątki w czasie II Wojny Światowej. O "faszystowskim wafelkowym cyrku" w Tefałszen nie wspomnę...

#GermanDeathCamps chyba raczej do Izraela się nie wybierze, ale niejedną kartkę z nowym znaczkiem, można by wysłać...

https://steemit.com/reakcja/@minprawdy/nienawistny-znaczek

Sort:  
Wystarczy przypomnieć zbieżność w czasie wprowadzania Ustawy 447 Senatu USA w sprawie zwrotu organizacjom żydowskim mienia osób prywatnych, które utraciły majątki w czasie II Wojny Światowej. O "faszystowskim wafelkowym cyrku" w Tefałszen nie wspomnę...

Tak. Koordynacja godna podziwu. No i już wiadomo dlaczego kwietniowe wafelki podawane są w styczniu.

Mam przeczucie, że to jeszcze nie koniec.
Ciekawe, czy Duda podpisze teraz ustawę skoro Netanjachu się ona nie podoba.

Agencje Interfax i Nowosti oraz czołowy organ niosący najwyższą Prawdę podały, iż wierni towarzysze Mikrofalow i Kalendarin przysporzyli dumy Krajowi Rad oddaniem i zgodnością z linią przewodnią nakreśloną na Plenum XXV Zjazdu Partii, dając odpór zgniłej od podstaw teorii niejakiego Einsteina. Dziś gdy nowa i nieposkromiona marksistowska myśl wspomnianych już towarzyszy zawraca czas i podporządkowuje swą potęgą prawa przyrody, ba fizyki, żadne święto robotniczo-chłopskie czy defilada nie będą skryte chmurą czy skropione kroplą deszczu. Kalendarz jest nasz!

Пусть всегда будет солнце , a od dziś kwiecień może być w styczniu.

"Jeżeli nie wiadomo o co chodzi … pewnie chodzi o pieniądze."
Bulleye !!!Unknown.jpeg

Komentarz Tygodnia: Brońmy godności Polski!

Zdecydowanie zgadzam się z tym, że chodzi o szekle. Jeśli nie uda nas się obarczyć odpowiedzialnością to nici z izraelsko-amerykańskich żądań. Kondominium drży w posadach ;)

Przed Morawieckim trudne zadanie, bo w starciu z Izraelem i jego golemem zza Atlantyku jesteśmy sami 😞
Niestety, z różnych przyczyn wrogów mamy i na wschodzie i na zachodzie.

Sprawiedliwi Wśród Narodów Świata
320F3283-DC53-44C9-B96F-DD8A77CE3A94.jpeg

Fot. @fundacja

Dzięki za informację. 📢 We Wiadomościach nic o tym nie było... Dopiero teraz czytam na Times Of Israel:
https://www.timesofisrael.com/decrying-new-bill-yad-vashem-says-polish-death-camps-a-misrepresentation/
Ciekawe, jaką znowu bajkę opowiedzą nam jutro w 📺.

To, że jakiś odsetek Polaków był zamieszany w mordowanie Żydów a jeszcze większy był antysemicki, nie oznacza, że można mówić o polskich obozach zagłady. Żydzi wiele rzeczy rozumieją na opak

W każdym narodzie znajdują się czarne owce, źli ludzie. Niestety na tym w przypadku naszego kraju budowana jest cała antypolska narracja.
Zawsze trzeba określić właściwe proporcje.
Ostatnio podano mi w restauracji pizzę "grzybową", z trudem udało mi się znaleźć jeden mały kawałek czegoś grzybopodobnego. Zostałem oszukany.
Podobnie jest z wyżej opisanymi politycznymi podchodami.

Twarde liczby dotyczące Sprawiedliwych wśród narodów Świata, dokumentacja komórek w ruchu oporu ratujących prześladowanych, ilość rozstrzelanych za pomoc i ukrywanie Żydów (kolejna manipulacja), naszych rodaków czyli Polaków żydowskiego pochodzenia, są bezspornymi i obiektywnymi argumentami w walce o Prawdę o czasach IIWW .

Za pizzę "grzybową" daję 97.35% 👍

Cały naród wybrany pewnie nie zapomniał, ale jego elity z pewnością. Dzisiaj mamy na to dowód.

Dzięki tym dzielnym ludziom, narażającym swe życie, życie rodzin i sąsiadów, mamy dziś pełne moralne prawo dać odpór kłamstwom i manipulacjom.

To straszne, ale część żydów zrobiła biznes z dramatu swoich rodaków. Mi to wygląda na skoordynowaną akcję w związku z ustawę w USA o prawach do kaski za mienie po Żydach którzy zostali zabicie w WWII i nie zostawili żadnych spadkobierców... I jeszcze to grzanie tych kilku debili z wafelkową swastyką... eh. Szkoda tylko że Polska jako państwo nie ma żadnych sensownych narzędzi do wojny informacyjnej, państwo teoretyczne...

Na nich to nie robi wrażenia. Sami się na siebie wypięli podczas II WŚ, amerykańscy żydzi olali europejskich ale każda okazja na zarobek jest dobra. Tak uczy talmud.

Dobrze, że Sejm wprowadza takie ustawy. Szkoda jednak, że jest spore grono "osób", którym jest to nie na rękę.

