Hemoroidy – wstydliwa choroba z groźnymi powikłaniami

in polish •  last year 

dziewczyna.jpg

Hemoroidy to guzki krwawnicze, z którymi może borykać się nawet co drugi Polak.

Statystyki dotyczące tej choroby nie mogą być niestety dokładne, ponieważ schorzenie to uznawane jest za wstydliwe, przez co ogromna grupa potencjalnych pacjentów nawet nie udaje się do lekarza w celu profesjonalnej diagnozy.

Pamiętajmy jednak, że hemoroidy są groźną przypadłością, która szybko daje nie tylko uporczywe objawy, ale przyczynia się również do powstania niebezpiecznych powikłań. W skrajnych przypadkach może dojść do wystąpienia nowotworu odbytu i zgonu. Właśnie dlatego nie można ich bagatelizować, ale po wystąpieniu pierwszych objawów udać się do proktologa. To lekarz o tej specjalizacji zajmuje się diagnostyką oraz leczeniem hemoroidów.
Więcej na mojej stronie: https://www.zdrowie.com.pl/hemoroidy-wstydliwa-choroba-z-groznymi-powiklaniami-4664/

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Zbyt wielkie ilości gnijącego mięcha w jelitach powodują infekcje. Dotatkowo za sprawą picia zbyt małej ilości płynów oraz jedzenia warzyw tworzą się tzw. kamienie kałowe blokujące wylot. Tyłek jest zaczopowany, a jeśli już się uda mu się coś z niego wycisnąć to kosztem uszkodzenia przez te kamienie ścianek jelita. A to powoduje dalszy rozwój infekcji. Nadkwasota plus infekcja = rak jelita grubego. Cysty i zgróbienia w jelicie grubym to prawdopodobnie skupiska toksyn.