You are viewing a single comment's thread from:

RE: MySpace monopolista

in #polish3 years ago

Przykłady można mnożyć - w zapomnienie spadło grono, digg, myspace, nasza-klasa. Ci którzy nie mogli się dostosować zostali w tyle, a przez jakieś chamskie prawo którego nazwy nie pamiętam grawitacja serwisu który zdobył chwilową dominację wciąga wszystkich - nieważne jak by się przed tym bronili.

Teraz ludzie zaczynają się rozglądać za alternatywą - i niestety nie mamy zbyt dużego wpływu na to czy wybiorą minds, g+, czy vkontakte.

Dlatego takie ważne jest to, żeby jak najwięcej korzystać z alternatyw otwartych, które na pewno nie zrobią nas w wała. Matrix spokojnie dorównuje discordowi jeśli nie zależy nam na rozbiciu jednego kanału dyskusyjnego na dwieście części, telegram miażdży whatsappa pięknymi naklejkami z anime (i na moim złomie chodzi znacznie lepiej niż ten syf), a wspiera szyfrowanie, o zamiennikach utorrenta się nie wypowiadam, bo tylko skończeni debile z tego korzystają xD.

Sort:  

o zamiennikach utorrenta się nie wypowiadam, bo tylko skończeni debile z tego korzystają xD."

Co masz na myśli, że z uTorrenta debile korzystają, czy z zamienników, czy w ogóle z sieci BitTorrent?

Mam na myśli samego uTorrenta. Jeśli ktoś ufa dziurawej aplikacji, która swojego czasu instalowała minery coinów, ma poważne luki w bezpieczeństwa, działa mocno tak sobie, a jako wisienkę na torcie mamy to, że nie dość że serwuje reklamy, to jeszcze w tych reklamach bywało malware, to nie ma dla niego żadnego ratunku.