POOL OF STAKE ICO PROJESİ PROOF OF STAKE (PoS) DEVRİMİNDE ÖNCÜLÜK YAPACAK!

in #poolofstake2 years ago (edited)

0.jfif

Sevgili kripto para dünyası, hepimiz Ethereum’un madencilik olarak ifade ettiğimiz (PoW)’dan Proof of Stake olarak ifade edilen (PoS) çalışma metoduna yakın zamanda geçeceğini duymuşuzdur. Bu kapsamda şahsen de proof of stake mantığıyla çalışan kripto paralara yatırım yaptığımı ifade etmek isterim. Hatta bunlardan masternode olarak çalıştırılan kripto paraları da işletiyorum.

Sizler için bu makalemde Proof of Stake çalışma mantığının blockchainin geleceği olduğunu öngörerek geliştirilmiş olan ve 30 Eylül 2018 tarihine kadar da token satışları devam edecek olan POOL OF STAKE ICO PROJESİNİ incelemek istiyorum.

Pool of Stake Nedir?

Pool of Stake, türünün ilk örneği olan, Proof of Stake (PoS) için merkezi olmayan blockchain altyapılı bir havuzdur. Qtum, Stratis, Universa ve diğer PoS kripto para sahipleri, Pool of Stake Havuzunda birleşebilir ve Madencilik 2.0'ı başlatabilirler. Pool of Stake tamamen merkezi olmayan, kendi kendini yöneten ve tamamen güvenilir bir havuzdur.

Bu, akıllı sözleşmelerin ve küresel olarak dağıtılan nodeların güçlü kullanımı ile mümkün hale getirilmiştir. Pool of Stake, Madencilik 2.0'ı bireysel PoS kripto para sahipleri için daha güvenli ve daha kârlı hale getirir. PSK'nın ana hedefi, havuzda bir araya gelen küçük madencilerin karlarını arttırmaktır. Bu amaçla iki token kullanılır.

İlk olarak, bir ERC-20 PSK tokenı ve ikincisi, IOU tokenıdır. IOU tokenı, PSK üyelerinin her zaman havuzdaki kripto paralarının kendi kontrollerinde olmasını sağlar. PSK platformu akıllı i.o üzerinden bir analiz aracı sağlayacaktır. Üyelerin yatırımlarını tamamen güvenilir bir şekilde takip etmelerini, kontrol etmelerini ve optimize etmelerini sağlayacatır.

Screenshot_354.jpg

PoW (Proof of Work)’dan PoS (Proof of Stake)’e Evrilen Süreç:

PoW ekolojik olarak sürdürülebilir değildir ve merkezi olmayan yapıyla ilgili bir takım sorunlar ortaya çıkarmaktadır. PoW’da örneğin Bitcoin gibi birinci nesil kripto paralarda matematiksel bulmacaları çözmek için hesaplama gücü kullanılarak blockchain ağı düzenlenmekte, işlemler buna göre onaylanmaktadır.

Zaman içinde ağın önemli büyüme oranı nedeniyle, Bitcoin’in PoW algoritması temel sorunlarla karşı karşıya kaldığı bilinen bir gerçektir. Mevcut blok büyüklüğü ile, Bitcoin saniyede 7 işlemlik maksimum işlem kapasitesine sahiptir, en yüksek işlem maliyetleri 50 $ civarındadır ve yıllık enerji tüketimi 42 TWh'dir (Yeni Zelanda ile aynı miktarda).

Bu gerçekler, ilk nesil dijital şifreleme ağı Bitcoin'in ölçeklenebilirlik ve verimlilik ile ilgili bir takım sınırlılıklara sahip olduğunu ve bu durumun da blockchain temel felsefesinden sapmaya neden olduğunu göstermektedir. Durum bu şekildeyken 2012'de toplumun diğer kısımları yeni bir fikir birliğiyle yeni bir algoritma icat ederek geleceğe bir adım attı: Proof of Stake (PoS). 2018/2019’da Ethereum PoW’dan PoS’a geçmeyi planlamaktadır. Bu kapsamda PoS, blockchain'in geleceğidir. PoS kapsamındaki kripto paraları bir araya getirme ve Mining 2.0'da mümkün olan en büyük kazancı elde etme noktasında Pool of Stake Projesi aday gözükmektedir.

Screenshot_353.jpg

Pool of Stake (PSK), blockchain teknolojisine dayanan merkezi olmayan bir havuz platformudur. Böylece, PoS kripto para sahiplerinin Madencilik 2.0’ı başlatması ve stake – ödül kazanması için güzel bir fırsat olacaktır.

Pool of Stake Projesinin Sahip Olduğu Avantajlar:

• Sistem kesinlikle güvenlidir ve popüler yatırımcılar tarafından desteklenmektedir.

• Sistem yönetim mekanizması şeffaf olacaktır.

• Sistem, yeni başlayanlar için bile işlemlerin nasıl yapılacağı, borsa nakit bonuslarının nasıl alınacağı konularında basit ve anlaşılabilir bir süreci kapsamaktadır.