"Grono" w dniu dzisiejszym pokazało twarze. Premier Morawiecki ma już umówione w tej sprawie ekspresowe spotkanie z ambasador Izraela.
Obserwacja dalszych wypadków wysoce wskazana...

Znalazłem ten tweet o którym wspominasz
1.png

musiałem wyszukać bo nie wierzyłem

„pol*** death camps”. (wygwiazdkowałem - nie będę powielał treści jej wpisu w Internecie). Prawdopodobnie autorce chodziło o powielenie tego przez Internautów i agencje prasowe w Sieci.

Ja nie wierzę w to co się obecnie wyrabia na świecie i tym bardziej w kraju gdzie się urodziłem !!!!!

To co na tą chwilę dzieje się w naszym Kraju to po prostu porażka. Szanowny Pan Prezydent błaźni się na wyjazdach razem ze swoim ministrem, Pan K. niedługo orła w godle zamieni na kota... Cuda nie widy. I o czym my tu chcemy rozmawiać?

ta nagonka na Polskę wygląda na szerzej zorganizowaną akcję.
Mnie wręcz boli a potem chce szlag trafić jak słyszę o "p**** obozach śmierci". Kłamliwa propaganda ma większą siłę przebicia niż polskie działania. Niestety. Jestem za tym żeby karać karać surowo karać. Gdy przegłosowana jest ustawa dzięki której możemy się bronić podnosi się szum. A zaniepokojenie Izraela jest co najmniej dziwne.

Jeżeli nie wiadomo o co chodzi … pewnie chodzi o pieniądze.
Wystarczy przypomnieć zbieżność w czasie wprowadzania Ustawy 447 Senatu USA w sprawie zwrotu organizacjom żydowskim mienia osób prywatnych, które utraciły majątki w czasie II Wojny Światowej.

No i taki paszkwil może otworzyć drogę do kolejnych kopniaków w nasze, i tak już skopane, siedzenie. Państwo polskie i naród polski dużo wycierpiał wojen, prześladowania, ucisku , rozkradania majatku. Mimo ciężkiej pracy pokoleń Polaków wciąż jesteśmy gdzieś w tyle za "zachodem" i jeszcze będą mogli nam dowalić. Tak ja to widzę.

„Żydzi zawsze będą Żydami a Szwaby – Szwabami” - Kto to powiedział?
Odpowiedź w arcyciekawym artykule Adama Śmiecha:
http://www.mysl-polska.pl/1457

Jakiś czas temu oglądałem jakiś filmik na youtube.Jak Żydzi w New Yorku prowadzili manifestacje , że Polacy mordowali ich podczas 2 wojny światowej.Tylko czemu przyczepiono się do Polaków jak Niemcy to robili , do nich nie mieli pretensji.Było ich ponad 1000.Używali tak samo sloganu polskie obozy....

Od razu na myśl nasuwa się pytanie, dokąd zmierza świat ? Najlepiej chyba żyć po swojemu i się nie przejmować :)

Ale kupa wyszła.Nie nam nic do Żydów, ale prawda historyczna musi zostać obroniona

Błąd w artykule, polskie prawo nie przewiduje kary 3 lat ograniczenia wolności, w ustawie zapewne jest napisane "kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo do kara do 3 lat pozbawienia wolności". Jeśli chodzi o jakąkolwiek radość związaną z wprowadzeniem przepisu, to będzie on całkowicie martwy (poza oczywistymi sprawami typu "polskie obozy zagłady", bo to w sposób oczywisty szkaluje i w sposób oczywisty jest nieprawdziwe. Nie wyobrażam sobie natomiast żeby ścigano za pomocą tego przepisu osoby spoza Polski, a u nas i tak nikt tego sformułowania nie używa). Reakcja zagranicy jest nieadekwatna ale też bezsensem jest wprowadzanie przepisu, który nie będzie miał żadnego praktycznego znaczenia i pójście przez to na zwarcie.

Przeczytaj dobrze. Cytat z artykułu:

ograniczenia wolności do lat trzech

Fragment ustawy jest kalką przepisów państwa Izrael w tej materii. Skoro oni mogą uchwalać martwe prawo dlaczego nie my?

Póki co niemiecka stacja ZDF na mocy wyroku >>>polskiego sądu<<< ma przeprosić pana Karola Tenderę. Czekamy.

nowelizowany artykuł przewiduje tylko karę grzywny i karę pozbawienia wolności, nie przewiduje w ogóle kary ograniczenia wolności, przy działaniu umyślnym.
Kwestia wyroku odnośnie ZDF to jest zupełnie odrębna sprawa w odrębnej procedurze (cywilnej), a wprowadzony teraz przepis dotyczy procedury karnej, która po prostu ma zupełnie inne zasady. Mój wpis odnośnie tego, że przepis będzie martwy nie miał na celu podważania samej idei, a tego, że będzie on po prostu bezużyteczny, bo nie będzie się go dało zastosować w obowiązującym porządku prawnym.

upvote i resteem, Jesteśmy jako naród pod ostrzałem kłamstw, zgadzam się z tobą, że akcja oczerniania Polsiego dobrego imienia jest szerzej zakrojona n tylko w ZDF. Musimy się temu przeciwstawiać!, dzięki za ten post!