Historia PUBG'a

in pubg •  last year  (edited)

Link do wersji filmowej na DTube:

w 1999 roku powstaje książka Battle Royal. Opowiada ona o Japonii, w której co roku uczniowie jednego z losowo wybranego japońskiego liceum trafiają na bezludną wyspę,
panuje tam prosta zasada ostatni żywy wygrywa, ażeby przetrwać muszą zabijać siebie nawzajem. Książka okazała się bestsellerem i już po roku wyprodukowano film o tytule Battle Royal bazujący na książce japońskiego pisarza. Tu właśnie zaczyna się nasza droga w roku 2000. Z tej strony Elmys i zapraszam was na ten krótki film o historii kryjącej się za powstaniem Playerunnkowns Battleground.

Naszą podróż po historii PUBGA musimy zacząć od kluczowej postaci, czyli tytułowego Playerunknown’a, jest nim Irlandczyk Brendan Greene urodzony w 1976 roku. Jest synem irlandzkiego oficera, przez to zamieszkał razem z ojcem w obozie wojskowym. Miało to na niego ogromny wpływ. Dorastał w otoczeniu żołnierzy, jego kontakt z rówieśnikami ograniczał się głównie do spotkań w szkole, swój wolny czas spędzał w otoczeniu żołnierzy, których obserwował podczas ćwiczeń, a sami żołnierze pokazywali mu swoją broń. Przełożyło się to na to jakie gry wideo sprawiały mu największą przyjemność. Były to gry stawiające na realistyczne oddanie balistyki pocisków oraz te, które dawały nam tylko jedno życie. Upodobał sobie America's Army. Grywał w gry takie jak Assassin's Creed lub call of duty, jednak nie dawały mu one takiej satysfakcji, sam przyznaje, że w takich grach nie podoba mu się to, że śmierć nie ma tam żadnego znaczenia co powoduje, że gracze nie respektują swojego wirtualnego życia. Uwielbiał gry Bohemi Interactive, a szybko seria gier Arma stała się jego ulubioną. Zawierała ona wszystko to co chciał, aby zawierała gra:
Realistyczną rozgrywkę na dużych otwartych mapach.
Po przeprowadzce do swojej dziewczyny do Brazylii dużo grał w Armę była ona dla niego pewną odskocznią, ponieważ nie znał języka nie potrafił dogadać się z lokalną ludnością , razem ze swoimi kolegami z Kanady założyli serwer, na który tworzyli autorskie mody i właśnie na tym serwerze można doszukiwać się początków Battle Royal . Po jakimś czasie Brendan postanowił rozpocząć pracę nad modem do Army 2 dodającym tryb ,,Battle Royal’’. Po półtorej roku pracy mod był gotowy a serwer z nim stał się dostępny. Od razu zyskał ogromną popularność. Wielu graczy pisało do Brendana, że nie mogą się dostać na serwe mimo usilnych prób od wielu dni. Oznaczało to, że mod cieszył się zainteresowaniem. Jakiś czas później powstał nowy mod tym razem na silniku army 3 zatytułowany PlayerUnknowns Battle Royal. To właśnie w tym momencie działalność unknowna zaczęła być zauważalna
.
Wkrótce jednak stało się coś niespodziewanego, do Brendana odezwał się John Smedley z prośbą o pomoc w tworzeniu trybu Battle Royal do ich nowej gry, tą grą było H1Z1. Pan Greene poleciał, wtedy do San Diego, ostatecznie nie był jednak w zadowolony z tej współpracy.
Wspominał, że jego wizja Battle Royal różniła się od wizji ludzi z San Diego. Nie chciał za bardzo ingerować w ich pracę i po prostu wyszedł z założenia, że to ich gra i niech oni robią swoją grę jak chcą. Podkreślał, że zrobili świetną grę, ale nie była ona tym czego on oczekiwał od Battle Royal. Minęło jednak 5 lat podczas, których Playerunknown eksperymentował z tym trybem, ale w tym czasie nie doczekał się w pełni swojego tytułu. Musiał zadowolić się tworzeniem modów do powstałych już gier. Okazja na grę Battle Royal według jego własnej wizji pojawiła się niespodziewanie. Po prostu Pewnego dnia otrzymał maila od Bluehole, w którym zaproponowano mu zrobienie gry battle royal, skontaktował się wtedy przy pomocy Skype’a z głownym producentem z koreańskiego studia, który zaprosił go do Korei. Kiedy ostatecznie zgodził się na współpracę, otrzymał on swój zespół słysząc przy tym ,,To jest twój zespół, zrób swoją grę’’.Sam Gang-Seok Kim od wielu lat marzył o stworzeniu gry na motywie BR. Można powiedzieć, że po wielu latach marzenie o prawdziwej grze Battle Royal spełniło się dla obu panów. Tak właśnie w 2016 roku Brendan Greene stał się dyrektorem kreatywnym zespołu pracującego nad PUBGiem. Rok później w Marcu 2017 roku gra zadebiutowała na steamie w early accessie. Od tego czasu minęło 11 miesięcy przez ten czas PUBG wzbił się na wyżyny popularności. Jest to najczęściej ogrywany tytuł na steamie, który rozszedł się 20 milionach egzemplarzy. Gra jest prężnie rozwijana ma już datę premiery i widać, że twórcy jak to się mówi kują żelazo póki gorące i nie marnują potencjału produkcji. Obecnie na serwery testowe dodano nową mapę, bronie oraz system umożliwiający wspinaczkę co w gwałtowny sposób zmienia rozgrywkę. Widać więc, że tytuł nie stoi w miejscu.
Przyczyną sukcesu PUBGa niewątpliwie jest fakt, iż widać że ta gra została dla trybu Batlle Royal stworzona. Sam tryb jest dopięty na ostatni guzik i zwyczajnie w świecie nie było jeszcze gry Battle Royal, w którą grało by się tak przyjemnie jak gra się w Playerunknowns Batllegrounds, ale rozgrywkę i samą grę omówimy sobie innym razem.
Elmys

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!