• Proje çeşitli borsalarla irtibatlı olarak hareket etmektedir. Yasal prosedürlerle ilgili konular zaman içerisinde netleşecek ve oturacaktır.

• Havuzda oylama sonuçlarından memnun olunmadığında, kullanıcılar kendi seçimini yapabilecektir. Sistemle doğrudan temas kurmak için tokenları kendi PoS cüzdanınıza kullanıcılar aktarabilir. Ama böyle bir durumda, sadece günlük ödüller alınabilecektir.

Sistemin Tokenı Nedir ve Nasıl Satın Alınabilir?

Projenin tokenı ERC 20 standardında olan PSK’dır. Alınan primin geri çekilmesi işleminde PSK ile yapılacak ödemelerde işlem ücreti azalacaktır. IOU, kendi tokenınızı aktarmanızı sağlayan bir sertifikadır.

PSK tokenı iki şekilde satın alınabilir:
• ICO satışları sürecinde
• Kripto para borsası aracılığıyla

Proje ekibi yatırımcıların kişisel tokenlarına dokunma veya çekme şansları olmayacaktır. Havuza token ekleme – kaldırma işlemlerinin hepsi kullanıcı tarafından yapılacaktır.

PSK Özellikleri

Sistemin tüm kullanıcıları kendi farklı PoS koinlerine sahip olabilecektir. PoS blok zincirleri için farklı oylama süreçleri olacaktır. PSK her bir oylama sürecini gerçekleştirebilmenin en önemli şartı olacaktır. Bu sayede kullanıcılar aynı mekanizmayı kullanarak farklı PoS blok zincirlerine oy verebilecektir.

Kural olarak, oylama için, kullanıcının bir takım tokenları olmalıdır. PSK katılımcılarının havuza yönlendirilen kendi kripto paraları olduğu için, PSK arama mekanizmasını kullanma hakkına sahip olacaklardır. Başka bir deyişle, PSK yönetim modeli havuzda eş zamanlı oylama ve katılımı kolaylaştıracaktır.

Akıllı bir algoritma sayesinde, bir kişi sistemin her bir katılımcısını yönlendirebilir. Böylece, yatırımların kalitesine dair fikir veren yüksek bir gizlilik düzeyi sağlamak mümkün olacaktır.

Satın alma işlemi yapıldıktan sonra sahip olunan kripto para PSK yapısına geçecektir. Sistem tarafından her gece elde tutulan bu SPK miktarına göre prim sayısı otomatik olarak hesaplanacaktır.

Screenshot_355.jpg

Token ve ICO Bilgileri

Projenin tokenı ERC 20 standardındaki PSK tokenıdır. Platform üzerindeki işlem ücretlerinin PSK ile ödenmesi durumunda indirim sağlayacaktır. PSK tokenını bulunduranlara düzenli olarak PoS mantığıyla stake verilecektir.

Pool of Stake Projesi, token satışlarında İsviçre düzenlemelerine uygun olarak €, $, CHF ve ETH cinsinden paraları kabul edecektir. Bireysel olarak token satışlarında alınan token miktarı 50.000 CHF'ye eşit veya daha fazla olması durumunda KYC süreci zorunlu olacaktır. Pool of Stake, 750.000 € ön fonlamasını özel yatırımcılar aracılığıyla sağlamış bulunmaktadır.

Projenin ICO Satışları 30 Eylül 2018 tarihine kadar devam edecektir. Satışlarda Soft Cap hedefi 2 Milyon Euro, Hard Cap hedefi ise 8 milyon Euro’dur. Mevcut durumda Soft Cap hedefine ulaşarak 2.58 milyon Euro’luk token satışı gerçekleştirilmiştir.

Toplam token miktarı 70 milyon PSK olacaktır. Projenin token satışlarına https://www.poolofstake.io/crowdsale/?currency=ETH bu link üzerinden katılabilirsiniz.

Proje Ekibi

Screenshot_357.jpg

Bu bir yatırım tavsiyesi değildir. Platform/projeye ilişkin kaynaklardan yapılan incelemedir.

Ayrıntılı Bilgi İçin Aşağıdaki Linkleri İnceleyebilirsiniz:

Website: https://www.poolofstake.io
Whitepaper: https://www.poolofstake.io/wp-content/uploads/2017/12/PoolofStake-whitepaper_ENG_V11.pdf
Bitcointalk ANN: https://bitcointalk.org/index.php?topic=3283742.0
Telegram: https://telegram.me/poolofstake
Facebook: https://www.facebook.com/poolofstake
Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCenEbx5MwCF7kjTAWU-jv_g?
Medium: https://medium.com/@poolofstake
Twitter: https://twitter.com/poolofstake
LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/pool-of-stake
Github: https://github.com/poolofstake/PSK

Author:
BTT Username: techno99
BTT URL: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=2034249
MEW: 0x68AAb7e8AD08ebfB91bB44f66Ec38fDe9602c2cB

Coin Marketplace

STEEM 0.19
TRX 0.03
JST 0.027
BTC 19319.22
ETH 605.27
SBD 3.31